+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VECTRA C DE TEKLEME

VECTRA C DE TEKLEME

MERHABA ARKADASLAR 2003 MODEL VECTRA C ARACIMA 3 AY KADAR ONCE BRC FAST SİSTEM TAKTIRDIM ILK BASLARDA BIRSEY YOKTU SEHIR ICINDE SONRA 2 KERE DENIZ KENARINA MERSIN ANTALYA GITTIM IKISINDEDE ARAC TEKLEDI VE 4 NOLU SILINDIR ATESLEME ARIZASI VERDI ILKINDEN SONRA BUJI VE BOBIN DEGISTIRDIM AMA IKINCIDE GENE ATESLEME ARIZASI VERDI VE BUJI ISLAK CIKTI BILGISAYARLA DIAGNOSTIK DENEN BIR TEST YAPIP YENIDEN PROGRAMLADILAR AMA SIMDI SEHIR ICINDEDE YAPMAYA BASLADI 1 VITESTEN 2 YE ATINCA GAZI KOKLEDIGIMDE ( YAVAS YAVAS BASARSAM OLMUYOR) YADA GAZDAN AYAGIMI CEKIP ARABA YAVASLAYINCA (1000 ILE 2000 DEVIR ARASINA DUSUNCE) TEKRAR GAZI KOKLEYINCE SILKELEYEREK TOPLUYO BENZINDE BIR PROBLEM YOK STABIL TOPLUYOR ARABA BANA YARDIM EDIN ARABAMDAN NEFRET ETMEYE BASLADIM.

Cevap: VECTRA C DE TEKLEME

Gazda buji ıslaklığı olmaz. Aracınıza ne tip buji takıldı? Yanlış buji olmasın?
    LPG için tırnak aralığı bir kademe küçük buji tavsiye ediyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

aracıma su an orjınal 4 tırnaklı bujı takılı ıslatma yaptıgında ustalar uygun dıyerek tek tırnaklı bujı takmıstı.ılk aylarda eskı uzun surelı kullanılmıs 4 tırnaklı bujısı vardı onda tekleme yoktu sanırım en azından ben hıssetmıyordum. gazla beraber benzın gonderıyor olabılır dıyenler oldu servıs subapların kacırıyordur falan dedı.ama benzınde bır problemım yok su lpg yı taktırdıgım yerde pek ılgılenmıyo benım ozellıkle bakmalarını isteyecegım bır yer mı bı ayar falan yada bana baslı basına yardım edecek bırılerı ve bu iş bana kaca patlar yardım edersenız sevınırım yada eksık bılgı varsa ben sıze yazayım yada tel ılede gorusebılırız musaıtsenız bu lpg benı delırtmeden ne olur yardım.

Otomobil firmasının önerdiği bujiye dönün. 4 tırnaklı bujide ateşleme voltajı düşer. Benzinde hissetemezsiniz ama daha yüksek tutuşma sıcaklığına sahip LPG' de hemen kendini belli eder.
    Sübapları kompresyonu ölçtürerek kontrol edebilirsiniz.
    Bujilerin ıslanması silindirlerde düzgün bir yanma olmadığını gösteriyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

bahsettiğiniz tekleme olayı vectra c'de benzinde de vardır. fakat benzinde biraz daha az hissedersiniz. opel servisinde ecu yazılımını versiyon 13'e yükseltin, sorun kalmayacak. sorun programdan ...

ayrıca vectra c 'de ateşleme voltajı 60.000 volt. gereğinden farklı bir bujiye lütfen bulaşmayın...

Alıntı gokhanaltinalana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKADASLAR 2003 MODEL VECTRA C ARACIMA 3 AY KADAR ONCE BRC FAST SİSTEM TAKTIRDIM ILK BASLARDA BIRSEY YOKTU SEHIR ICINDE SONRA 2 KERE DENIZ KENARINA MERSIN ANTALYA GITTIM IKISINDEDE ARAC TEKLEDI VE 4 NOLU SILINDIR ATESLEME ARIZASI VERDI ILKINDEN SONRA BUJI VE BOBIN DEGISTIRDIM AMA IKINCIDE GENE ATESLEME ARIZASI VERDI VE BUJI ISLAK CIKTI BILGISAYARLA DIAGNOSTIK DENEN BIR TEST YAPIP YENIDEN PROGRAMLADILAR AMA SIMDI SEHIR ICINDEDE YAPMAYA BASLADI 1 VITESTEN 2 YE ATINCA GAZI KOKLEDIGIMDE ( YAVAS YAVAS BASARSAM OLMUYOR) YADA GAZDAN AYAGIMI CEKIP ARABA YAVASLAYINCA (1000 ILE 2000 DEVIR ARASINA DUSUNCE) TEKRAR GAZI KOKLEYINCE SILKELEYEREK TOPLUYO BENZINDE BIR PROBLEM YOK STABIL TOPLUYOR ARABA BANA YARDIM EDIN ARABAMDAN NEFRET ETMEYE BASLADIM.

Alıntı gokhanaltinalana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

GÖKHAN BEY ARACINIZA TAKILAN SİSTEM BRC FAST'DİR. BU SİSTEMDEBİR ÇOK SIKINTI ÇIKTIĞINI MÜŞTERİLERİMİZDEN BİLİYORUZ. ARACINIZDA OLUŞAN ARIZANIN DA ECM İLE BİR İLİŞKİSİ YOKTUR. ENJEKTÖR VE TESİSAT KONTROLLERİNİZİN YAPILMASI GEREKİYOR. FAST SİSTEMİNİ TAKTIRDIĞINIZ VEYA MONTAJI YAPAN LPG SERVİSLERİNE GİTMENİZ DAHA UYGUNDUR. EN SAĞLIKLI BİLGİYİ TEKNİK UZMANLAR VERECEKTİR. İYİ ÇALIŞMALAR.

merhaba adaşım bende de lpg 2004 vectra c var ama dediğin gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım bendeki 2 yıldır takılı verimi gücü performansı süper lpg ile 200 km/h'ı gördüm dahada artıyordu. kesinlikle servisine götürüp ciddi bir baktırman lazım bence çünki bu arabalarda bu tip sorunlar olmaz olursada küçümsenecek bir sorun değil. kardeşim umarım arıza hallolur.

arkadaşlar bu arada benimde küçücük bir sorum olacak konuyla ilgili değil ama cevap alamıyorum bağışlayın. ya bende vectra c var herşeyi güzelde tamponları baya çizildi servisine götürüpön ve arka tamponları orjinal boyasına boyatmayı düşünüyorum. sizce bunun maliyeti ne olur. ortalama nasıl bir fiyat tutar bileniniz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler