+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: palio 1.4 Performans ve yakıt sorunu...

palio 1.4 Performans ve yakıt sorunu...

Kolay gelsin. Palio 1.4 tek nokta enjeksiyonlu aracıma 1 hafta önce brc lpg taktırdım. Aracımda sorun performans düşüklüğü ve lpg de neredeyse benzine yakın yakıt tüketimi. Birde enjeksiyon ışığı lpg de iken sürekli yanıyor. Sanırım emülatör takılmadı. Servis emülatörün sistemin kendisinde olduğunu söyledi.emülatör takılınca enjeksiyon ışığı sönüyormu? merak ettiğim ayar tutturulması için karbüratöre hava girişinin bant ve vb şeylerle kapatılması gerekiyormu.palio 1.4 teknokta enjeksiyonlu araçta oksijen sensörü var mıdır? Acil cevap verebilirseniz sevinirim. Mail adresim: flas444@mynet.com.

Cevap: palio 1.4 Performans ve yakıt sorunu...

Aracınız tek nokta enjeksiyonlu. Karbüratör yok ki bantla v.s. kapatılsın.
    Enjeksiyon lambasının söndürülmesi için tek nokta araçlar için bir emülatör veya WINDY anahtar sistemimizin takılması gerekiyor.

KAYBETMEK YOK

Tek nokta enjeksiyon. ama hava filtresinden borunun ağzı bantltla kapatıldı. bu performansı çok aşır etkilediği için ben kendin o bantı söktüm. şimdi çeki kötünün iyisii fakat yakıt yüksek. birde kalkışlarda araç stop ediyor. rolantide çalışırken park halindeyken gaz pedalına bastığımda devir saati yükselmeden önce vuruntulu çalışıyor. ayarının düzgün yapılabilmesi için neler yapmalıyımmyada yaptırmalıyım. Serviste çalışan kişilerin yeterli bilgilerinin olduğunu düşünmüyorum. bana sürekli enjeksiyon ışığının yanmasının bir sakıncasının olmadığını herhangi bir zarar vermeyeceğini söylüyorlar. lpg beyninle alakalı bir durum olabilirmi performans düşüklüğü ve yakıt tüketiminin yüksek oluşu. Birde otomatik durumda ilk çalışmada benzinle çalışıyor lpg ye geçişi 5.500 devirde gerçekleşiyor. Bunu 2000-2500 devir dolyına indirmelerini istedim fakat olmadı. bunun bu şekilde olduğunu savundular. Yardımlarınızı bekliyorum. Sorunlar bu şekilde devam ederse lpgden vazgeçeceğim galiba.

Nerede ve hangi servisimizde dönüşüp yaptırdınız? Size ulaşabileceğimiz telefon no' larıyla birlikte bize email gönderebilir misiniz?

KAYBETMEK YOK

Exclamation Cevap: palio 1.4 Performans ve yakıt sorunu...

Alıntı flas444 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin. Palio 1.4 tek nokta enjeksiyonlu aracıma 1 hafta önce brc lpg taktırdım. Aracımda sorun performans düşüklüğü ve lpg de neredeyse benzine yakın yakıt tüketimi. Birde enjeksiyon ışığı lpg de iken sürekli yanıyor. Sanırım emülatör takılmadı. Servis emülatörün sistemin kendisinde olduğunu söyledi.emülatör takılınca enjeksiyon ışığı sönüyormu? merak ettiğim ayar tutturulması için karbüratöre hava girişinin bant ve vb şeylerle kapatılması gerekiyormu.palio 1.4 teknokta enjeksiyonlu araçta oksijen sensörü var mıdır? Acil cevap verebilirseniz sevinirim. Mail adresim: flas444@mynet.com.

Üstadım fiat pali 1.4 el 2001 model araç var bende de senin anlattıkların tamamen ayarla alakalı diye düşünüyorum çünkü benzer sıkıntılar bende mevcuttu ayarlar yapıldıktan sonra düzene girdi. Birde bilgisayarla ayar yapıyorlar ama bilgisayarla ayar yapmaktan ötede ustanın ayarı çok iyi yapması lazım diye düşünüyorum gazı kısınca bu arabalar sapıtıyor. gazı kısınca tamam biraz az yakar gibi oluyor ama bu kezde aracın çalışması rolantisi çekişi motor devir saati sapıtıyor yokuşta çekmiyor v.s. biraz 10 ykrş 17 ykrş fazla yakıyor tamam diğer araçlara göre ayrıca ben bu tip araçların Ankara gibi büyükşehirlerde lpg fiyatı 1.340 1.420 aralığında iken 170 ykrş dan aşağıya yakmayacağı kanaatine vardım çünkü az yaksın diye ayar yaptıklarında bir çok sorunla karşılaşıyorsun
    saygılarımla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler