+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HONDA Jazz

HONDA Jazz

Honda jazz'a hangi sistemi takmak uygun, araç 1339 cc 4 zamanlı, 4 silindir, silindir başına çift bujili, 83 ps/5700 rpm, bu konuda bilgi verebilirmisiniz, ayrıca taktırmış olan varsa bilgilerinden faydalanmak isterim

Cevap: HONDA Jazz

Aracınız için SEQUENT-24 kitimizi tavsiye ediyoruz. 2 yıl-100.000 km garantili olarak montajı yapılabilir.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhaba,

Bende Jazz'ıma Brc SEQUENT-24 sıralı sıstem taktırmayı dusunuyorum. Yanlız sızınde bıldıgınız gıbı hondanın I-dsı motoru dıger markaların motorlarında farklı ozelliklere sahip. Bunlarda bırısıde sılındırlerde yanmıs benzını analız ediyor, eger yanmamıs benzıne rastlarsa bunu hava olarak tekrardan sılındırlere gonderiyor. Bu sayede arac 1500rpm'de sankı 3000rpm deymıs gıbı calısıyor, ve buyuk tasarruf saglıyor. Su an sehir içi sehir dısı ortalama 5,5 lt benzın harcıyorum (km'de 16 ykr).

1) Lpg donusumu yaptırınca bende %40 - %45 lere varan bir tasarruf saglaya bilirmiyim

2) Lpgli araclarda her 10.000 de bir bujilerin değişmesi gerektiğini duymustum. Dogrumudur bu ?

Şimdden teşekkürler

Alıntı buraknsx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bende Jazz'ıma Brc SEQUENT-24 sıralı sıstem taktırmayı dusunuyorum. Yanlız sızınde bıldıgınız gıbı hondanın I-dsı motoru dıger markaların motorlarında farklı ozelliklere sahip. Bunlarda bırısıde sılındırlerde yanmıs benzını analız ediyor, eger yanmamıs benzıne rastlarsa bunu hava olarak tekrardan sılındırlere gonderiyor. Bu sayede arac 1500rpm'de sankı 3000rpm deymıs gıbı calısıyor, ve buyuk tasarruf saglıyor. Su an sehir içi sehir dısı ortalama 5,5 lt benzın harcıyorum (km'de 16 ykr).

1) Lpg donusumu yaptırınca bende %40 - %45 lere varan bir tasarruf saglaya bilirmiyim

2) Lpgli araclarda her 10.000 de bir bujilerin değişmesi gerektiğini duymustum. Dogrumudur bu ?
    Şimdden teşekkürler
    bu soruya verılen cevap HONDA araçlarda LPG baslıklı konunun altında 118. mesajdır.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler