+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: özel mesaj

Unhappy özel mesaj

arkadaşlar
    Tofaş palio wkent hl 2000 model tek noktalı arabama mikserli brc marka tüp taktırdım.
    yaşadığım problemler:1-rölentı benzinde çok yüksek 13-14 lerde çalışıyor sonra 10 lara düşüyor gazda 10 larda çalışıyor gaza basmazsam 2 lere düşüyor ve spot ediyordu. tofaş servisinde yeniden ayarladılar rolantı düzeldi bu sefer de araba düzde 120-130 km.de giderken rampaya geldiğinde 2.vitese kadar 25-30 km.hıza kadar düşüyor.araba çekmiyor.bir kez daha tofaşa gittim.bu sefer sinirli kavgalı bir şekilde yeniden ayarladılar bu seferda hem fazla gaz tüketiyor 32 lt.depo 25 lt gaz alıyor.150 km.ancak yol yaptı.hemde araba rampalarda yine çekmiyor.
    işi bilmedikleri için Bir daha sivasta ki Tofaş servisine götürüp oynattırmak istemiyorum.
    BRC firmasının gezici tamir servisleri gibi bir uygulamaları varmı? yoksa düşünmeye başlasanız.iyi olmazmı.Ayrıca bu sıkıntılarım için ne yapmalıyım.
    Tüp taktırdığıma şimdiden pişman oldum.
    önerilerinizi bekliyorum.

Cevap: özel mesaj

Uygun bir mikserle sıkıntı yaşamazsınız.
    Sivas yetkili servisimiz ERKAY OTO (0-346-226 2131) görüşün.

KAYBETMEK YOK

Cevap: özel mesaj

Alıntı Sivaslı Ersin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar
    Tofaş palio wkent hl 2000 model tek noktalı arabama mikserli brc marka tüp taktırdım.
    yaşadığım problemler:1-rölentı benzinde çok yüksek 13-14 lerde çalışıyor sonra 10 lara düşüyor gazda 10 larda çalışıyor gaza basmazsam 2 lere düşüyor ve spot ediyordu. tofaş servisinde yeniden ayarladılar rolantı düzeldi bu sefer de araba düzde 120-130 km.de giderken rampaya geldiğinde 2.vitese kadar 25-30 km.hıza kadar düşüyor.araba çekmiyor.bir kez daha tofaşa gittim.bu sefer sinirli kavgalı bir şekilde yeniden ayarladılar bu seferda hem fazla gaz tüketiyor 32 lt.depo 25 lt gaz alıyor.150 km.ancak yol yaptı.hemde araba rampalarda yine çekmiyor.
    işi bilmedikleri için Bir daha sivasta ki Tofaş servisine götürüp oynattırmak istemiyorum.
    BRC firmasının gezici tamir servisleri gibi bir uygulamaları varmı? yoksa düşünmeye başlasanız.iyi olmazmı.Ayrıca bu sıkıntılarım için ne yapmalıyım.
    Tüp taktırdığıma şimdiden pişman oldum.
    önerilerinizi bekliyorum.
    Geçmiş olsun dostum Kadir beyin dediği gibi önce mikseri kontrol ettirin sonrada enjektörünüzü ne ile durdurduklarını kontrol ettirin eğer emilatör yerine role kullanmışlarsa aynı sorunu yaşarsınız . Bunu anlamanın en kolay yolu şudur eğer LPG de seyir halinde iken aracınızın enjektör lambası devamlı yanıyorsa role kullanılmıştır arızayı başka yerde aramayın hemen emilatör taktırın enjektör lambasıda sönecektir zaten hemen arızanızda bitecektir . Kolay gelsin, iyi sürüşler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler