+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: honda crv 2000

honda crv 2000

sayın yetkili
    2000 model 150 bg honda crv sahibi oldum. Lpg ile ilgili bilgi vermenizi rica ediyorum hangi model tip takacaz nekadar maliyet nasıl ödeyeceğiz nasıl bir tassaruf oluşacak. biraz bilgi rica ediyorum

Cevap: honda crv 2000

SEQUENT-24 modelimiz takılacak. Bulunduğunuz yerdeki LPG fiyatlarına göre %40 ila %50 arasında yakıt tasarrufunuz olur. Size en yakın yetkili servisimiz için YETKİLİ SERVİSLERİMİZİN LİSTESİ linkinden size en yakın servisimizle geçerek, fiyat, ödeme seçenekleri ve referans araçlar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

slm bende de honda crv var yeni sıralı brc sorunum yolda giderken birden
    araç stop ediyor 1 saat durduktan sonra tekrar deniyorum çalıştırmaya
    bu seferde araba benzinden gaza geçmiyor sebeb ne olabilir .
    servise gittim birşey olmadığını söylediler

Nerede, hangi servisimizde taktırdınız?
    Araç stop ediyor, gaza geçmiyor ama servis bir şey olmadığını söylüyor.! Enteresan
    Şu servisi özelden bize bildirin lütfen..

Alıntı konyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm bende de honda crv var yeni sıralı brc sorunum yolda giderken birden
    araç stop ediyor 1 saat durduktan sonra tekrar deniyorum çalıştırmaya
    bu seferde araba benzinden gaza geçmiyor sebeb ne olabilir .
    servise gittim birşey olmadığını söylediler
    Selam;
    Bende de 99 crv var, iki arfaçta b-20z motorlu (2000 model crv için söylüyorum). İleride başınıza geldiğinde usta usta gezip (malum honda servisleri lpg'li araçları servis kapısından içeri almadığı için sanayiye ve usta!?'lara alışmanız gerekiyor)sensör ve kelebek değişimlere gereksz bir ton para harcamamanız için peşin peşin söyleyeyim, anlamadığım bir biçim de bizim araçlarda lpg ile kullanılmaya başlandığında sübap ayarları çok çabuk bozuluyor. motor iyice ısısnana kadar düzensiz rolanti, stop etme gaz yememe gibi problemler başlıyor ister gazda ister benzinde. tabi direk yok boğaz kelebeği, yok sensörler (hafife almayın bu parçaları 700-800 ytl.niz uçuyor) diye diye her usta otomatiğe bağlamış biçimde temizleyip sonra olmadı diye değiştiriyor. Sonuç: değişen hiç bir şey yok, aynı sorunlar devam ediyor. Taki 1 yılın sonunda işini bilen gerçek bir ustaya rastlayana kadar ( o da bizim kasa crv ye sahipmiş lpg'li, oradan deneye deneye farkmetiş, bu sorunu yaşayan 4 crv'yiz benim bildiğim) 15 dk.nızı ve 50 ytl.nizi alan bir sübap ayarından sonra tüm sorunlarınız kökten çözülüyor. ama sübap ayarları her 20,000 de bir yapılmak zorunda, ilginç bir biçimde sübaplar uzuyor???Birde konu ile çok baqğlantılı değil ama Genci bey bir sorum olacak, aracıma lpg sistemi 14 ay önce takıldı (seq.24). program güncelleme yaptırmak istiyorum, ama ilk taktırdığımda bile yol ayarına gerek yok denip boştaki arabada gaz verme sureti ile ayar yapılmıştı, şimdi çok daha fazla giriş isteyen 1,10 da uğraşacak ustayı nereden bulacağım? Ayrıca yeni anahtar ve regülatör değişimi yapılsa performans ve tasarrufa olumu bir etki yapar mı? maliyet nasıl olur. Son olarak, kullandığımız sistemler 2 yıl 50,000 km garantili yanılmıyorsam, tabiki bakımları yaptırdığımız sürece, peki bakımları yaptırdığımızı nasıl kanıtlayacağız? Bana bakımda verilen tek şey, değnekçilerin otoparkalarda üzerine plaka yazdıkları saman kağıdın benzeri küçük bir kağıt parçası, üzerine elle 10-20ytl bir rakam yazılmış, araç kaç bide ne değişti hiç birşey yok? belge kaşelense daha iyi olmaz mı? Son olarak simit depomu alttan tutan daire biçimindeki parça paslı idi hatırlarsanız ilk takıldığında( bir aralar yazdığınız bir forumda konuşmuştuk ve resim göndermiştim montajdan hemen sonra, hani şu tartarcı bir hanım vardı, seviye düştüğü için bir daha yazmamıştınız) işte o parşa git gide daha da paslanıyor, araca bir zararı olmaz umarım?

SEQUENT-24 1.13 versiyonu yeni çıktı. Servislerimizden yükletebilirsiniz. İstanbul' da iseniz aracınıza bir de biz bakmak isteriz.
    LPG' li araçlar için Almanya' da tavsiye edilen, bizimde deneyip olumlu sonuçlar aldığımız katkıları ithal ettik. Servislerimizden isteyebilirsiniz.
    LPG' Lİ ARAÇLAR İÇİN ÖZEL KATKILAR....

KAYBETMEK YOK

sayın doğan crv

sorum şu araçınıza taktırdığınız kit sayesinde istediğiniz performansı aldınızmı
    yoksa problemsiz gün geçmiyormu? bilgi vermenizi rica ederim hala kit taktırmak konusunda tereddüt içinde olduğum için soruyorum .

Sn. DoğanCRV,
    Temmuz ayında tüm servislerimiz yeniden eğitimden geçirildi. Yeni versiyonu servisinizden yükletebilirsiniz. Paslanan parçanın sökülerek boyanması veya yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor.

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn. DoğanCRV,
    Temmuz ayında tüm servislerimiz yeniden eğitimden geçirildi. Yeni versiyonu servisinizden yükletebilirsiniz. Paslanan parçanın sökülerek boyanması veya yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor.
    Paslanan dan ziyade eski forumda da resimlere gönderdiğim üzere takıldığında zaten paslı olan, ama doğaldır birşey olamaz denen parça desek daha uygun olacak. Program konusunda bakım zamanı geldiğinde merkez serviste bakımı yaptırdığımda program ve ince ayar talebini ileteceğim. 07 deki parçaların takımı, farkı ve maliyeti konusunda bilgi alamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı gravix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın doğan crv

sorum şu araçınıza taktırdığınız kit sayesinde istediğiniz performansı aldınızmı
    yoksa problemsiz gün geçmiyormu? bilgi vermenizi rica ederim hala kit taktırmak konusunda tereddüt içinde olduğum için soruyorum .
    Problemsiz gün olarak bakmayın. stop etme problemi oldu. Ki çok basit bir çözümü olduğu halde doğru ustayı bulana kadar çok başımı ağrıttı. Onun haricindeki sorunlar aracın dışındaki parçanın paslanması, yeni anahtar taktırsam mı gibi basit sorunlar. Ben de taktırmadan önce çok tereddütte kaldım. Ama merak etmeyin, 14 aydır kullanıyorum. Suadiye-maslak arasında sabah ve akşam trafiğinde git gel yapıyorum, çok sakin bir kullanım tarzımda yok, aracın 2 vitese patinajla geçmesini, 6700 devirdeki sesi seviyorum. K.m.de 20ykr yakıyorum. Taktırmadan önce korka korka kullanıp 33ykr yakıyordum. şimdi kaç para yakar tahmin etmek istemiyorum. İst.te iseniz gelip bakabilirsiniz, test edebilirsiniz. Bu arada unutmadan bilerek tüketim yerine yakmak kelimesini kullanıyorum, aynı km. için fazladan vediğiniz her ykr.yi yakıyorsunuz. Çok beklemeyin, taktırın.
    Taktırırken nelere dikkat edeyim derseniz, kablo kestirmeyin. Ben taktırmadan önce, ki Genci beyin tavsiyesi ile en iyi servislerden birine gitmiştim, kablo kesilmeyeceğine, Japon araçlara uygun kablo kullanılacağına, aynı araca daha önce montaj yapıldığına dair tayid aldım. Gittim, ve kablonun benim aracıma uymadığı, kesmek gerektiği ortaya çıktı... Allah'tan işçilikleri çok iyiydi, çok emek gösterdiler, ama yinede bunlara dikkat edin. Simit depo taktırmayın. Depo stepne yuvasına uymadığı için çekiç ve kaynak makinesi ile ergenlik çağındaki genç yüzüne çevirdiler stepne yuvasını... Normal depo taktırın, bagaj yeri azalsın, ne olacak? Ve ince ayar yaptırın, gerek yok böylede olur derler, dinlemeyin...
    Sonuç olarak, Km.de en az 13 ykr. tasarruf yapıyorum. 90,000 km.de 11,700 ytl eder. 2,000 ytl takım+ruhsat, 500 ytl lpg bakım masrafı desek, geriye 9,200 kalır bana, aracın fiyatının % 35 ten fazlası, ki bu en az tasarrufum+ birde ruhsal tatmin var, istediğiniz an o motor homurtusunu duyabilmenin yarattığı... Düşünmeyin kar eder miyim diye, taktırın. Ama işçilik, işçilik,işçilik... Sakın taviz vermeyin...

teşekkür ederim doğancrv bilgiler oldukça tatmin edici mesajını gayet net anladım .Takıldığım bir nokta simit depo taktırmayı düşünürken senin tavsiyelerin kafamı karıştırdı onu da çözersem bu iş oldu gibi sağol tşk

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler