+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzinde beyin ayarları

Question benzinde beyin ayarları

Herkese merhaba.

Değerli yetkililere iki sorum var:

1 - 1 hafta önce lpg takdırdığım fiat siena aracım benzine geçip hareket edince stop etmeye başladı.Ankaradaki servisime başvurdum ( saitusta lpg). Karburatörcü, elektrikçi ustalara gönderdiler. Sonuçta -çok ikna edici olmasa da- montaj esnasında benzin enjektörleri sökülüp takıldığı için beynin ayarlarının değiştiğini söylediler. Beyne giden bir soketi söküp tekrar takarak beyni sıfırladıklarını ama ileride aynı hatanın tekrarlayabileceğini ifade ettiler.Ondan sonra araç hakikaten benzinde normal çalışmaya başladı.
    Acaba gerçekten bu arızanın tekrarlama ihtimali var mı? Ne yapmam gerekir?

2 - Diğer forumlardan da okuduğum kadarıyla şamandıra takılması sorunu pek çok montajda yaşanmış. Servisten depo tam bitmeden gaz almamamı, zamanla şamandıranın alışacağını söylediler. Sizce 'zamanla şamandıranın alışması' ihtimali var mı? Birkaç depo kullanıp servise öyle mi gideyim?

İlginize şimdiden teşekkür ederim...

Cevap: benzinde beyin ayarları

Beyinde bir arıza kaydı olup olmadığına bakmaları gerekirdi. Bu arıza koduna göre tedbir alınırdı. Hata tekrar edebilir.
    Şamandıra ya çalışır, ya da çalışmaz. Alışır diye bir şey yoktur.
    Not: Bahsettiğin usta yetkili servisimiz değil...

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Sayın yetkililer,

Hata yaptık, 'yetkisiz' servise brc taktırdık.

Benzinde çalışma problemi devam ediyor.

Ankara'da,diğer forumlarda bahsettiğiniz kalibrasyon ya da arıza koduna göre tedbir işlemini parasını vererek yaptırabileceğim bir servisiniz var mı?

İsmini vermeyeceğim bir 'yetkili' servisiniz sıralı sistemi söküp emülatörlü sistem takmayı önerdi. Tek çözüm bu mu?

Saygılar.

Aracınızı hiç LPG' ye almadan 1-2 gün benzinle kullanın düzelme olması gerekiyor. Daha sonra sıfırdan LPG kalibrasyon ayarları yapılır. MPI-Full grup değilse kimse sıralıyı sökelim demez.
    Ayrıca aracınız 1600 cc 178B3 motor mu?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

aynisına benzer problemi bende yasadim sistem gaz tam ayarlanmadigi için benzini kısıyodu ve lamb sensörü zengin karisim sezdikce benzini kısıyodu(100kmde 13 lt gaz yakıyodu)
    gecenlerde gaz ayarı tutunca benzinde normale döndü (100km de 10 ltgaz yakiyor)
    ben akünün eksi ucunu sökerek resetliyordum.

herkese merhaba benimde bir reno fairwayım var(1600 cc)ama gaz ayarı yaptırmamıza rağmen hala km de 250 krş yakıyor brc markası ayarı yapan usta beynin arzalı olduğunu ve ayarın sonda olduğunu söyledi ne yapabilirim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler