+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yağ ve Benzin Katkı Maddeleri

Yağ ve Benzin Katkı Maddeleri

Piyasada bulunan yağ ve yakıt katkıları ne derece güvenli motor aşınmalarını önlediği söylenmekte vede biz lpg kullanıcılarına şiddetle tavsiye etmekteler. İlk çalıştırmalarda araç benzine geçene kadar belli bir benzin tüketmekte vede kendi araçımda belli periyotlarda 15-20km benzinde kullanıyorum. Tavsiye edebileceğiniz katkı maddeleri var ise bizlerle paylaşırsanız sevinirim.
    Chevrolet lacetti 1.4 16v

Cevap: Yağ ve Benzin Katkı Maddeleri

Gelen yoğun istek üzerine ve Avrupa' da da yaygın olarak tercih edilmesi nedeniyle, 2A garantisi ve BRC tavsiyesiyle Alman malı TUNAP motor katkılarını pazara sunuyoruz.. Çok yakında bayilerimize dağıtımına başlayacağımız BENZİN ve LPG katkılarımız bir dünya markası ve ürün mali mesuliyet sigortasına sahip.
    SEQUENT montajı yaptıran müşterilerimizin 60,-YTL değerindeki ilk katkıları bizden hediye olacak.
    Motorunuza ekstra koruma sağlayacak bu ürünlerimizi bayilerimizden isteyiniz..Ürün katalogları için tıklayınız..... TUNAP PREMIUM LPG VE BENZİN KATKILARI ...

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Yeni ürünlerinizi bekliyoruz

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelen yoğun istek üzerine ve Avrupa' da da yaygın olarak tercih edilmesi nedeniyle, 2A garantisi ve BRC tavsiyesiyle Alman malı TUNAP motor katkılarını pazara sunuyoruz.. Çok yakında bayilerimize dağıtımına başlayacağımız BENZİN ve LPG katkılarımız bir dünya markası ve ürün mali mesuliyet sigortasına sahip.
    SEQUENT montajı yaptıran müşterilerimizin 60,-YTL değerindeki ilk katkıları bizden hediye olacak.
    Motorunuza ekstra koruma sağlayacak bu ürünlerimizi bayilerimizden isteyiniz..Ürün katalogları için tıklayınız..... TUNAP PREMIUM LPG VE BENZİN KATKILARI ...

Şu an erzurumdayım http://www.2a-lpg.com/forum/peugeot-...528/index.html aracımda linkte bahsedilen şikayetlerim var ve Sayın FAruk Sevgili bu katkıyı bana tavsiye etmiş ancak Erzurumda bu uygulamayı yaptırmam mümkün mü, bir de dediğiniz gibi ilk kullanım ücretsiz olacaksa tadından yenmez, cevabını sabırsızlıkla bekliyorum, saygılar iyi çalışmalar...

Sn 2A;
    LPG ile ilgili forumlarda edindiğim bilgilere göre LPG benzinden daha temiz bir yakıt olduğundan aracın yağ ve motor ömrünü uzatıyor.
    Fakat sizin tavsiye ettiğiniz Tunap katkılarının teknik bilgilerini okuyunca "LPG motora zarar verir bu katkılar zararı önler" gibi bir anlam çıkardım.
    Bu katkılar tavsiye edildiği gibi 10000 km'de 1 kullanılırsa 60 tl gibi bir rakama malolacak, bunun yanında filtre maliyetlerini de hesaba katarsak km'de maliyet 0,0094 gibi bir rakam çıkıyor. Bu durum tasarrufu düşürüyor.
    Tunap kullanmamak motor ömrünü kısaltır mı?

Motor ömrü bir çok etkene bağlıdır.Biz bahsi geçen katkı maddesini öneriyoruz kullanmak veya kullanmamak size kalmış.İyi çalışmalar

Merhabalar,

TUNAP LPG ve Benzin katkılarımız hakkında,

Öncelikle ürünlerimizin teknik bilgisine atfen LPG motora zarar verir anlamını çıkarmamak gerekir ve böyle birşey söz konusu değildir.
    Ürünlerimizin özelliği motorun yakıt sisteminin korunmasına, temiz kalmasına ve uzun vadede olabilecek problemlerin önüne geçmektir.

Motorların LPG, Benzin veya Motorin ile çalışması ilerleyen zamanlarda subaplarda, yanma odalarında, enjektörlerde ve yakıt sisteminde kurumlaşmaya sebebiyet vermektedir. Bu gayet doğal bir durumdur. Çünkü bir yanma işlemi vardır ve bunun neticesinde kurum oluşması veya kirlenme kaçınılmazdır. Bu durum LPG de oluyorda diğer yakıt türlerinde olmuyor demek söz konusu değildir. Eğer inceleyecek olursak hemen hemen bütün servislerde tüm araçlar için ( Benzin,Dizel) yakıt sistem temizliği veya yakıt katkıları belli KM aralıklarında önerilmekte ve kullanılmaktadır. Bu durumda benzin veya motorin sisteme zarar veriyor sonucuna varılamayacağı gibi LPG katkıları içinde bu kanıya varılmamalıdır.

LPG katkılarımızda tamamen koruma ve temizlik amaçlıdır. Tam sentetik olarak üretilmiş TUNAP katkıları sistemin korunması, temiz yanma ve performans artışını sağlamaktadır.

Saygılarımızla.

Şahin Ateş
    Tunap Türkiye

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor ömrü bir çok etkene bağlıdır.Biz bahsi geçen katkı maddesini öneriyoruz kullanmak veya kullanmamak size kalmış.İyi çalışmalar

Bakim araliklariylailgili baska bir baslik altinda,katki maddeleriyle ilgili yazimin tekraridir.

Bahsi gecen katki maddesine her bakimda 80 tl odememin zorunlu oldugu soylendi,almazsam garanti kapsami disinda kalacakmisim.Konunun muahkkak aydinlatilmasi gerekiyor.Zaten benzin pompasi arizasindan dolayi zarara ugradim...

Katkı maddeleri için böyle bir zorunluluk mevcut değildir fakat sizi kötü yakıtdan koruma sağlayacaktır.Konu hakkında sorun olması durumunda bize tekrar yazabilirsiniz.İyi çalışmalar

Alıntı veteriner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn 2A;
    LPG ile ilgili forumlarda edindiğim bilgilere göre LPG benzinden daha temiz bir yakıt olduğundan aracın yağ ve motor ömrünü uzatıyor.
    Fakat sizin tavsiye ettiğiniz Tunap katkılarının teknik bilgilerini okuyunca "LPG motora zarar verir bu katkılar zararı önler" gibi bir anlam çıkardım.
    Bu katkılar tavsiye edildiği gibi 10000 km'de 1 kullanılırsa 60 tl gibi bir rakama malolacak, bunun yanında filtre maliyetlerini de hesaba katarsak km'de maliyet 0,0094 gibi bir rakam çıkıyor. Bu durum tasarrufu düşürüyor.
    Tunap kullanmamak motor ömrünü kısaltır mı?

LPG benzinden daha temiz bir yakıt olduğundan motor ömrü uzar diye bişey yok benim bildiğim kadarıyla.
    LPG çevreye verdiği zarar daha az, motora değil...

LPG yakıtında da benzinin için de bulunan yağlama özelliği olmadığından dolayı bu tür adı sanı bilinen, marka olmuş katkıları kullanmak ta fayda görüyorum. ben kullandım, kullanıyorum, herhangi bi şikayetim de yok...:OK:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler