+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HANGİ LPG SİSTEMİ YARARLI

HANGİ LPG SİSTEMİ YARARLI

arkadaşlar 2004 model fiat marea 1.6 motor bir araçla ilgilenmekteyim.km si 36000 de olan bu araçla ilgilenmemdeki sebep lpg li olmasıydı.(Fiyatı:18000YTL).fakat araçtaki lpg nin brc marka 800-900 ytl civarı bir ürün olduğunu ve sıralı sistem olmadığını öğrendim.devamlı olarak sıralı sistem lpg ler tavsiye edilince araba ile ilgili düşüncelerim değişti.hem tasarruf hem de performansının iyi olamayacağını düşündüm.acaba bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar böyle bir lpg ile aracın performansı ve yakıtı konusunda beni bilgilendirebilirler mi.teşekkürler...

Cevap: HANGİ LPG SİSTEMİ YARARLI

Araç MPI çok nokta enjeksiyonlu. Sıralı sistem takılması gerekirken mikserli bir sistem takılmış. MPı araçların emme manifoldları büyüktür. Mikserli sistemde burada devamlı gaz-hava karışımı bulunur. Bu karışım zaman zaman herhangi bir nedenle ateşlenerek patlama yapar ve emme manifoldunu, filitreyi patlatabilir. Bunu önlemek için araç fakir karışımla çalıştırılır. Buji tırnakları küçültülür. Ancak bunlar iyi ayarlanmazsa, performans kaybı ve katalitik konvertörün bozulması gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: HANGİ LPG SİSTEMİ YARARLI

Arkadaşım o arabaya o fiyat çok çok fazla sen vazgeç bu işten ..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler