+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault 2002 1600 cc Laguna KLİMA AÇIK İKEN MOTOR DURMASI

Renault 2002 1600 cc Laguna KLİMA AÇIK İKEN MOTOR DURMASI

Renault 2002 1600 cc Laguna aracıma 2006 Haziran ayında İzmir Gayem oto gazda BRC SEQ 24 taktırdım. Kısa süre içinde klima açık iken trafik ışığında durmak gibi ani duruşlarda motor çalışması durmaya başladı. Servise gittim ayar yaptılar sorun biraz azalmakla birlikte devam etti. Tekrar gittiğimde 3 gün kadar devamlı benzinle kullanmam istendi. 3 gün sonra gittiğimde tekrar ayar yaptılar ve sorunum %95 geçti. Kış döneminden sonra tekrar yaz günleri başladığında aynı sorun yine başladı. Servise gitmeden önce 3 gün sadece benzinde kullandım (günlük ortalama 80-100 km yol yaparım). Tekrar servise gittim. Aynı sorunun tekrarladığını söyledim. Ayar yaptılar. Fakat sefer sorunum hiç düzelmedi aynı şekilde devam ediyor. İzmir dışına gidip geldiğim için servise gidemedi. Buraya kadar yazdıklarımı size göndermiştim. Ancak yanıt alamadığım için10 gün sonra arabanın bakımını ve rölanti motor temizliğini yaptırıp tekrar gittim. Sorunum aynı şekilde devam ediyor azalmadığı gibi sanki daha da arttı. İnanırmısınız araba kullanmaktan soğudum.
    Aynı sorun defalarca tekrarladığı için acaba ECU’ damı bir sorun var? Bu sorunla sık karşılaşıyor musunuz? Çözümü için ne yapmalıyım? Bana ne önerirsiniz. Bununla ilgili 5 kez servis gittim, sağ olsunlar her seferinde iyi karşıladılar ve yardımcı oldular.Ancak hala sorunum devam ediyor, ne yapmalıyım? Klima açık iken araba kullanamaz oldum. Ömer Bey ve Arzu Hanımdan çok memnunum. Selam ve sevgilerimle esen kalın.
    Dr. Şevket Altınbulak - Bornova/İzmir

Cevap: Renault 2002 1600 cc Laguna KLİMA AÇIK İKEN MOTOR DURMASI

Alıntı saltinbulak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault 2002 1600 cc Laguna aracıma 2006 Haziran ayında İzmir Gayem oto gazda BRC SEQ 24 taktırdım. Kısa süre içinde klima açık iken trafik ışığında durmak gibi ani duruşlarda motor çalışması durmaya başladı. Servise gittim ayar yaptılar sorun biraz azalmakla birlikte devam etti. Tekrar gittiğimde 3 gün kadar devamlı benzinle kullanmam istendi. 3 gün sonra gittiğimde tekrar ayar yaptılar ve sorunum %95 geçti. Kış döneminden sonra tekrar yaz günleri başladığında aynı sorun yine başladı. Servise gitmeden önce 3 gün sadece benzinde kullandım (günlük ortalama 80-100 km yol yaparım). Tekrar servise gittim. Aynı sorunun tekrarladığını söyledim. Ayar yaptılar. Fakat sefer sorunum hiç düzelmedi aynı şekilde devam ediyor. İzmir dışına gidip geldiğim için servise gidemedi. Buraya kadar yazdıklarımı size göndermiştim. Ancak yanıt alamadığım için10 gün sonra arabanın bakımını ve rölanti motor temizliğini yaptırıp tekrar gittim. Sorunum aynı şekilde devam ediyor azalmadığı gibi sanki daha da arttı. İnanırmısınız araba kullanmaktan soğudum.
    Aynı sorun defalarca tekrarladığı için acaba ECU’ damı bir sorun var? Bu sorunla sık karşılaşıyor musunuz? Çözümü için ne yapmalıyım? Bana ne önerirsiniz. Bununla ilgili 5 kez servis gittim, sağ olsunlar her seferinde iyi karşıladılar ve yardımcı oldular.Ancak hala sorunum devam ediyor, ne yapmalıyım? Klima açık iken araba kullanamaz oldum. Ömer Bey ve Arzu Hanımdan çok memnunum. Selam ve sevgilerimle esen kalın.
    Dr. Şevket Altınbulak - Bornova/İzmir
    Sn.saltinbulak
    Sistemi taktırdığınız servise giderek aracınızı PC ye bağlatın ve (sürüş keyfi) kısmından tipaut kısmını 2 ms.ve rolantiyide 1500 d/d ayarlatın. Sizin aracınızda bu çok sık rastlanan bir problemdir, gerekirse servisiniz bizimle telefon irtibatına geçebilir sonuna kadar yanınızdayız , klimanızı hiç korkmadan kullanabilirsiniz

Laguna modellerde 20-30.000 Km.de ateşleme bobinlerinin değişmesi gerekiyor. En son ne zaman değiştirdiniz?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

sayın.saltinbulak özellikle reno 1600 cc reno motorlarda klima kulanırken map değeri çok yükselir ve motor aşırı zengin karışımdan dolayı boğma yapar.bu olayı yetkili brc servislerinde ayar yaparak düzeltebilirsiniz.sadece yapılması gereken pc bağlanıp map ince ayar bölümünden sağ taraftan klima açık vaziyette eksi yaparak gazı en düzgün yediği yerde kaydetmek gerekir.bu ayar yolda yapılırsa daha mükemmel olur.yakıt miktarıda düşer.iyi günler.

Bahsettiğiniz sorunun aynısı bende de var. bende 2001 laguna aracıma brc tüp taktırdığımdan beri klima kullanamaz oldum ve ayrıca forumu takip ediyorsanız farklı sorunlarım olduğunuda biliyorsunuzdur.Fakat 2-A mühendisliği tercih etmemiz bizim için büyük avantaj.Servisle görüştüm ayar yapacaklar umarım düzelir.

2006 megane 2 aracıma lavato lpg taktırdım...arac klımaacıkken yada kapalıyken farketmıyor bosa alınca stop edıyor.defalarca pc de ayar yapıldı ama bırturlu çözum bulunamıyor.lutfen yardım

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn.saltinbulak
    Sistemi taktırdığınız servise giderek aracınızı PC ye bağlatın ve (sürüş keyfi) kısmından tipaut kısmını 2 ms.ve rolantiyide 1500 d/d ayarlatın. Sizin aracınızda bu çok sık rastlanan bir problemdir, gerekirse servisiniz bizimle telefon irtibatına geçebilir sonuna kadar yanınızdayız , klimanızı hiç korkmadan kullanabilirsiniz

benim aracı 2004 model megane II 1600 cc aynı problem bende de var aynı ayar değişikliklerini aracımda yaptırsam faydalı olur mu?

neden kimse renault marka arabalardaki stop etme sorunu nu tam acıklayamıyor..yoksa bu bir bilgi eksikliğindenmi kaynaklanıyor...gunlerdır forumları gezıyorum herjkeste aynı stop etme sorunu var..ama kimse cesaret edıp bu konuyacevap vermıyor...evet kabul edelım renault araclarda lpg sorun.........artık yeter bu soruna bır yetkılı cevap versın

Sn. quarem,
    Rölantide stop etme olayı bir çok sebepten kaynaklanır:
    1- Ayarların düzgün yapılmaması
    2- Montaj hataları
    3- Aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan arızalar
    4- Dönüşüm kiti yazılımından veya ekipmanlardan kaynaklanan hatalar
    Çözümle ilgili aşağıdaki mesajlara bakınız.
    İyi günler.

Alıntı quarem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden kimse renault marka arabalardaki stop etme sorunu nu tam acıklayamıyor..yoksa bu bir bilgi eksikliğindenmi kaynaklanıyor...gunlerdır forumları gezıyorum herjkeste aynı stop etme sorunu var..ama kimse cesaret edıp bu konuyacevap vermıyor...evet kabul edelım renault araclarda lpg sorun.........artık yeter bu soruna bır yetkılı cevap versın

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Sayın quarem,

Renault marka araçlarda klima kompresörü muhtelif zamanlarda devreye giriyor. İlk kalkışlarda devreden çıkıyor, Rölantiye dönüşte tekrar devreye giriyor. Sorun tamamen bundan ibaret, iyi bir programla stop etme problemi yaşanmaz.

Saygılarımızla

Alıntı quarem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler