Merhabalar.Geçen ay 92 Broadway aracıma Eskişehir Oto Emre'de BRC sistem taktırdım.Aracım küçük rutin bakımları tam olmasına rağmen motor ve karbüratörden kaynaklandığını düşündüğüm sorunlar yüzünden benzinde de çok yakıyordu.Lpg sisteminden de şu anda memnunum diyebilirim,çekiş fena değil,ancak tüketim biraz yüksek.Özellikle rampa çıktığım ya da şehir içi trafiğine takıldığım zaman yakıt çok fazla artıyor.Benzindeyken karbüratörden gaz ayarı kısıktı,ilk montajdan sonra çok yakınca lpg servisinde o da normale açıldı ve gaz analiz cihazında iyi değerler elde ettik.Ama hava filtresi,bujiler,buji kabloları yeni ve subaplar ayarlı olmasına rağmen hala fazla yakıyor.Şehir dışı 90-100 km hızla 100 km'de 9 lt,şehir içi de 12 litre civarı yakıyorum,ki bu değer açık trafikteki değer.

Şimdi benim sorum şu.Bu forumda Fairway karbüratörü takılı 85 model 9 kullanan bir arkadaş da aynı kitten taktırdığını,ancak hem aracının gitmediğini hem de aşırı yaktığını yazmış.Benim aracımdaki mikser de ondaki gibi çift boğaz ama tek girişli.Acaba çift girişli mikser taktırırsam çekiş ve özellikle yakıtta iyileşme sağlayabilir miyim?Değiştirmeye değer mi?