+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg subap yakarmı?

lpg subap yakarmı?

ben aracıma (tipo 1.4. i.e.sx 1998 model) 3 ay önce brc marka lpg taktırdım ve arabam geçtiğimiz hafta gaz yememeye başladı ustaya götürdüm abi subap yanmış dedi ben daha önce böyle bir arıza duymadım.ve bunu lpg den dolayı yaptığını söyledi.böyle bir arıza varmıdır.

Cevap: lpg subap yakarmı?

Bize intikal etmiş böyle bir arıza yok. Aracınızda zamanla oluşmuş bir arıza olabilir. 3 ay içerisinde LPG' nin böyle bir etkisi olmaz.

KAYBETMEK YOK

Alıntı dox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aracıma (tipo 1.4. i.e.sx 1998 model) 3 ay önce brc marka lpg taktırdım ve arabam geçtiğimiz hafta gaz yememeye başladı ustaya götürdüm abi subap yanmış dedi ben daha önce böyle bir arıza duymadım.ve bunu lpg den dolayı yaptığını söyledi.böyle bir arıza varmıdır.
    Dostum böyle dar mantıklı ve kendini yetiştirmemiş birine aracını sakın teslim etme , Maazallah şanzumanını bile sökebilirler 11 yıldır bu işi yapıyorum kendi adıma böyle birşey tofaşlarda duymadım, görmedim. Eğer aracınızın silindir kapağı (pik) olsaydı soğuk motora gaz basmışınız derdim ama sizin aracınızın silindir kapağı aliminyum,dolayısı ile böyle bir ihtimal yok. Eğer sizin usta haklı olsaydı ticari arabalar 3 ayda bir subap yakardı çünki onlar soğuk motora gaz basıyorlar (mecburen) Geçmiş olsun size zaaten var olan bi rahatsızlık şimdi ortaya çıkmış canınızı sıkmayın.Saygılarımla

subaplar neden yanar ? bunu bir düşünürsek subapların yanması subapların çatlaması ve kesilmesi motorun subap ayarlarının iyi olmamasından kaynaklanır subap ayarı bozuk olan bir motor düzgün çalışmaz sıkı ayara sahipse çekiş iyi olmaz ve yaktığınıda rahat atamaz böyle olunca motorun sıcaklığı çok artar bu sıcaklığı motor içinde karşılayan parçaların başında subaplar gelir ve bunlarda yanar veya kesilir, çatlar otomobilinizi gerçekten bir ustaya veya yetklili bir servise yaptırmanız sizin için çook ii olacak şimdiden geçmiş olsun

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler