+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Montaj Sonrasi Bakim araliklari

Once bilgi: 2000 model model otomatik Megane 23.3.2006 da yaldizlarda montaj yapildi montajdan sonda yaklasik 2500 km yapildi.Enson ankara- mersin- ankara arasinda ve mersin cevresinde toplam 100lt lpg yaklasik 1250 km yol yapildi.Benzindeyken gaza basmaya kiyamazdim simdi 120-160km arasi hizla yolculuk yapiyorum....Uzun yolda hersey problemsiz. Ama sanki sehir icinde sanzuman kaynakli problemler var gibi ama onunda ustunde durmuyorum...

Sayin Kadir bey sizden ricam olacak;  montaj sonrasi araclar icin bakim periyodlari ile lpg kiti ve normal benzin sistemi ayri ayri  araclarin degistirilmesi gereken parcalari konusunda rehber niteliginde bir calismaniz varsa yayinlayabilirmisiniz.

Demek istedigim lpg donosumu yapilmis, donosomden once son 10 binlik bakimdan sonra ortalama 5bin km ve donusumden sonra lpg ile 10 bin km yapmis bir aracta benzin sistemi ve lpg sisteminde periyodik bakim olarak yapilmasi gerekenler nelerdir.
    Tesekkur ederim.

Aracinizin benzin bakimlarini uretici firma talimatlari dogrultusunda yapmaya devam edeceksiniz.
    LPG sisteminin bakimlari ise soyle:
    10-15.000 Km.de LPG filitreleri degisecek
    100.000 Km. de Gaz enjektorleri degisecek.
    Yollarimizin durumu malum. Bu yollarda seyahat eden araclarda titresim nedeniyle gaz baglantilarinda gevsemeler meydana gelebilir. 
    Bu nedenle her 20.000 Km.de aracin gaz baglantilarinda sizdirmazlik kontrolu yapilmasini oneriyoruz. Bu kontrol kullanicilar tarafindan baglantilara sabunlu su surulmek suretiyle pratik bir sekilde yapilabilir.
    Sorunsuz kullanimlar dileriz.

Sayin Admin,
    Adami cildirtmayin sizdirmazlik kontrolu ile ilgili soru sordum 10.000 km.de dediniz.Simdide 20.000 km.de diyorsunuz.Ustelik size tesekkur ettim.karar verin .sizi izleyen binlerce tuketici var lutken konulari onemseyiniz.Sorulan sorulara verdiginiz her cevabi onemsiyor ve dikkate aliyoruz.

Sn. Adnan,
    Biz kimseyi cildirtmiyoruz.! Sorulara cevap veriyoruz. Ayrica biz isimizi cok onemsiyoruz ve bize bu konuda hic kimse ders veremez.
    Forum bir bilgi paylasim platformu. Burada yazi uslubumuza dikkat edelim ve nezaket kurallari disina cikmayalim lutfen.
    Sizin probleminiz  nedir? 
    Isterseniz kacak kontrolunu her kilometrede yapin. Sizi kime engellemiyor ki. Bu islemler servise gitmeyi gerektirmeyen islemler. Araciniz nasil yollarda kullandiginizi bilemeyiz. Genel kontrol prensiplerini soyleriz.
    Kontrollari ne kadar sik yaparsaniz, (sizin acinizdan) kafanizin rahat olmasi acisindan o kadar iyi olur.
    Ayrica LPG bir kacak durumunda farkedilebilmesi icin ozel olarak kokulandirilmaktadir. Boyle bir kokudan suphelendiginzde, sabun kopuguyle kontrolu kendinizde yapabilir, gevseyen bir rekoru anahtarla sikabilirsiniz. yapamam derseniz servise gider gosterirsiniz.
    Ben kendi aracimda, arasira kaputu acip tesisati hem gozle kontrol ediyorum, hem de koku var mi yok mu bakiyorum. o kadar zor bir is degil. Siz de bu tedirginliginizi gidermek icin bu kontrolu sik sik yapin.
    Iyi gunler.

Kadir bey,
    Sunu size ve tum tuketicilere aciklamak istiyorum.Benim amacim kimseye ders vermek degil,bu konuda benim haddime degil.Bu bilgi platformundada asla kimseye uslup ve nezaket konularinda haksizlik ettigimi dusunmuyorum.
    Asil konu urununuz olan seq 24 ile ilgili bu forumdaki  butun bilgilerden sizlerin sayesinde faydalanmak Ben bu urunu kullandigim muddetce Kafama takilan butun sorulari soracagim.Buda benim hakkimdir.Lutfen bir daha bana Sizin probleminiz nedir diyede sormayiniz.Soru soruyorum size kacak kontrolu ne kadar surede bir olmali bana 10.000 diyorsunuz,yukarida 20.000 km demissiniz.Bunun hangisinin dogru oldugunu sormak hata mi?Biz size guveniyoruz.Soylediklerinizi cok onemsiyoruz ve bundanda memnun olmalisiniz.

Gaz sizdirmazlik kontrolu su kilometrede yapilmali diye tum araclar icin gecerli sabit bir rakamimiz yok.
    Bu hem aracin suspansiyon sistemine, hem de aracin kullanildigi yol sartlarina bagli. Bozuk yollarda, sert suspansiyona sahip bir arac bir de LPG konusunda onyargiya sahip veya tedirgin bir surucu tarafindan kullaniliyorsa bu kontrollarin daha sik yapilmasindan daha dogal bir sey olamaz. Boylece insanlar kendini guvende hisseder.
    Sorulara bizim hic bir itirazimiz yok. Zaten soru sorulsun diye buradayiz. Bu forumun amaci da bu. Soru sorulunca degil, sorulmaynca rahatsiz oluyoruz.
    Bize her zaman guvenebilirsiniz. Bize duydugunuz  guvene layik olmak icin elimizden gelene yapmaya, bilgi ve tecrubelerimizi paylasmaya devam edecgiz.
    Iyi gunler.

Bundan sonra gaz sizdirmazlik konusunda olaganustu bir sey olmazsa soru yoneltmeyecegim.Cunku bu konuda kafam rahatladi.Size cok tesekkur ediyorum.Ne olursunuz alinganlik gostermeyin lpg denince kafalarda supheler olustugu icin konunun tum detaylarini arastiriyorum.Bende kopuk kontrollerini yaparak uzerime dusen gorevi yerine getirip kendimi guvende hissedecegim.Sizdirmazlik konusunda bilgi alip rahatlamak isteyen tuketicilerin ,basindan beri yazimi incelesinler rahat ederler.Hayirli kazanclar.

Diger kullanicilarinda bilgilendirilmesine olan katkilarinizdan oturu biz size tesekkur ediyoruz.
    Sorunsuz kullanimlar dileriz.
    iyi gunler.

kadir bey cevaplariniz icin tesekkur ederim.yalniz hala teredutum var "Aracinizin benzin bakimlarini uretici firma talimatlari dogrultusunda yapmaya devam edeceksiniz" demissiniz ama lpg kullanimi nedeniyle kullanimi minumuma dusen parcalri merak ediyorum asil olarak.ornegin benzin filtresi degisme periyodu...ve baska yerlerde bahsettiginiz gibi lpgnin temiz yanici olmasi nedeniyle buji ve yag degisimi gibi konulari (simdi baska aklima gelmiyor.)merak ediyorum daha cok yani degisim periyodu uzayan seyler bunlarmidir, baska varmidir, bunlarin degisim periyodu kac km veya yil-aydir vs...
    tesekkurler.

untmadan, bir sorum daha var bazen herzaman olmuyor.gaz aliken depodan mi dolum agzindan mi geldigini anlamadigim bir ugultumu diyim citimi diyim bir ses geliyor.dolumsirasinda araba titresiyor. ilkdefasinda panikle pompaciya sordum normal dedi, basincla doluyor...cevap mantikli ama icim rahat etmedi, acaba gevseyen bir seylerden dolayimi ses olyor...yoksa pompaci haklimi?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler