+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: fast

fast

ben 1 ay önce tavsiye nedeniyle 307 model aracıma fast tipi brc marka sıralı sistem taktırdım.bana peugetlerde iyi olduğunu söylediler. ama okuduğum kadarıyla fast kötü dendi. bu konudacevap verebilirseniz sevinirim.

Cevap: fast

Fast modelini ithal etmiyoruz. Yedek parça ve servis desteği vermiyoruz. Uzun vadede sorun yaşamamak için bu ürünü söktürmenizi tavsiye ederiz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Artık taktırmışsınız.İyi veya kötü tartışması anlamsız.

Exclamation Cevap: fast

Merhaba Sevgili 2A yöneticileri
    Ben yaklaşık 1-2 aydır forumu takip ediyorum önerilerinizi inceliyorum veya diğer arkadaşların yorumlarını okuyorum.Benim bir sorum olacak Fast Modeli de BRC nin ürettiği bir ürün (Mutlaka bunu üretenler üretim bantlarında ve sonrasında bu ürünün kalite testlerini yapıyordur)bende kendi aracıma Fast taktırdım ancak bende de problemler oldu hatta sizden Fast olmasına karşı yinede destek olduğunuz için teşşekkür ederim ancak Fast modelini 2A neden Türkiyeye getirmiyor farklı bir firma dağıtıyor 2A Mühendislik olarak bu FAST modelinde kronik sorunlar olduğunu söyleyebilirmisiniz.
    Gördüğüm kadarı ile 24 ve 56 taktıranlar da da bir çok problem yaşandığını görüyorum.Bu yaşanan Fast veya diğer modellerdeki sıkıntı Türkiyedeki Gazdanmı kaynaklanıyor ya da Montajlarımı hatalıdır.Araçların hepsinde sorun olamayacagını düşünüyorum çünkü forumda her model araca bu kitlerin takıldığını gördüm.Bu forumda veya benzer forumlarda da gördüğüm ya gaz yemiyor ya seviye ledleri hatalı ya da Rölanti düzen tutmuyor vs... bunlar araçlarda kronik bir sorun halini mi almışlardır.Çünkü herkes taktırdıktan 1-2 ay sonra bi sorunla karşılaşıp uğraşıyorlar ikinci bir husus araçlardaki hata kodları bunun montajını yapan bayiler montaj yapmadan önce bu gibi sorunları önceden göremiyorlar mı yada bunu yaptıktan sonra böyle bir sorunu nasıl çözeceklerini gerçekten profosyenel bir şekilde çözebiliyorlarmı yoksa deneme yanılma yöntemi ilemi çözüyorlar.
    Ölüm kesin Hayat bir ihtimal

Dönüşüme gelen her araç ne hikmetse yeni bakımdan çıkmış oluyor
    Tabiki müşteri doğal olarak masrafa girmek istemiyor. Hele LPG taktırdıktan sonra benzin bakımlarını hiç yaptırmıyor. 20.000 Km olup hava filitresini bile değiştirmeyen kullanıcılar var.
    Tabi ki farklı bir yakıt sözkonusu. Benzinde herşey normal gibi görülüyor ama araç fazla yakıt tüketiyor. LPG benzine göre daha yüksek sıcaklıklarda tutuştuğu için ateşlemedeki tüm problemler hemen ortaya çıkıyor.
    Ülkemizde satılan LPG' nin denetlenmiyor olmasıda ayrı bir sorun. Bazı illerde rekabet nedeniyle ucuz fiyat uygulaması var. Denetimden geçmemiş, olefin-parafin-bütadien gibi zararlı maddeleri içeren LPG ithal ediliyor. Biz regülatörü, multivalfi eriten LPG ile karşılaşıyoruz. Sık sık istasyon değiştirmemek, taksiler tarafından tercih edilen istasyonları seçmek doğru olur.
    FAST konusuna gelince; Biz seçimimizi geleceği olduğu için SEQ.24 ve SEQ.56 modellerden yana kullandık ve bu ürünlere ağırlık verdik. Her gün daha da geliştiriliyor.
    Firma artık FAST üzerinde çalışmıyor ve bu yıl sonunda üretimi bitecek. Ağırlık SEQ.24 My 07 üzerine verilecek. Bizde Temmuz' dan itibaren bu modele geçeceğiz. Yenilikleri, gelişmeleri takip edebilmek için ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı daha iyi anlıyoruz. Diğer ülkelerden paralel ithalat yoluyla bu ürünleri getirip vatandaşa satanlar, ithalat müsaadesi için Bakanlığa 7 yıl yedek parça ve servis hizmeti verecekerine dair taahhütname verdiler. Umuyoruz bu sözlerinde dururlar vatandaş mağdur olmaz.

Merhaba Sevgili 2A
    Cevabınızdan ötürü teşşekkür ederim keşke bu forumu aracıma gaz taktırmadan önce görebilseydim neticede artık aracımıza Fast taktırmış bulunduk dediğiniz gibi ürünü ithal eden 7 yıl destek vermek zorunda Çünkü Sanayi Bakanlığı söylediğiniz gibi bunun sınırını çizmiş
    ''Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 21.12.2001 tarihli ve 24617 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Tebliğ (TRKGM-2001/7)'in Yedek Parça Stoku başlıklı 12. maddesine göre:

İmalatçı ve /veya ithalatçılar, bu tebliğin 5. maddesi çerçevesinde kurulan ve faaliyette bulunan servis istasyonlarında yeterli düzeyde yedek parça stoku bulundurmak zorundadırlar. Servis istasyonlarının herhangi bir nedenle faaliyetlerine son vermeleri halinde, imalatçı ve /veya ithalatçı firmalar kullanım ömrü süresince sanayi mallarının yedek parçalarını kendi depolarında bulundurmak zorundadırlar.

Yukarıdaki paragrafta yazılı olan ‘kullanım ömrü’nün 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Gereğince Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca yayinlanan Satış Sonrası Hizmet İstenecek Ürünler Listesine göre 7 yıl olduğunu belirtmek isteriz.''
    İlginizden ötürü yardımlarınızdan ötürü bir kez daha teşekkür ederim.
    Ölüm kesin Hayat bir ihtimal

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler