+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stop edince motor çalışmaya devam ediyor

Stop edince motor çalışmaya devam ediyor

Bugün motoru tam ısınmadan stop edince marşı kapayınca 3-4 saniye daha çalışmaya devam etti. bu sorun daha önce de olmuştu. Motor ısınınca olmuyor. Birde boşta gaza basıp bırakınca egzostan birkaç kez patırtı sesi geliyor, bu sorun hep var
    Otomobil 90 model 1.6 16 valf Daihatsu Applause. Süpap ayarlarları yeni yapıldı. Egzoz sağlam, bujiler yeni hava filtresi, yağ yeni distiribütör kapağı değişti. Avans ayarı yapıldı. Motor iyi sayılır. (Bir tek buji kabloları değişmedi). Bir de lpg regülatöründe sorun var sanırım. Lpg şehiriçi 15lt/100 km yakıyor. regülatörün içi temizlendi içinde bol miktarda yağ vardı.

Olası sebepler sizce nedir? Teşekkürler

Cevap: Stop edince motor çalışmaya devam ediyor

Regülatörün en azından tamir takımlarını değiştirmeniz gerekiyor. patırtılı çalışma buji kablolarından olur. Bunlarıda değiştirin.
    Bu arada, aracınzda ne marka kit takılı?

KAYBETMEK YOK

Regülatörün su tarafını söktüğümde suyun dolaştığı oyukların çamur dolduğunu gördüm. Regülatörü değiştirdim yeni regülatör çok iyi ısınıyor ve otomobilin performansı çok fazla arttı.
    Yetkili lpg montajı yapan yerlere gidip "bu regülatörün su dolaşımında sorun var iyi ısınmıyor" dediğimde hepsi de sorun yok dedi.Bandırma ve Gönende

Lpg kiti brc. Otomobilin soğutma suyuna benden önce zannederim sürekli musluk suyu koyulmuş. Antirfreeze koydum (motor suyu çamur gibiydi) bu seferde kaçınılmaz olarak radyatördeki delikler meydana çıktı. Radyatör dışında bütün sorunlar bitti.

Sayın hanser,
    Aracınıza yakıt alırken tanınmış, ülkenin her yerinde bayi teşkilatı olan ve en az 20 yıldır LPG sektöründe tüpüylede hızmette olan fırmaları seçin.Promasyon ve düşük fiyat politikaları ile tercihiniz yönlendirmeye çalışan firmalara tevessül etmeyin.
    Saygılarımızla

1999 dan beri hep lgli otomobil kullandım 2004 den beri mecbur kalmadıkça farklı bir yerden otogaz almadım (aygaz)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler