+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Focus'ta yavaşlarken rölantinin düşmesi

Focus'ta yavaşlarken rölantinin düşmesi

Focus aracımda klima açık iken debriyaj-fren yapıp yavaşlayıp durduğum zaman arabanın rölantisi motor duracak kadar düşüyor. Servise götürdüm, ilgilendiler ve tekrar yol ayarı yaptılar. Fakat problemim devam ediyor.
    Bu durum benzinde yok.

Bilgi sahibi olanların özellikle Kadir Bey'in cevabını bekliyorum.

Cevap: Focus'ta yavaşlarken rölantinin düşmesi

bende de aynı sıkıntı devam ediyor. aracım 2004 focus collection. hatta "focus devir saati ve brc" diyede bir başlık açmıştım. http://www.2a-lpg.com/forum/showthread.php?t=2093 servise gidiyorum herşey normal diyorlar(rolanti valfi, kelebek sensörü, buji ve buji kabloları için). lpg taktırdığım yere gidiyorum tamam ayar yapalım diyorlar, uğraşıyorlar, ama sonuç aynı.. en sonunda bu ford araçların handikabı deyip bağladılar bende çok merak ediyorum tüm focuslar böyle mi? ya da konu brc ile mi alakalı? Ankara'da ford araçlarda uzman olmuş bir brc bayii olduğu yazılıyordu. tatil için şu an Antalya'dayım. Antalyada focus uzmanı bildiğiniz bir bayi var mı? beni bu devir saati dalgalanması olayından kurtaracak. lütfen acil cevap

Sn. serkan şeker,
    Daha önce sorunum bitti diye yazmıştınız. Tekrarladıysa Antalya Ömer Uysal' a uğrayın bir kontrol edilsin.

serkan şeker28.05.2007 10:37

Cevap: Focus Devir Saati ve Brc

ustaya sıkıntıyı anlattım. basit bir ayar yaptı (sanırım "map ince ayar" kısmında "vites" bölümünü arttırdı) ve sorun şimdilik halloldu.. test sürüşüne beraber çıktık, sorun yok gibi. bir daha aynı sıkıntıları yaşamamam dileklerimle herese iyi günler.
    lpg de ısrarcı olamaya devam

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı raptor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Focus aracımda klima açık iken debriyaj-fren yapıp yavaşlayıp durduğum zaman arabanın rölantisi motor duracak kadar düşüyor. Servise götürdüm, ilgilendiler ve tekrar yol ayarı yaptılar. Fakat problemim devam ediyor.
    Bu durum benzinde yok.
    Bilgi sahibi olanların özellikle Kadir Bey'in cevabını bekliyorum.
    LPG rölanti dönüş ayarlarının kontrol edilmesi ve yeniden yapılandırılması gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Ömer Uysal'a dün uğradım. sağolsun ilgilendi. genel bir kontrol yaptı. manifolda giren hortumların boyunu uzun buldu ve nerdeyse 1/2 oranında kısalttı. bu şekilde çözülmesse "mavi enjöktör" takalım dedi. biraz kullanayım izlenimlerimi yazarım yine. umarım bu defa hallolmuştur.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler