+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bmw 850ci için lpg uygulaması

bmw 850ci için lpg uygulaması

merhabalar
    sitenizi internet üzerinde lpg konusunu araştırırken buldum ve cok faydalı olduğu kansına vardım.. yetkili arkadaşlardan bu konu hakkında bilgi vermelerini istiyorum..

lpg uygulamasını soracağım araç 1992 model bmw 850ci..
    araç 12 silindir 24v 5000cc otomatik şanzıman sizinde görebilceğiniz üzere oldukça hatırı sayırlır güçte bir motora sahip

1) Daha önce bu araçlara lpg uygulamasa yaptınızmı?
    2) Çewremdeki kişilerin çoğu lpg nin bu motoru kaldırmayacağı aracı yürütmeyeceğini söylüyor.. performans kaybı olurmu olursa ne derecede olur?
    3) Bu araç için hangi tip lpg sistemini tavsiye edersiniz. sıralı sistem uygulanması mümkünmü?
    4) Araç normal şartlarda şehir içinde 100kmde 20-22lt civarında benzin tüketimi yapıyor lpg uygulaması yapılırsa tüketim ne kadar olur?
    5) Uygulamasını yapıtığınız lpg sisteminin motora verebileceği deformasyonlar konusnda herhangibir garantiniz varmı? varsa bu garantinin kapsamı ve koşulları nelerdir?
    6) Bu tip bir uygulama için istanbulda mümkünse anadolu yakasında hangi bayinizi önerirsiniz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    iyi çalışmalar dilerim.

mimar alparslan öztürk

Cevap: bmw 850ci için lpg uygulaması

Benzer bir araca yıllar once Ankarada LPG uygulaması yapıldı. Tabi ki o günkü şartlarda emulator, 2 adet regülatör ve enjeksiyonlu mikser sistemi ile yapılmıştı.
    Bu gün tabi ki Sequential sistem ile performans açısından yapılması mümkün. Sequential sistemlerde 6 veya 8 silindir araçlar için standart ekipmanlar. 2X 6 silindirli Sequential sistem ile bu iş rahatça yapılabilir.
    Bu araç Motronic 1.2 ECU ve 220 kw gücündedır .
    Yukarda bahsetiğim Sequential sistem bu gücü karşılar ve fazla bile gelir .
    G.Prevazi

Cevap: bmw 850ci için lpg uygulaması

alp bey; 1989 12 silindir bmw araca o günün şartlarında (1999) lpg takılamaz denmesine rağmen biz uygulamayı yaptık dünyada 7.50 bmw olarak bir ilk olarak literatüre geçmiştir. araç zirai donatım genel müdürüne aittir ve halen çalışmaktadır... şimdi sequint gibi daha gelişmiş imkanlar dahilinde daha mükemmel sonuçlar alınabilir. tabiki burada malzemeden çok daha önemlisi işçilik ve proğramdır...buda türkiye çapında eğitim verme yetkisi almış yaldızlar otogazda fazlasıyla mevcuttur.

Exclamation Cevap: bmw 850ci için lpg uygulaması

1992 model bmw 850ci..
    araç 12 silindir 24v 5000cc otomatik şanzıman sizinde görebilceğiniz üzere oldukça hatırı sayırlır güçte bir motora sahip

1) Daha önce bu araçlara lpg uygulamasa yaptınızmı?
    2) Çewremdeki kişilerin çoğu lpg nin bu motoru kaldırmayacağı aracı yürütmeyeceğini söylüyor.. performans kaybı olurmu olursa ne derecede olur?
    3) Bu araç için hangi tip lpg sistemini tavsiye edersiniz. sıralı sistem uygulanması mümkünmü?
    4) Araç normal şartlarda şehir içinde 100kmde 20-22lt civarında benzin tüketimi yapıyor lpg uygulaması yapılırsa tüketim ne kadar olur?
    5) Uygulamasını yapıtığınız lpg sisteminin motora verebileceği deformasyonlar konusnda herhangibir garantiniz varmı? varsa bu garantinin kapsamı ve koşulları nelerdir?
    6) Bu tip bir uygulama için istanbulda mümkünse anadolu yakasında hangi bayinizi önerirsiniz?
    Merhaba arkadaşım daha önce 12 silindir V12 5000cc 7.50İL araca montaj yaptık.
    Bu motorlara sequent sistem uygulanması mümkün ve bizim tavsiyemizde bu yönde.
    Performans açısından hiç bir sıkıntı yaşanmamakta aracından benzindeki ile aynı performansı alacağına garanti edebilirim
    Aracın 100km'de 20-22lt civarında yakıt tüketimi var ise LPG ile %10-20 arasında fazla yakıt tüketimi olacaktır bu da 100km'de 22-25lt civarında bir LPG tüketimi demektir.
    Yerimiz İstanbul Gaziosmanpaşa'da, Atılım Otogaz, Gürsel Usta-05322120473

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler