+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk çalıştırmadaki rolanti dengesizliği ve gaz boğulması !!!

İlk çalıştırmadaki rolanti dengesizliği ve gaz boğulması !!!

Araba: Vectra 99 16V 1.6 GL

Sıralı sistem: BRC Sequent 24

Montaj yeri: Çetin Otogaz /AKSARAY

Sorun: Sistemi taktıralı 3 hafta gibi bir zaman oldu. Sistemi taktırdıktan sonra ilk çalışmada rolanti dengesizliği ve gaz yememe(boğulma) sorunu baş gösterdi. Bu sadece ve sadece ilk çalıştırmada oluyor. Sonraki çalışmalarda ya da hareket halinde herhangi bir problem yok.

Boğaz kelebeği, enjeksiyonlar temizlendi. Bir haftadır arabaya benzinde biniyorum. Hiçbir sorun yok. Maşallah tıkır tıkır çalışıyor. Ne zaman ki LPG yi devreye soksam, sabah ilk çalıştırmadaki rolanti dengesizliği ve gaz yememe problemi ortaya çıkıyor.

Bu problemin çözümü için lpgyi taktırdığım yere gittim, değerlere baktılar, hepsi çok iyi, arabada sorun gözükmüyor diyip yolladılar.

Sanayiye götürdüm. Ustama tam derdimi anlatıyordum ki “araba da sıralı sistem var mı?” dedi. “var” dedim. “Senin gibi 10 araba daha geldi. 10 nunda da sıralı vardı. Çözüm bulamadık” dedi.

Siz de bunun çözümü var mı?

Cevap: İlk çalıştırmadaki rolanti dengesizliği ve gaz boğulması !!!

Bayiye uğrayın ve kontrolları beraberce yapabilmemiz için oradan bizi arayın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yarın bayiye uğrayıp, sizi de aratıp kontrolleri bi yaptıralım.. Umarım soruna bi çözüm bulabiliriz..

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın yönetici, bu kontrol işlemlerini montajı yaptırdığım yerde değilde (çünkü bi kaç gün sonra Urfa'ya gideceğim) yetkili bayiniz olan, GAPEL TOM SAN. TIC. LTD ŞTİ de yaptırsam olur mu? Herhangi bir ücret talep edilir mi?

Bu arada forumu biraz inceledim. Aynı sorunla karşılaşan kullnıcıların olduğunu gördüm. Ben de orada yazılanları uygulayarak 2-3 gün arabaya benzinde bindim. 3-4 gündür aracımı lpg de kullanıyorum. Şu an için herhangi bir sorun yok. Acaba bu geçici bir durum mudur? Yine de, (daha sonra sorun çıkmaması için) ayar yaptırmalı mıyım.?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler