+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gaz Kelebeği

Gaz Kelebeği

2005 nissan primera aracıma yaklaşık bir yıl oldu taktıralı araç şu an 23.000 de
    az kullanmama rağmen lpg yi tercih ettim.Sorum şu Geçen hafta araç gaz almamaya stop etmeye başladı hatta bir kaç kez hareket halinde iken aniden
    motor körleşti.Stop etmeden gaza tepki vermemeye başladı.Hemen izmir de power otogaz a gittim ayar yaptı fakat yeniden aynı sorun olunca anahtarı bırak tüm lpg yi kontrol edeyim dedi.sonrasında bizde hata yok motor için servise götürmelisin deyince adama da bir sürü laf ettim meğer haklıymış.Gaz kelebeğinde kurum oluşmuş 23.000 km de bir araçta bu olurmu neden olur lpg nin etkisi varmıdır.Kaldı ki yarıdan çoğu km nin lpg ile yapıldı.Bir daha olursa değiştirmek lazım garantiye girermi bilemem falan gibi laflar edildi servisinde.Benzini hep aynı yerden alıyorum.Daha öncede sıfır araç kullandım hiç gaz kelebeğinde sorun olmamıştı.Garanti konusuna da değinirseniz sevinirim.Kendim avukatım gerekirse tüketici Mahkemesine gitmeyi düşünüyorum

Gaz kelebeği aracın hava girişini kontrol eder. LPG veya benzinle bir ilgisi yoktur.
    Kalitesiz hava filitresi, zamanında değiştirilmeyen filitre elemanı veya çok tozlu-kirli ortamlarda araç kullanılması v.s. gibi çok çeşitli nedenlerle kısa sürede kirlenebilir. Bir bakıma sigara içen insanların veya sigara içilen ortamlarda bulunan insanların akciğerleri gibi diyebiliriz.

Cevap: Gaz Kelebeği

[QUOTE=avukatahmet1;8016]2005 nissan primera aracıma yaklaşık bir yıl oldu taktıralı araç şu an 23.000 de
    az kullanmama rağmen lpg yi tercih ettim.Sorum şu Geçen hafta araç gaz almamaya stop etmeye başladı hatta bir kaç kez hareket halinde iken aniden
    motor körleşti.Stop etmeden gaza tepki vermemeye başladı.Hemen izmir de power otogaz a gittim ayar yaptı fakat yeniden aynı sorun olunca anahtarı bırak tüm lpg yi kontrol edeyim dedi.sonrasında bizde hata yok motor için servise götürmelisin deyince adama da bir sürü laf ettim meğer haklıymış.Gaz kelebeğinde kurum oluşmuş 23.000 km de bir araçta bu olurmu neden olur lpg nin etkisi varmıdır.Kaldı ki yarıdan çoğu km nin lpg ile yapıldı.Bir daha olursa değiştirmek lazım garantiye girermi bilemem falan gibi laflar edildi servisinde.Benzini hep aynı yerden alıyorum.Daha öncede sıfır araç kullandım hiç gaz kelebeğinde sorun olmamıştı.Garanti konusuna da değinirseniz sevinirim.Kendim avukatım gerekirse tüketici Mahkemesine gitmeyi düşünüyorum

Karter tahliye hortumunun yanma sistemine dahil olduğu giriş noktası gaz kelebek boğazından önce mi? kontrol et.. Önce derken, hava filtresinden gelen hortumun G. kelebek boğazına birleştiği yerdeyse yapacak bi şey kirlendikçe temizlenecek. Örneğin opellerde böyle.
    Selamlarımla..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler