+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Palio 1.4 EL

Palio 1.4 EL

2001 model Palio 1.4 EL aracıma 1 ay önce İtalyan marka LandoRenzi LPG sistemi taktırdım.İlk taktrıdıgım gün dısında hiç randıman alamadım.Önceleri aracın rolantı iyiydi ama özellikle araç 2. viteste iken toparlamıyordu ve pırt pırt ses cıkarıp (gaz yemiyor gibi) sonra birden uzun bir pıııırrt yapıp birden toparlıyordu.Ayar için götürdügümde birkaç gün düzeliyordu sonra tekrar aynı sey ve su an neredeyse benzinli gibi yakıyor rolant sabah 6 da falan baslaıyor sonra zamanla yukseliyor bazen rolantı iyi olmasına ragmen titriyor araç bujileri falan gösterdim normal dediler.Ben de birkaç kez daha ustaya götürdüm en son yapamayacagını anlayınca ayarlarıyla ben oynamaya basladım cok fazla yakmasına ragmen çekişi de bayagı düstü!Tüm bakımlarını da yaptırmıstım filtre yag degişimi de yeni oldu.Bazen eksozdan paat diye bir ses cıkıyor sanki birsey takılmıs da zorlanarak dısarı atıyor gibi...Yardımlarınız için şimdiden tesekkurler

Cevap: Palio 1.4 EL

Aracınız benzinde nasıl? 1-2 gün hiç gaza geçmeden benzinle kullanın. Her şey düzeliyorsa sıkıntı LPG sisteminde demektir. Ona göre çözüme bakılır.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

deneyeyim ama 1-2 gün degil de birkaç saat bezinde denedim problem yoktu gayet güzel çalısıyordu...LPG sisteminde ise sorun nedir tahminen...
    NOT:Bulundugum ilde usta bulmak cok zor artık kendim bazı seylerin çaresine bakam durumundayırm....tesekkurler
    NOT2:Taktırdıgım marka için ne diyeceksiniz?Yorum?

Egzosta patırtı ateşleme sisteminde hata olduğunu gösteriyor. Bujiler iyi demekle olmaz. En son ne zaman değişmişti?. Normalden bir kademe daha düşük tırnak aralığına sahip yeni buji taktırın. Faydasını göreceksiniz. Benzinle 1-2 saat çalışmakla belli olmaz. En az 40-50 km yapmanız gerekir. Düzelme olup olmadığına ondan sonra bakacaksınız. Ayrıca aracın katalitik konvertörünede bir baktırın. Tıkalı olabilir.
    Şirketimiz BRC markalı ürünlerin Türkiye distribütörüdür. Başka markalar hakkında yorumda bulunmak bizim ticaret anlayışımıza uygun düşmez.

İlginize tesekkur ederim.Dediğiniz düzeltme ve denemeleri yapıp size tekrar bilgi verecegim.Ayrıca elbette baska markalar hakkında fikir belirtmemenize saygı duyuyorum sorma sebebim bulundugum ilde iyi bir usta birçok degişik marka byulup secme sansım olmadıgı için yani tabiri caizse biraz mahrumiyet bölgesi oldugu için ancak intermnet yoluyla bilgi almaya ve yine deyim yerindeyse kazıklanmamaya çalısıyoprum.Yine de bir yorumunuz varsa özelden yazabilirseniz sevinirim.Saygılarımla
    Not:Patırtı aracı ilk çalıstırdıgımda olmuyor arac seyir halinde iken yada kırmızı ısıkta durup kalkıs yaparken oluyor.
    Normalden bir kademe düsük tırnak aralığı ne demek?

Serviste bilirler. Benzinde 0,9 ise 0,8mm tırnak aralığına sahip buji demek istedik.

tesekkur ederim.buji bobinini degiştik düzeldi.Palio 1.4 el için buji tırnak aralıgı ne olmalı? benim gittigim usta bilmiyordu. biz standart kullanıyoruz ve genellikle 06-0,8 arası dedi.Ayrıca ben de merak ettim aralıgın düsürülmesi nasıl bir fayda sağlıyor?tesekkurler.

PALIO' larda büyük ihtimalle NGK DCPR8E-N 0.85mm buji kullanılıyor. 0.75 veya 0.8 mm deneyebilirsiniz.

Kurtarın

Arabam LPG de iken cok yakıyor.Bujileri degiştim, eksoza baktırdım komple bakım yapıldı motoro baktırdım motorcu usta tertemiz hiçbirseyi yok diyor..regülatör arızalı olabilir dedi geçici baska bir tane taktrıdım sorun devam ediyor 30 ytl (1530 litresi) ile 155 km yol gidiyor lpg li...ne yapacagım bilmiyorum motor tertemiz yagı hava filtresi eksozu bujiler herseyi yeniledim ama bir türlü düzelmedi...2 aydır ugrasıyorum bana fikir verebilir misiniz?tesekkurler

Aracınız fazla yakıyor. LANDI RENZO markasına hizmet veremiyoruz. Teknik destek ve servis alamıyorsanız ve üründen faydalanamıyorsanız iade edip paranızı geri alma hakkınız var.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler