+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 98 megane 2.0 yardım

98 megane 2.0 yardım

merhaba 98 model 2.0 rxt benzinli aracım motor sogukken ilk çalışmada biraz geç çalışmaya başladı.ayrıca çalıştıktan sonra her gaz verişimde stop ediyor. hiç birşey yapmadan bir dakika kadar rolantide çalışınca her şey normale dönüyor.depo ve enjektörler temizlendi.benzin filtresi ve bujiler
    degişti.ama problem yine devam ediyor.pek güvenemediğim yetkili serviste benzin pompasının arızalı oldugunu yaklaşık 500 ytl yapabilecegini söyledi.ayrıca katalizörün bu konuyla alakası olabilirmi konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Cevap: 98 megane 2.0 yardım

Benzin basıncı motor çalışırken ve regülatörün vakum hortumu takılı iken 3 Bar, vakum hortumu çıkarılınca 2,5 Bar civarında olmalıdır. +/- 0,2 Bar toleransı vardır. Ayrıca pompanın debisi 15 saniyede 0,33 Litre olmalıdır.
    Öncelikle basıncı ve debiyi kontrol ettirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

merhaba ilginiz için teşekkürler.gelen benzin hortumunu söküp bir kap yardımıyla dediginizi yaptım.söylemiş oldugunuz degerlerde yakıt akışı mevcut
    yalnız birşey ögrenmek istiyorum. yarım kontak yaptıgım zaman bir miktar yakıt geliyor ve pompa duruyor.marşa basdıgım sürecede devamlı yakıt geliyor bu normalmi.iyi çalışmalar

Kontağı açtığınızda benzin pompası yakıt hattını doldurur ve durur. Marşa bastığınız sürece ve motor çalışırken devamlı çalışır. Normal bir durum.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

selam arkadaşlar
    Benimde aynı sorunum vardı ateşleme ile ilgili tüm parçaları değiştirdim depo temizlendi benzin filtresi enjektör buji benzin pompası değişti
    Ben araç tüpünü batmanda takdırdım fakat markası TARTARİNİ brc degil Araç 60.000 km de laguna experision 2004 model bir depo ile ancak 200 km şehir içi yol gidiyorum depo 40 lık

Alıntı akrep6806 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    Benimde aynı sorunum vardı ateşleme ile ilgili tüm parçaları değiştirdim depo temizlendi benzin filtresi enjektör buji benzin pompası değişti
    Ben araç tüpünü batmanda takdırdım fakat markası TARTARİNİ brc degil Araç 60.000 km de laguna experision 2004 model bir depo ile ancak 200 km şehir içi yol gidiyorum depo 40 lık
    Sn akrep
    tankınızın % 80 yani 32 lt yakıt aldığını düşünürsek, 100 km/16 lt yakıt tüketiyorsunuz bana fazla geldi yakıt ayarlarınızı ve ya sürüş tekniğinizi bi gözden geçirin derim Her ikiside etken. İyi tatiller

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler