+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AUDİ A3 SOĞUKKEN BENZİNDEN LPG GECİŞ TE İSTIOP ETMESİ

PRINS TAKILI AUDİ A3 SOĞUKKEN BENZİNDEN LPG GECİŞTE STOP EDİYOR..

merhabalar

Cevap: PRINS TAKILI AUDİ A3 SOĞUKKEN BENZİNDEN LPG GECİŞTE STOP EDİYOR..

@YRN98 nette ufak bir araştırma yapsaydınız, bu sorunun şu an için çözümsüz olduğunu, farklı farklı sıralı sistem lpg marklarında da benzer sorunları yaşadığını öğrenecektiniz. Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve çözümü bulmaya çalışıyorum.

Bakalım, 2a mühendislik tarafından montaj yerine gitmem ve oradan kendilerini aratarak kontrolleri beraberce yaptırmam söylendi ama pek bi umudum yok açıkcası. LPG ile yaşamayı öğreneeğiz..

Çözümsüz hiç bir şey yoktur. Her şey çözülür. Benzinde çalışan araba gazda da çalışır. 2x2=4

KAYBETMEK YOK

Motor ısındıktan sonra sıkıntı kalmıyorsa; motor sıcaklık sensörü-MAP sensörü-rölanti IAC motoru, VAF/MAF hava debimetresi ve boğaz kelebeğini kontrol ettirin. Sorun bunlardan birinde.

Alıntı YRN98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    AUDİ A3 97 MODEL AEH motor arabama 2 defa lpg taktırdım ilki TELEFLEX GFİ idi söktürdüm PRİNS taktırdım ve aynı sorun devam ediyor SORUN ŞU
    sabah arac soğukken benzinle çalışıp LPG e geçtiği an araba rolanti aşağı düşüyor gaza bastığım zaman istop ediyor taki ISI derecesi 65 70 geldiğinde hiç bir sorun kalmıyor herşey gayet düzgün ve bu sorunu bir türlü halledemediler neden kaynaklandığınıda bulamıyoruz tüm değerler normal ısındığında soğukkende normal cihazda herhangi bir sorun gözükmüyor bana yardımcı olursanız cok memnun olurum artık sinirlerim bozuldu uğraşmaktan balyoz ile arabayı parcalamak geliyor içimden
    LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ
    saygılarımla

KAYBETMEK YOK

sorunlarınız reglulator basıncının dusuk olmasından kaynaklanıyor sabah arac benzınde calısıyor benzınde kendısını ısıtması gerekıyor önerılen ısı 35 40 derece daha sonra ecu ıle lpgye gecıyor sızın aracta ısınma olmadan lpg ye gecıs sınyalı verıyor gaza basıncada gaz yememe sorunu ortaya cıkıyor anladıgım kadarıyla daha sonrada stop edıyor reglutor basınc ayarlarını9 kontrol ettırınıuz sorun buyuk bır ıhtımalle bundan kaynaklanıyor
    sorunsuz gunlerde kazasız surusler....

Cevap: PRINS TAKILI AUDİ A3 SOĞUKKEN BENZİNDEN LPG GECİŞTE STOP EDİYOR.

TEKRAR:
    Motor ısındıktan sonra sıkıntı kalmıyorsa; motor sıcaklık sensörü-MAP sensörü-rölanti IAC motoru, VAF/MAF hava debimetresi ve boğaz kelebeğini kontrol ettirin. Sorun bunlardan birinde.
    Bujileri söküp kontrol edin. Değiştirilmesine öyle karar verin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler