+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault 21 managerde sübap ayarı

Renault 21 managerde sübap ayarı

Arkadaşlar ben bir konuyu anlatmak için yazıyorum. alt model araçlara ilgi gösterilmiyor.condorde varken managere yok. örneğin.1991 model aracımın karbüratörlü aracımın sübap ayarının kaç olacağını bana bilen biri varsa yazsın bilmeyen ne olur yorum yapmasın arkadaşlar.egsoz ve emme ayarları ne yapılacak.mümkünse msn adresimide yazayım ekleyin oguzhantiryaki@hotmail.com bana burdan da iletebilirsniz. managerimi seviyorum ama son zamanlarda yakıtı çok fazla oldu.0,420 ykr desem yeridir.bi zahmet yardımcı olursanız sevineceğim

Cevap: Renault 21 managerde sübap ayarı

Soğuk motorda emme sübapları 0,15-0,18mm, egzos sübapları 0,20-0,25mm' dir. Yakıt tüketimi sadece sübaplarla ilgili olmayabilir. Aşağıda linki verilen konuyu inceleyin.

http://www.2a-lpg.com/forum/showthread.php?t=73

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

SAYIN.GÜNES.Senin araban reno 21 f2n motor subab ayarı milimetrik şimler ile yapılır.subab ayarı çok zor olur.uzman kişi yaparsa çok basittir.bu araçlar kolay kolay subab ayarı itemez.karbüratöre baktırın.emisyonu ölçtürün.emisyon rolenti 1-1,5 olacak.3000 devirde 0,5 ile1 civarı olacak.karbüratörlü arabanın yakıt arızası emisyon ölçümü ile bulunur.iyi günler.

VALLA SAĞOLUN SÜBAP AYARLKARINI YAPTIRANA KADAR BU ANİ ISINMA SEBEBİ İLE CONTAYI YAKTIK.HARARET BAŞA BELA. CONTASINI ALDIM. HER NE OLURSA OLSUN YAPTIRCAM AMA.0,20 İLE 0,25 ARASI SÜBAP AYARI AZDA OLSA ÖNCEKİNE GÖRE TUTTU. FAKAT YİNE DÜZENSİZLİKLER VAR. İŞTE HALLEDELİM DERKEN CONTA SORUNU ŞİMDİ. CONTA ISI YADA CONTA YÜZEYİNİN KIRILMASINDAN DOLAYI DEFORME OLDU SANIRIM. ROLANTİ DÜZENSİZLİĞİ, ANİ STOP ETMELER, HARARET VE EN ÖNEMLİSİ YAĞ ÇUBUĞUNU KALTERE DALDIRINCA YAĞ ÇUBUĞUNUN ÜZERİNDE DAMLA DAMLA YOĞURT GİBİ BEYAZ SU TANECİKLERİ.... YAĞDA SU VAR KISCA BUDA CONTANIN YANDIĞINI ANLATIR. VE AYRICA SANIYORUM KAPAKTA DA EĞRİLİK OLMUŞ OLABİLİR. ŞİMDİ TÜM HORTUM VE KELEPÇELERİ DEĞİŞTİRDİM. RADYATÖRÜ DE İYİCE TEMİZLETTİRDİM. CONTAYI DEĞİŞTİRDİĞİM ZAMAN USTAMLA BERABER İNŞALLAH YÜZLERCE RESİM ÇEKİCEM HER ADIMDA BİR RESİM. BİR VİDA SIKIP BİR RESİM ÇEKİCEM. BANA BU KONUDA PEK FAZLA YARDIM EDEN OLMADI AMA BEN GÜCÜMÜN YETTİĞİNCE RESİMLİ ANLATIMI YAPICAM. İNSANLAR BİLSİNLERKİ BURADA GERÇEKTEN BİLGİYE İHTİYACI OLAN İNSANLARDA VAR. VE AYRICA BÖYLE YARARLI SİTELERİDE GELİŞTİREBİLSİNLER. ASLINDA BEN MOTOR MEKANİĞİNİ SEVEN BİR İNSANIM. İŞİN EN BASİDİ 3 E 5 E BAKMADAN SATIP ARABAYI YENİSİNİ ALMAK VE BİRİLERİ BİR YARDIMA İHTİYAÇ DUYDUĞUNDA GEÇİŞTİRMEKTİR. BEN BUNU YAPMAYACAĞIM. ELİMDEN GELDİĞİ KADARIYLA NE NERDE LAZIM OLUR ÖĞRENİP BU ZAMANLAR BENİM DURUMUMDA OLAN DOSTLARA DİLİMLE YADA BEYNİMLE YARDIM EDİCEM. BAŞLADIM KISACA BU İLETİŞİM PORTALINA. ÖRNEKLER BÜYÜR VE UZAR BİTEN DEBRİYAJ BALATAMI DEĞİŞTİRMEK İÇİN İLLAKİ 10 DEFA TAMİRCİYEMİ GİTMEK LAZIM ?? YADA AYAR YAPMAK İÇİN DEFALARCA USTAYA AĞIZ EĞMEK. BAŞINDA DUR VE YAPTIR TEKNİĞİ BİLMEYEN İNSANLAR İÇİN NE KADAR VERİMLİ.
    DEDİĞİM GİBİ USTAM USTA OLSA BU GÜN GİT YARIN GEL OLMAZ.....1. VİTESDE KALKMAKTA ZORLANAN ARABAMIN DEBRİYAJ BALATASI DEĞİLDE YIPRANAN AKSLARI OLDUNU SÖYLESE NE OLUR? BEN ZATEN BİR SONRAKİ SEFERE BİR DOSTUMLA GELECEM VE SENİ ÖNERECEM.
    NEYSE ARKADAŞLAR. BEN ARADA BİR YOKLUYORUM BU SİTEYİ. İNANIN BANA ELİMDEN GELENİ YAPICAM VE BU SİTEYE ARABAMIN ORTA KAPAK SİLİNDİR CONTASINI DEĞİŞTİRİRKEN ÇEKTİĞİM FOTOLARI VERİCEM. İNSANLAR NE NASIL YAPILIYOR BİLSİNLER MOTOR DEDİĞİN ARTIK BU DEVİRDE KAPALI VE HİÇ KİMSENİN İÇİNDE NE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİ BİR KUTU DEĞİL BİLSİNLER...SAYGILARIMLA.

Sn. Tiryaki,
    Mesajınız değerlendirildi.
    Yayınlanmadan önce sizde bazı bilgiler istendi. Sanırız bu emailimiz elinize geçmedi. Mailler hem bu sitedeki postanıza hemde hotmail uzantılı emailinize 2 defa gönderildi.
    1- Aracınızın LPG dönüşümünü nerede ve ne zaman yaptırdınız?
    2- aracınızda ne marka kit takılı
    3- Size ulaşabileceğimiz telefon numaraları?
    Yazdığınız mesaj herkesi ilgilendiren ve bilgi paylaşımı amaçlı bir mesaj olduğu kesin.
    Ancak yukarıdaki bilgilerle takviye edip yanlış anlamalara neden olmayacak bir form vermemiz daha doğru olacak.
    Bu nedenle sizden yukarıdaki sorularımızı cevaplandırmanızı bekliyoruz. İsterseniz mesajınızı lpg@2a-lpg.com emailimize gönderebilirsiniz.
    Bilgi paylaşımına verdiğiniz katkı nedeniyle teşekkür eder, forumumuza katkılarınızın devamını dileriz.
    İyi Günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler