+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fiat Stilo Lpg Problemi

Fiat Stilo Lpg Problemi

aracım 2004 model 1.6 active 103 beygir stilo. ben aracıma brc marka lpg taktırdım. lpg işini brc bayii yaptı. aracı teslim aldığımda aracımda manifold basınç sensörü - lamda sensörü - gaz kelebek adaptasyonu gibi sıkıntılar olduğunu o yüzden aracın belli ısıya ulaşmadan (motor soğukken) lpg de stop ettiğini söyledir. araç benzinde kullanıldığında hiç bir sorun olmamasına rağmen söyledikleri bu arızalardan dolayı fiat ana bayiine gittiğimde aracımda hiç bir sorun olmadığını lpgde stop etmesi için de lpg taktırdığım yerle irtibata geçmemi önerdiler. sonrasında lpg taktırdığım yere gittiğimde tekrar uğraştılar ama sonuç vermedi. aracı çalıştırıyorum bi süre sonra araç lpg ye geçiyor sonrasında aracı boş vitese getirdiğimde yada derbiyaja bastığımda araç stop ediyor. lpg yi takan arkadaşlar geri söktüler lpg işinin bu araçta olmayacağını söylediler. sizce bana söylenenler ne kadar doğru, yada daha öncesinde başına böyle bir şey gelen oldumu ne yapmalıyım, şimdiden teşekkürler

Cevap: Fiat Stilo Lpg Problemi

Yapılmış binlerce uygulama var. Frene basınca araç stop ediyorsa ayarlar düzgün yapılmamış veya montajda mekanik bir sorun var demektir. Nerede ve hangi serviste montaj yaptırdığınızı ve size ulaşabileceğimiz telefon numaralarını lpg@2a-lpg.com adresine yazar mısınız?

KAYBETMEK YOK

EMME manifoldunda kaçak olabilir. düzensiz rölanti de var mı?

Sanırım stilo lpg dönüşümü için uygun araç değil. Bende 1 yıldır kullanıyorum, 6. aydan sonra rölantideki düzensizlikten dolayı, sizin bahsettiğiniz gibi bazen kavşaklarda durduğumda araç rölantiye geçtiğinde stop ediyor. Rölantide gösterge sabit durmuyor, devir artıp azalıyor.Fiat servisi kelebek arızası dedi, düzeleceğini garantisini vermedikleri için ve fiyatınında 850 YTL olmasından dolayı yaptırmadım.
    Siz naptınız problem çözüldümü?

araçta problem bugün tam olarak çözüldü. yakın ilgi ve alakalarından dolayı kayseri özarlar brc ve fiat ana bayiinde görevli tayfur ustaya bir kez de buradan teşekkür ediyorum. bu şekilde sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem brc den şaşmasınlar ve lpg montajı işini muhakkak ustalığına güvenebilecekleri bir yetkili serviste yaptırsınlar

Alıntı altay51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçta problem bugün tam olarak çözüldü. yakın ilgi ve alakalarından dolayı kayseri özarlar brc ve fiat ana bayiinde görevli tayfur ustaya bir kez de buradan teşekkür ediyorum. bu şekilde sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem brc den şaşmasınlar ve lpg montajı işini muhakkak ustalığına güvenebilecekleri bir yetkili serviste yaptırsınlar
    Gözünüz aydın Karar aşamasında olan arkadaşlara iyi bir mesaj verdiniz teşekkürler Başarılı olmayan araba yoktur !

MERHABA
    FIAT STILO AŞIRI ELEKTRONİK KONTROLLÜ BİR ARAÇ. BÜTÜN SİSTEM HER AN DENETLENİYOR. LPG MONTAJINI BRC YETKİLİ SERVİSİ BİLE OLSA EĞER DÖNÜŞÜM YAPAN USTA DENEYİMSİZ İSE SORUN YAŞAYABİLİRSİNİZ.
    BENİM TAVSİYEM ÖZELLİKLE FIAT STILO ARACI BRC BAYİİSİ YETKİLİ FIAT SERVİSLERİNDE YAPTIRMANIZ. ÇÜNKÜ LPG MONTAJİ YAPTIKTAN SONRA BİRDE FIATIN YETKİLİ SERVİSLERİNE GÖNDERDİĞİ BİLGİSAYAR İLE KELEBEK AYARININ YENİDEN YAPILMASI GEREKİYOR.
    BEN FIAT STILO ARACIMA LPG TAKTIRIRKEN ÇOK TEREDDÜT ETTİM FAKAT ŞU AN ÇOK MEMNUNUM.
    EĞER ZAMAN ZAMAN ARACINIZ STOP EDİYORSA YA SERVİSE YENİDEN OTOMATİK KELEBEK AYARINI YÜKLETİN, YADA USTAYA SORUN OTOMATİK KELEBEK AYARINI NASIL YAPACAĞINIZI. ÇÜNKÜ SÜRÜCÜ MANUEL OLARAK OTOMATİK KELEBEK ÖĞRENME FONKSİYONUNU ÇALIŞTIRABİLİYOR.

Alıntı altay51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mrb.Problemin çözümü için tam olarak neler yapıldı parçamı değişti montaj hatasımı yoksa ayarsızlıktanmı ? sorunun çözümünü paylaşırsanız sevinirim . benzer sorun bende yaşıyorum. Şimdiden teşekkürler

altay 51 merhaba bende de 2004 activ stilo var 7 6 2007 tarihinden beri kullanıyorum öyle sizin anlatıgınız hiç bir problem olmadi gaz taktırdıgımdan beri 9000 km yol yaptım gayet memnunum izmir 2a mühendislikte takdırdım

Alıntı omeroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb.Problemin çözümü için tam olarak neler yapıldı parçamı değişti montaj hatasımı yoksa ayarsızlıktanmı ? sorunun çözümünü paylaşırsanız sevinirim . benzer sorun bende yaşıyorum. Şimdiden teşekkürler
    Altay'ın ifadesiyle, arabasının bujileri atlama yapıyomuş onun sebebide aracın normal buji dizilişi doğru fakat tüpün üzerindeki diziliş farklıymış o yüzden stop ediyomuş

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler