+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane II fazla tüketim?

Megane II fazla tüketim?

bi dünya para verip sequent 24 taktırdım diğer markalar dururken ama onlarla hiç bir farkı olmadı. 198 bin yakıyor şehir içine benzinle de 230-240 yakıyodu zaten. inanın değmez kimseye tavsiye etmiyorum.

Cevap: Megane II fazla tüketim?

3-4 depo yakıttan sonra yakıt ölçümünüzü yapmanız daha doğru değerler verecektir

Saygılarımızla

neden 3-4 depo sonra eğer bu işi biliyorsanız bana mantıklı bi açıklamasını yapar mısınız

slm. Ben de yeni sequent 24 taktırdım. Tüketimim 0,118 ytl/km. Performans problemim de yok. Aracım 2005 Toyota Avensis 1,6. Tavsiye ediyorum.

şehir dışı kullanımda mı bu değer arabanızı nasıl kullanıyorsunuz hangi hız ve devir aralıklarında yani

İşin mantığı şöyle, siz deponuzu ilk doldurduğunuzda daha fazla hava vardı, bu hava ilerleyen dolumlarda azalacak.
    örnek: 40 litrelik bir depo kullanırken bu siz bu depoya ilk dolumda belki 28 litre LPG alabildiniz, bu depoyu ikinci doldurduğunuzda muhtemelen 32-33 litre lpg aldınız. sonrada hesabınızı buna göre yaptınız ve hesabınız kabarık çıktı

durum budur, sürekli 30-40 km hızda 2. viteste gitmiyorsanız aracınız da sizin dediğiniz gibi 8 litre/100 km benzin veya 9,5-9,7 Litre arası LPG yakacaktır.

Alıntı megane ll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden 3-4 depo sonra eğer bu işi biliyorsanız bana mantıklı bi açıklamasını yapar mısınız

Sn. Megane II,
    Nerede ve hangi serviste montaj yaptırdınız? Araç bilgileri, Aracın marka , model ve kilometresi, Plaka no ve iletişim bilgilerinizi bize özelden yazar mısınız?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

sayın övünç mocan sizin söylediklerinizin hiç bir mantığı yok çünkü depo tam olarak boşalmadan fulluyorum depoyu ne kadar azaldı ise o kadar gaz almış oluyorum ve km ye yaktığım yakıt ortaya çıkıyor

sizin söylemek istediğinizi anlıyorum ben 45 lik deponun içinde 12 lt gaz kalır ama ben ilk doldurduğum depo kaç km gidiyor diye hesap yapmıyorum. ilk doldurduğumda 45 lt gaz aldı sonraki dolumlarda en fazla 36 lt alacaktır. ilk defa kullanmıyorum sıralı sistemi önceki aracımda vardı 2002 hyundai accent onda çok iyiydi yakıt durumu ama bu arabayı beceremediler bugün tekrar ayar yaptılar düzelmesini umut ediyorum. eğer düzelirse yakıt değerlerimi buraya yazıp özür dileyeceğim zaten

paniğiniz gereksiz, ben size mantıklı bir açıklama yaptım, her depoyu doldurduğunuzda deponuzdaki LPG oranı daha da fazlalaşıyor. bende hep fullletirim, ilk dolum miktarım 30 litreyken şimdilerde 37 litrelere çıkıyorum.(tankım 40 litre)

bunlara ek olarak pompa basıncı yüksek bi yerden LPG alırsınız, zorlaya zorlaya tankınızın hacmi kadar gaz doldururlar.

ayrıca kötü benzin gibi kötü LPG'de var ve kötü lpg'ye denk gelirseniz aracınız yakıtı resmen emiyor
    bu yüzden ya

hesaplarınızı 2-3 depoda bir yaparsınız ve lineer sonuçlara ulaşırsınız.

ya da kendi bildiğinizi yaparsınız, yakıtınız ilerde düştüğü için " ben ayar yaptırdım " diyip tatmin olursunuz

her 2 türlü de kolay gelsin

Alıntı megane ll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın övünç mocan sizin söylediklerinizin hiç bir mantığı yok çünkü depo tam olarak boşalmadan fulluyorum depoyu ne kadar azaldı ise o kadar gaz almış oluyorum ve km ye yaktığım yakıt ortaya çıkıyor

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler