+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC ve FİAT hakkında bir kaç soru??

 1. #1
  atak35
  Guest

  BRC ve FİAT hakkında bir kaç soru??

  3 ay önce izmir poyraz otodan doblo aldım araç satışı sırasında tüp takarsan garantiden çıkar vs gibi bir şey söylenmedi, şimdi ise brc taktırırsan sistemin bağlandığı yerler hatta kablolarının değdiği yerler bile garanti dışında kalır diyorlar. Tüpü taktırdığın yer garanti verecek diyorlar peki tüp taktırdım diyelim araç sibop kesti ne olacak? siz şirket olarak sadece taktığınız tüpün garantisinimi veriyorsunuz yoksa garanti dışı kalacak olan kısımlarda dahilmi.

  Bir kaç kafama takılan soru:
  1:Performans kaybı kesinlikle olmaz deniyor bu klima çalışıncada geçerlimi?
  2:doblolara stepne yerine takılan tanklarda yaz kış araçın dışında olacağı için herhangi bir sorun yaratırmı?
  3:tüp bağlandıktan sonra yol bilgisayarından ortalama yapacağı kilometreye bakmak istediğimde sadece benzinle yapacağı yol mesafesinimi gösterecek yoksa lpg ile yapacağı yoluda görebilecekmiyim?
  4:dobloya taktıracağım brc tüp herşeyiyle 100% uyum sağlayacakmı?

  Bu konuda bilir kişilarin yardımına ihtiyacım var araçı alırken ve sonrasında yaşadığım olusuzluklardan ve bayinin çıkardığı problemlerden dolayı çok başım ağrıdı yoğurdu üfleyerek yemeyi tercih ediyorum.
  Cevaplarınızı bekliyorum 2. #2

  Cevap: BRC ve FİAT hakkında bir kaç soru??

  Aracınız için uygun dönüşüm sistemimiz SEQUENT-24.
  Türkiye distribütörü olduğumuz İtalyan MTM SRL firmasının BRC markalı otogaz dönüşüm kitlerinin MPI araçlar için geliştirdiği "Sıralı Gaz Fazı Enjeksiyon" sistemlerinin satış, montaj, teknik destek ve eğitimi konularında tüm Türkiye sathına yayılmış 100' den fazla yetkili servisimizle faaliyet gösteriyoruz.
  Tanıtacağımız SEQUENT 24 sistemi bir süredir FIAT ALBEA model araçlara TOFAS fabrikalarında takılmakta ve bu araçlar LPG' li olarak pazara sunulmaktadır. Ayrıca after markette ALBEA ve DOBLO modellerine TOFAŞ yetkili servislerinde garanti kapsamında monte edilmektedir.
  FIAT' ın uzun araştırmalar sonucu gerek kalite ve gerekse performans açısından bir çok marka içinden bu ürünü seçmiş olması bir tesadüf değildir.
  Yine aynı şekilde, CHEVROLET TÜRKİYE ve PROTON sıfır araçlarda SEQUENT-24 ürünümüzü seçmiş ve bu araçlara garanti kapsamında sequent ürünlerimiz takılmaktadır.
  Ayrıca yetkili servislerimiz RENAULT ve HYUNDAI araçlara garanti kapsamında SEQ.24 montajları da yapmaktadır.
  Gerek Avrupa' da gerekse de ülkemizde otomotiv firmalarının ürünlerimizi tercih etmesinin nedeni kalitemiz, ürün desteğimiz ve yaygın servis ağımızdır.
  Bu sistem şu anda Avrupa' da kullanılan en yeni dönüşüm sistemi. Hem Avrupa için hem de ülkemiz için yeni.
  Yeni nesil dönüşüm kitimizi SEQUENTIAL (SIRALI GAZ FAZI ENJEKSİYON SİSTEMİ) diye adlandırıyoruz.
  SEQUENT, modern dizel motorlarda kullanılan COMMON RAIL yakıt püskürtme sisteminin LPG' ye uyarlanmış hali olup, LPG dönüşümünde gelinen son noktadır. Eski sistemlerde mixer kullanılıyordu, artık mikser yok.
  Motorun ihtiyaç duyduğu gaz miktarı benzinde kullanılan ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) benzeri bir elektronik beyin tarafından kontrol ediliyor.
  Avrupa Birliğinin en son ECE R 67.01 regülasyonuna göre üretilmiş ve onaylanmış olan bu ürün yangın testleri dahil tüm güvenlik testlerinden geçirilmiş olup, maksimum güvenlik ve performansı bir arada sunmaktadır.
  Faydaları:
  Aracın benzinle çalıştığı anlarda ECU' da depolanan bilgiler değişmiyor.
  Silindirlere ihtiyaca göre aynı miktarda yakıt gönderebiliyor.
  Mikser kullanılmadığından vakumu zayıflatıcı engeller oluşmuyor.
  Benzin ECU' suna hata sinyali gitmiyor.
  Benzin ECU' su gazla çalışmada fonksiyonlarını aynen sürdürüyor.
  Emme manifoldunda "back fire" patlama meydana gelmiyor.
  SEQUENTIAL Sisteminin çalışma prensibi:
  Tanktan regülatore kadar montaj değişmiyor. SEQUENT sistemi GENIUS diye adlandırdığımız tek kademeli LPG regülatöründen sonra başlamaktadır. GENIUS regulator, motorun emme manifoldundaki basıncı belirli bir değerde tutar.
  Regülatörden çıkan gaz fazındaki LPG, üzerinde gaz enjektörlerinin yeraldığı benzindekine benzer bir dağıtıcıya (RAIL) gönderilir.
  RAIL üzerinde araçtaki silindir sayısına gore gaz enjektörleri ile sıcaklık-basınç sensörü bulunmaktadır.
  LPG enjektörleri SEQUENT beyninden aldıkları bilgiye gore silindirlere gaz püskürtmektedirler.
  Gazla çalışma esnasında benzin ECU' sunun hesapladığı yakıt miktarını anında LPG' ye çeviren SEQUENT, gaz enjektörlerine gerekli komutları göndermekte, bir anlamda benzin ECU' sundan aldığı komutları LPG sistemine tercüme etmektedir. Bu sırada aracın diğer tüm parametreleri (Devir,TPS, Enjeksiyon zamanı, MAP, Lambda v.s.) benzin ECU' su tarafından kontrol edilmeye devam etmektedir.
  Hiç bir ayar ve bakım gerektirmeyen sistemlerimiz 2 yıl garantili olarak satılmakta olup, faturanızla birlikte garanti belgenizde takdim edilmektedir. Servis ve yedek parça ihtiyacınız tüm ülke sathına yayılmış geniş bir yetkili servis ağımızla karşılanmaktadır.
  SEQUENT 24 kitimizin anahtar teslimi KDV dahil montaj fiyatı 1.700,-YTL' dir. 300,-YTL peşin, bakiye vade farksız 10 taksit kampanyamız vardır.Trafik tescili için gerekli tüm evraklar faturanızla birlikte verilmektedir.
  Hacim olarak LPG tüketiminiz benzine göre %15 civarında fazla olur. Yani 100 km.de 10 litre benzin tüketen bir araç, LPG' de 11,5 Litre tüketir. Ekonomi yakıt fiyatları arasındaki farktadır. (Benzin 2,90 / LPG 1,30 YTL/Litre). Yaklaşık benzine göre %50 civarında yakıt - yağ ve bakım giderlerinizde tasarrufunuz olacaktır.
  SEQUENT Montajı sadece eğitim almış yetkili yilerimiz tarafından yapılmakta ve montaj 3-4 saat sürmektedir. Aşağıdaki yetkili Bölge Servisimizle irtibata geçerek; fiyat, ödeme seçenekleri, garanti uygulamaları ve referans araçlar konusunda tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

  2A İZMİR AUTOGAS
  Yeşillik Caddesi No:261 Karabağlar-İZMİR
  0-232- 253 7185 0-232-265 4473
  Erkan Çiçek 0-532-683 4541
  Yasin Akdağ 0-532-558 5774

  TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ


 3. #3
  atak35
  Guest

  Cevap: BRC ve FİAT hakkında bir kaç soru??

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Bu sitenin varlığından haberdar değildim bende yönlendirdiğiniz servisle görüşmüştüm bu daha detaylı oldu tekrar teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok