+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2000 5,20 ilk Kalkışta problem

2000 5,20 ilk Kalkışta problem

Merhabalar.

Sitenize yeni üye oldum.Emeği gecen herkese teşekkür ederim..

Yaklaşık 6 ay önce 2000Model 5.20 (E39 Kasa) aracıma sizin Ankaradaki yetkili bayilerden birisine BRC marka sıralı LPG taktırdım..Tek bir problemim dışında dört dörlük oldu.

Bazen ilk kalkışlarda gaza tam yuklenince gaz yememe yapıyor.Sanki boğuluyormuş gibi oluyor.Bunu her zaman yapmıyor ama.Hemen hemen %50-50 gibi ..

En son bakımda bujileri bobinleri değiştim.Benzinde kullanırken böyle bir problemim yok..

Diğer LPG li kullanan arkadaşlarımda da böyle bir problem yok.

Acaba parcalardan birisi mi bozuk?

Teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Cevap: 2000 5,20 ilk Kalkışta problem

Merhabalar,

Ben de farklı bir gaz sistemi taktırdım aynı sorunu %50 değil %100 yaşıyorum,
    Arabam 5.20 BMW, bana Akışmetre arızalıdır diye bir cevap verdiler fakat bana pek inandırıcı gelmedi, yeni akışmetrenin fiyatları 380 YTL civarında.

Siz sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi? herhangi bir bosch servisinde bilgisayara bağlattınız mı?

Akışmetreden olacağını sanmıyorum..Öyle olsa benzinde de aynı şeyi yapar.

Alıntı mcapower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben de farklı bir gaz sistemi taktırdım aynı sorunu %50 değil %100 yaşıyorum,
    Arabam 5.20 BMW, bana Akışmetre arızalıdır diye bir cevap verdiler fakat bana pek inandırıcı gelmedi, yeni akışmetrenin fiyatları 380 YTL civarında.

Siz sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi? herhangi bir bosch servisinde bilgisayara bağlattınız mı?
    Taktırdığınız farklı gaz sistemi nedir? BRC dışındaki sistemlerde Uygun enjektör kullanılmaması veya farklı gaz memeleri kullanılması nedeniyle bu tür sıkıntılar olabiliyor. BRC' de TPS (GAz Kelebeği Pozisyon) sensörü bağlandığı için bu tür sorunlar yaşanmıyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taktırdığınız farklı gaz sistemi nedir? BRC dışındaki sistemlerde Uygun enjektör kullanılmaması veya farklı gaz memeleri kullanılması nedeniyle bu tür sıkıntılar olabiliyor. BRC' de TPS (GAz Kelebeği Pozisyon) sensörü bağlandığı için bu tür sorunlar yaşanmıyor.
    Sayın yetkili peki benim bu problemim neden olur.Benim araçta BRC var, taktıralı 6 ay oldu ve sizin yetkili bayide taktırdım...

Teşekkür ederim.
    Saygılarımla..

Nerede, hangi servisimizde taktırdığınızı, aracın bilgileri ve size ulaşabileceğimiz telefon no' suyla birlikte bize bir email gönderebilir misiniz?
    email adresimiz lpg@2a-lpg.com
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

yuzunuzu guldurmeye kararlıyız bız kardes oto olarak sıralısıstem ve karburayorlu araclarınızı ıyı tanıyoruz cunku 10 yılın vermıs oldugu tecrubenın gucune ınanıyoruz benzın masraflarına son verıyor ve hıc bır performans eksıltmeden gucunuze guc cebınıze 0/50 yakıttasarrufu saglıyoruz

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler