+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 Renault Megane 2 1.6 dyn. Lpg Kullanıcı Görüşleri

Exclamation 2004 Renault Megane 2 1.6 dyn. Lpg Kullanıcı Görüşleri

Öncelikle 2AMühendislik teşkkür ediyorum.İnternet Üzerinde Lpg üzerine en geniş içeriği kurmuşsunuz.

Benim Öğrenmek istediğim Renault Magene 2 kullanıcılarının görüşleri.Bende aracıma Lpg sistemine çevirmek istiyorum.Yanlız forumu iyice takip ettim bir çok sorun ve şikayetler okudum.Örneğin psa modülle ilgili sorun tamamlandımı? bu araçlarda kullanan arkadaşların ne gibi sorunları var.

Bu sorunlar giderildi ise siz sistem yöneticilerinin bu konuda tavsiye bilgilerini rica ediceğim.
    1-)Bu işlem ne kadar zaman alıyor ruhsat işlemleri dahil ?
    2-) Herşey dahil taksitli fiyat nedir tabiki psa modül dahil?
    3-)Lpg dönüşüm yapıldıktan sonra Tüketici yasaları gereği memnun kalınmadığında ayıplı yada kusurlu ürün vasvında tüketici hakemleri tarafından firmanıza hiç ürün iadesi oldu ?
    4-) Bayii listenize baktım avrupa yakasında çok fazla bayinin mevcut ama sizlerin tavsiye edebileceği tüm eğitimlere katılmış işinin ehli bir servis var ise lütfen adresini veriniz.Bakırköyde ikamet ediyorum.

Cevap ve görüşlerinizi için şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap: 2004 Renault Megane 2 1.6 dyn. Lpg Kullanıcı Görüşleri

Montaj 4-5 saatte biter. Ruhsat için öncelikle verilecek evraklarla MMO kontrol biriminden sızdırmazlık raporu alınacak. Daha sonra Muayene istasyonunda aracın muayenesi ve Trafik Tescil işlemleri var. Bu prosedür gereği tüm evraklar tarafınıza veriliyor.
    Şu anda KDV ve PSA modül dahil 10 taksit kampanyamız var. 300 YTL peşin bakiye 10x40 YTL olarak ödüyorsunuz.
    Bugüne kadar mahkeme kararıyla ürün iadesi aldığımız bir olay olmadı. Siz memnun olmazsanız zaten ürünü geri alırız, böylece bir ilk olursunuz
    Size yakın bütün bayilerimiz eğitimli ve deneyimlidir. Ayrıca herhangi bir sorununuzda bizde yanınızda oluruz.
    Aracınızın model yılını yazmamışsınız. Başarılı bir LPG dönüşümü için aracın bakımları düzgün olmalı. Renault Megane modellerde en sık karşılaşılan sorun bildiğiniz gibi ateşleme bobinleri ve ateşleme kabloları. Bunları mutlaka kontrol ettirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Aracımın model yılını topic başında belirtmiştim 2004 megane diye ama herhalde çok meşgul olduğunuzdan fark etmediniz.

Aracımın ateşleme ile ilgili bir sorunu yok.Ateşleme bobinlerini 90.000km bakımda 4 tanesini birden değiştirdim.Manyetik bobin ve sargılar 75.000km zaten değişmişti.Renault yetkili servisi dışında aracım hiç işlem görmedi.Servis kesinlikte Lpg dönüşümü yaptırmayın dediği halde yakıt masrafından belim büküldü.Bu sebepten yaptırma kararı aldım.

Bu fiyat SEQUENT- 24 için geçerli herhalde.Kampanyada herhangi bir süre varmı ağustosun ilk haftası aracımın muayneside dolucak.Lpg işinde madem muayne tekrar gitmek olmasın ikisini aynı anda halletireyim.

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Evet modeli yazmışsınız. özür dileriz. Kampanya Ağustos' ta devam edecek. Bu arada yeni modelimiz SEQUENT-24 MY07 gelmiş olur.

bu fiyat peki bu gelicek SEQUENT-24 MY07 model için geçerlimidir.Bu yeni modelinizde ne gibi yenilikler mevcut

Fiyatta değişiklik yok. Regülatör yeni model. Daha verimli, sabit basınç ve debi sağlıyor. Buda her koşulda daha fazla performans demek.

İlginize ve verdiğiniz bilgilere teşekkür ediyorum.Bu ay sonu ilgili bayiinize gidip işlemlerime başlayacağım

iyi günler arkadaşlar bende 2004 megane II 1.6 16v dynamıque wardı sattım aracımı mercedes E200 avangarde aldım bnm 2004 megane da brc seq. 24 sis. wadı sistemin alt yapısı güzel ancak nedense aracım sürekli olarak bobin yakyordu 1..5 yılda 3 bobin değiştirdim bobin yakmasının sonucunda başka hatalarda meydana geldi ... benim bi american cı arkadaşım var onlara götürdüm aracı arkadaşım bana bu bobinleri deiştirirsin ancak bi mühlet idare eder dedi bu araçlarda başka sorunlar meydana geliyor dedi bobini taktık evet sorun gittii ancak daha sonra aynı sorun yine oldu yine deiştirdim 2' inci kez deiştirdikten sonra tekrar bir daha bobin yaktı yani bnm american cı arkadaşın dediği çıktı servise götürdüğümde elotronik kontrol ünitesine bağlıyorlar aracı fakat bu sistemde sadce bobinlerdeki sorunu gösteriyor halbuki bu araçlarda başka bir sorun var enjektör kapaklarında veya aracın ecu sunda sorun olabilir yada lpg sisteminden dolayı olabilir tam olarak bilmiyorum ama bence sen bu araca lpg taktırmak yerine sat ve bmw - mercedes gibi araçları tercih et 2001 model passat 1.8 t 1998 model 5.20ia veya 1998 model e 200 avangarde komp. filan al onlara taktır bu lpg sistemlerini ... benden sana tavsiye renault abicim bu ne beklersinki benim 3 arkadaşımda 2005 megane 2 diesel war 130 binde motor indiryor araçlar 3 üde motor indirdi benm tavsiye ettiğim araçlardn birini al bence almanın arabası üstüne yok ben bunu yeni analdım megane ilk çıktığında ladık bir heveslee 36 milyar saydık araca işte bukadar yanii sonuçta fransız arabası benden sana tavsiyeee ... iyi günler kendinize iyi bakın allah yardımcınız olsun

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler