+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg kesicisi

lpg kesicisi

selamlar
    Bildiğiniz gibi çok nokta enjeksiyonlu araçlarda yokuş aşşağı inişlerde gaza basılmaz ise (arac viteste)benzin akışı tasarruf amacı ile kesilir.Benim sormak istediğim acaba brc sequent 24 takılı araçta aynı durumda lpg akışı kesiliyormu yosa lpg tüketimi devammı ediyor

Cevap: lpg kesicisi

Bu soruya kımse cavap vermeyecek mi ?

lpg akışı kesilir. sistem bire bir Benzin Enjektörlerinin hareketini izliyor.

Alıntı murats Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar
    Bildiğiniz gibi çok nokta enjeksiyonlu araçlarda yokuş aşşağı inişlerde gaza basılmaz ise (arac viteste)benzin akışı tasarruf amacı ile kesilir.Benim sormak istediğim acaba brc sequent 24 takılı araçta aynı durumda lpg akışı kesiliyormu yosa lpg tüketimi devammı ediyor

Araç kompresyonda iken (CUT-OFF) benzin enjektörleri durur. LPG enjektörleride benzin enjektörlerin sinyalini takip ettiği için püskürtmez.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Verilen cevaplar icin tesekkurler cok aciklayici oldu. Hazir konu enjektorlerden acilmisken bir sorum olacak.

Iki tane farkli marka 1.4 motorlu araca ayni lpg sistemini taktik. Araclarin agirliklari asagi yukari ayni. Benzinli kullanimda ortalama birisi 8LT yakiyor digeri 5Lt yakiyor. Araclar LPG ile calistiginda ayni enjektorleri kullandiklari ve agirliklarininda ayni oldugu icin ayni miktarda tuketim gostermeleri gerekir diye dusunuyorum. Yoksa ayni benzinli kullanimdaki gibi bir fark olur mu ?

Konunun uzmanlari bu durum hakkinda bilgilendirirlerse sevinirim.

Benzinde ne yakıyorsa, LPG' de %15-20 fazla yakar. Bakımlı bir araç benzinde de az yakar ve bu LPG' ye de yansır.

Alıntı buraknsx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verilen cevaplar icin tesekkurler cok aciklayici oldu. Hazir konu enjektorlerden acilmisken bir sorum olacak.

Iki tane farkli marka 1.4 motorlu araca ayni lpg sistemini taktik. Araclarin agirliklari asagi yukari ayni. Benzinli kullanimda ortalama birisi 8LT yakiyor digeri 5Lt yakiyor. Araclar LPG ile calistiginda ayni enjektorleri kullandiklari ve agirliklarininda ayni oldugu icin ayni miktarda tuketim gostermeleri gerekir diye dusunuyorum. Yoksa ayni benzinli kullanimdaki gibi bir fark olur mu ?

Konunun uzmanlari bu durum hakkinda bilgilendirirlerse sevinirim.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler