+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ACELE YARDIM LÜTFEN

ACELE YARDIM LÜTFEN

Sevgili arkadaşlar benim sorum şu;1.6 ie slx tempra(mpi Motor) arabam var tüp taktırmak istiyorum ama gittiğimde herkez illa sıralı sistem takılacak diyorlar
    Maddi açıdan bu kadar para vermek istemiyorum ama yinede taktırmak zorundayım ama sıralı sistem piyasaya çıkması daha ne karlık bir mazii ki bundan önce benim arabam gibi özelliklere sahip olan arabalara ne takılıyordu acaba? onlara sonuçta tüp oluyordu çevremde kullanan ve memenun olan bir çok insan var. hemde fiyatları öyle 1700ytl değil yine çok noktadan enjeksiyonlu arabalara olan 600-800 ytl arasındaki tüplerden.lütfen yardım edin şimdi ben bu enjeksiyonlu arabalara olan 600-800 ytl lik tüpden taktıramam mı arkadaşlar mesajlarınızı bekliyorum ilginize şimdiden teşekkürler msn = atg1978@hotmail.com adresine de yazabilirsiniz.

Cevap: ACELE YARDIM LÜTFEN

Aracınızın model yılı nedir? Kaç Kilometrede?
    Motorun durumuna göre bir tavsiyede bulunabiliriz. Sıralı sistemler çıkmadan önce, bu tip araçlara step motorlu, mikserli sistemler takılıyordu. Daha küçük tırnak aralığına sahip bujilerle ve motoru fazla sıkıştırmadan kullanmanız koşuluyla ve de uygun ekipmanlar kullanılarak aracınızın dönüşümü yapılabilir. Bir miktar performans kaybını kabulleneceksiniz.
    Emme manifoldunuzda oluşması muhtemel back-fire dediğimiz patlamaları da normal kabul edeceksiniz. Bu patlamaların motorunuza zarar vermemesi için bir patlatma kapağınında sisteme takılmasını öneririz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

2 mühendislik aracım 1997 model ve orjinal 94000 km de peki bu ekstradan patlama vb konuları önlemek için gerekli parçalarla beraber tüp maliyeti bana nekadar olur acaba birde sıralı sistemde bu bahsettiğiniz sorunların hiçbiriyle karşılaşmıyacakmıyım perfonması falan değişmeyecekmi aracın ilginize şimdiden teşekkürler.

650,-YTL mal olur. Performans kaybı %5 civarında olur. Bu kaybı normal sürüş şartlarında hissetmezsiiniz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Sayın Admin,size bir sorum olacak.Bir araca takılan lpg sistemi tam olarak ne kadar zamanda amorti eder ve nasıl hesaplanır.??
    Örnek:Benim şu anda 2004 model fiat marea Exculisive marka benzinli aracım var.Alalı 4 ay oldu 80 bin km.yi yeni geçti önceki sahipleri bakımlarını biraz aksatmış bakım işleri ile uğraşıyorum henüz bitiremedim..
    Bütçem elverirse lpg taktırmayı düşünüyorum.Ama tam karar veremedim.
    Fazla kullanmıyorum,ortalama 1 depo(58 lt) benzin bana
    2 ay yetiyor.Yani bir ayda ortalama 300-350 km anca yapıyorum.Yılda Tahmini 5.000-6.000 km diyelim.(en fazla)
    Ben son sistem lpg sistemi taktırsam geçen hafta sordum BRC safranbolu servisine 1.650-peşin veya iki taksit olur dediler.evrak işlemleri vs. 250-ytl de o diyelim.1.900-ytl.oluyor yuvarlak hesap...Sorum şu, ben 1.900-2.000-ytl verdiğim zaman bir depo benzin bana ortalama2 ay yettiğine göre ben bu sisteme verdiğim parayı tam olarak ne zaman amorti ederim,kaç km sonra veya kaç yıl sonra,???Yani yapacağım masrafa değermi..
    Bu soruma kesin bilen arkadaşlar veya yetkili sorumlu kişilerden cevap alırsam sevinirim,.....şimdiden teşekkürler...........??????????
    Yani kısaca basit bir formül hesabı varmı nedir,açıklayabilirmisiniz...teşekkürler..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler