+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 97 mondeo arıza lambası yok ama arıza kodu veriyor

Exclamation 97 mondeo arıza lambası yok ama arıza kodu veriyor P0171

1997 model mondeo aracım var 2006 temmuz ayında Ankara BRC resmi servisinde sequent24 taktırmıştım. O günden beri kullanıyorum(arada sırada kerktirme gibi sarsma sorunu oluyordu).
    Arıza lambası yanmıyor diye seviniyordum . Ama sonradan öğrendim ki eski kasa mondeolarda arıza lambası ledi yokmuş ve içime bir kurt düştü . Gittim aracımı OBD test cihazına bağlattım.

P0171 System too lean (Bank 1)(1inci silindirde fakir yakıt karışımı demek istiyor galiba) arıza kodu ile karşılaştık. Bu kodu sildirdim ama tekrar çıktı.

Yani ben 1 senedir ayarsız BRC gazlı sistemle geziyormuşum fakat farkında değilimişim.

Fokuslarda arıza lamabası var ve bu durum anlaşılıyor. Fakat benim aracımda bu tip durumları OBD cihazı ile fark edebiliyorum.

Sayın yetkili bu kodun çözümü nedir? Montajda mı sorun var ?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Balıkesirde ikamet ediyorum.
    Saygılar.

Cevap: 97 mondeo arıza lambası yok ama arıza kodu veriyor

LPG kalibrasyon ayarlarınızın yeniden yapılması gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: 97 mondeo arıza lambası yok ama arıza kodu veriyor

Balıkesir'deki yeni servisiniz olan Tınaz Oto ile bu konuyu görüştüm. Fakat yeni bir servis olduklarını ve bu kalibrasyonlar hakkında tam olarak bilgisi sahibi olmadıklarını belirttiler.

Tınaz Otoyu bilgilendirir ve gerekli eğitimi verirseniz memnun olurum.

Şuan aracım hala eski durumunda ve arıza kodu ile yaşamına devam etmeye çalışıyor.
    Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler