+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PRIMERA 1.6 SPECIAL EDITION MAF SENSORU SORUNU.

PRIMERA 1.6 SPECIAL EDITION MAF SENSORU SORUNU.

Merhaba;
    1999 1.6 special edition nissan primeram var. 2-3 aydır arabam bazen çekişi birden düşrüüyor ve 1500 deviri geçtigimde kesiyor çekişi. 1500 ün altına indigimde arac gitmeye devam ediyor. maf sensörünün fişini araç çalışırken çektigimde rolanti düzeni değişiyor ama tekrar taktıgımda aracımı bir dahaki çalıştırana kadar o sorunu yapmıyor. özellikle sorunu hararet göstergesi 90 a gelmeden yapmıyor. 90 a geldiginde sorun cıkıyor bazen kendiliginden düzelyor. bazen düzelmiyor. servise gittim direk maf sensörü arızalı dediler yeni maf sensörü takıldı 2 gün sonra yine aynı sorunu yaptı. servise yeni maf sensörünü iade ettim. ben elektronikçiyim. benim yapabilecegim bir şey varmı ? yada önerileriniz nelerdir.

Cevap: PRIMERA 1.6 SPECIAL EDITION MAF SENSORU SORUNU.

Demek ki MAF sensörünüz sağlam. Malumunuz MAF sensörü (Hava Kütle Ölçer) motorun emme sistemine giren havanın sıcaklığını, miktarını ve yoğunluğunu ölçer. besleme voltajı 12 Volt, Çıkış voltajı 0-5 Volt arasında değişir. İyi şase alıp almadığını, sensörün konnektörlerini kontrol edin. Sensörden çıkıp aracın Elektronik ünitesine giden kabloları kontrol edin. Büyük ihtimalle arıza bu kablolarda veya şase beslemesinde.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhaba benimde aynı marka aynı model bir aracım var. Sizin bahsettiğiniz sıkıntının aynısı benim arabamda da var bulunduğum yerde kimse anlamıyor servise gittiğimde bana 2 bin lira tutar dediler. bu maf sensöründen elektrikçileremi yok motor ustalarına göstermemi tavsiye edersiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim kolay gelsin

Aracınızı test cihazına bağlatınız hatayı söyleyecektir.Çok sık arıza yapan bir malzeme değildir.İyi çalışmalar

yetklili servisten aracımı dün aldım tüm mekanik bakımını yaptırdım ama 2 bin lira dedikleri yaptırmaktan vazgeçtim tamir imkanı varmıdır acaba ? İlginize çok teşekürler

Çıkma bulabilirsiniz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler