+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2006 Clio Symbol 1.4 75 HP için LPG

2006 Clio Symbol 1.4 75 HP için LPG

Selamlar;
    Aracıma BRC marka LPG sistemi taktırmak istiyorum. Bununla ilgili birkaç konuda bilgi almak istiyorum.

*SEQUENT-24 MY-07 modeli montajı şuan yapılıyor mu?
    *Bu model montajı şuan yapılmıyorsa ne zaman yapılmaya başlanacak, beklemeye değer mi?
    *Önceki modele göre artıları nedir?

*Kağıthanede FARUK OTO'da LPG montajı yaptırmayı düşünüyorum. Burası abimin arabasına montaj yapmıştı, gayet memnun kaldı. (2001 Seat Cordoba Signo) Ancak ben bayi listenizde böyle bir bayi göremedim. Teyit ederseniz sevinirim.

İlginize şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Cevap: 2006 Clio Symbol 1.4 75 HP için LPG

MY 07 Temmuz ayı içerisinde gelecek. Teknoloji aynı, bayiler açısından montaj kolaylığı, müşteriler açısından ise biraz daha ekonomik olacak.
    Bahsettiğiniz firma yetkili bayimiz değildir. Garanti, servis ve bakım konularında bir sıkıntı yaşamamak için yetkili servislerimizi tercih etmeniz gereklidir.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Aracıma Çevre oto gaz' da LPG dönüşümü yaptırdım. Sequent 24 ellerinde olmadığı için sequent 56 taktılar. Daha iyi ve gelişmiş bir sistemmiş ve 4 silindirli araçlara uygulanıyormuş. Genel olarak çok memnunum. Serviste insan ilişkileri çok sıcak. Güler yüzlü ve kibar personelleri var. İşçilik gördüğüm ve anladığım kadarıyla harika. Herkese tavsiye ederim. 1 sorum ve 1 sorunumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Soru: Sequent 56 sisteminin 24 e nazaran daha gelişmiş olduğunu biliyoruz. 2A yetkilileri bana 56 modelinin 4 silindirli performans araçları için üretildiği söylemişlerdi. Bu doğrultuda sequent 56 da yakıt sarfiyatı sequent 24 e nazaran daha fazla mıdır? (Aracım 33 lt gaz ile çoğunluğu şehirlerarası 350 km civarında yol yapıyor. Forumda daha ekonomik olan araçlar var)

Sorun : (ÖNEMLİ) Şu an Kayseri deyim. Geçen gün aracımı park ettim. Geri döndüğümde aracım çalışmadı. O zamana kadar en ufak problem yaşamamıştım. Gaz anahtarındaki ledlerin hiçbiri yanmıyordu. Çevreotogaz'ı aradım. Gazda olmasa bile benzinde çalışması gerektiği söylediler. Ama çalışmıyordu. Sigortalarını, kutup başlarını kontrol ettim ama nafile. Servisim bana geri döneceğini söyledi ve ben beklemeye başladım. Bir süre sonra tekrar aracın yanına gittiğimde aracım çalıştı. Çevreotogaz ile görüşüp durum hakkında bilgi verdim. Beni Kayseri Alemdar oto gaza yönlendirdiler. Oraya gidip aracımı park ettim. Durumu anlattım. Araca döndüğümüzde yine çalışmadı. Usta bazı kablolarla oynadıktan sonra gösterge ledleri yandı ve araç çalıştı. Çok uğraşmalarına rağmen arızanın neden kaynaklandığını bulamadılar. (Bir daha aynı arızayı tekrarlamadı) Aracın orijinal rölelerinden ya da kendi ECU sundan kaynaklanabileceğini söylediler. Aracı alalı daha 2 sene olmadı 13000 km de ve gaz taktırana kadar en ufak bir problem yaşamadım. Bu durumu kendilerine söyledim. Ama araç tekrar arıza vermediğinden tespit yapılamadı. Röleler ve bağlantı noktaları spreyle temizlendi.
    Çevreotogaz montajda ECU ya giden enerjiyi enjökterlere giden yerden almış. O bağlantıyı oradan alıp kontak rölesi çıkışına bağladılar. Tekrar yaparsa aramam söylendi ve ayrıldım.

Sorun nereden kaynaklanabilir. Size daha önce yansıyan bu tarz problemler olduysa bilgi verirseniz sevinirim. Şu an aracıma güvenemiyorum. Her an yolda kalma endişesi taşıyorum.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Sistem modeller aynıdır. Aracınızın benzin haritasına göre çalışır. LPG' de benzindeki tüketiminizin %15-20 fazlasını tüketirsiniz.
    İstanbul' da montaj yaptırdınız, Türkiye' nin neresinde olursa olun sizi yolda bırakmayız.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler