+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ATİKER-Peugeot 306 devir gösterge ibresi sürekli oynuyor... ACIL Yardım LÜTFEN

ATİKER-Peugeot 306 devir gösterge ibresi sürekli oynuyor... ACIL Yardım LÜTFEN

Merhaba, 306 Griffe marka 98 model bir araç aldım. Daha sonra sıralı sistem Atiker marka LPG taktırdım. fakat araça LPG takan ustalar aracı bilgisayara bağlayıp kalibrasyon ve benzeri testlere tabii tuttular fakat araçın benzinle çalışırken rolanti rolesinde bir problem olduğunundan ayarını tam olarak gaza uyarlamadıklarını söylediler. Benzinle normal çalışıyor... fakat gaza geçtikten sonra devir gösterge ibresi 800-1000 arasında oynuyor ama durmak bilmiyor. bazende stop etmesine neden oluyor. Ama araçın gidişinde hızlanmasında herhagi bir durum söz konusu değil. Bu durum benim canımı çok sıktı inanın bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum...

Cevap: ATİKER-Peugeot 306 devir gösterge ibresi sürekli oynuyor... ACIL Yardım LÜTFEN

Aracınızın full grup yakıt besleme sistemine sahip olması kuvvetle muhtemel. Bu marka kitle (Enjektör diye kullanılan selonoid vanalar nedeniyle) bu aracın rölantisinin sağlıklı çalışması mümkün değildir. Ya böyle kullanmaya alışacaksınız veya dönüşümü yaptırdığınız yerden aracın rölantiye dönüşünde benzinle çalıştırılmasını isteyeceksiniz.

KAYBETMEK YOK

Cevap: ATİKER-Peugeot 306 devir gösterge ibresi sürekli oynuyor... ACIL Yardım LÜTFEN

benim anladığım kadarı ile vites boşta iken benzinle çalışacak hareket ettiğinde gaza geçecek bu durum ilerleyen dönemlerde daha da sıkıntı yaratır mı? bu problem atiker markadan kaynaklanıyor olabilir mi? başka bir marka kullansak sorun düzelir mi? teşekkürler.

Trafiğe bağlı olarak yakıt tasarrufunuz azalır. Öncelikle dönüşüm yaptırdığınız yerle sorunu çözmelisiniz.

Alıntı istoki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anladığım kadarı ile vites boşta iken benzinle çalışacak hareket ettiğinde gaza geçecek bu durum ilerleyen dönemlerde daha da sıkıntı yaratır mı? bu problem atiker markadan kaynaklanıyor olabilir mi? başka bir marka kullansak sorun düzelir mi? teşekkürler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

selam arkadaşım sorununu ilgiyle ve tekrar tekrar okudum.bence aracındaki map emişi yanlış yerden alınmış olabilir mümkünse bak.gaz kelebeğinin altından alınmış olması gerekir herhangi bir manifoltun enjektörlerine yakın alınmışsa yerini değiştirtin.bunun dısında enjektör hortumlarında sıkışma(ezilme)varsa bunada bakın.birde enjektör hortum boylarında 5 6 ce den fazla uzunluk farkı varsa bunuda ayarlatın.saygılarımla.

Alıntı istoki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 306 Griffe marka 98 model bir araç aldım. Daha sonra sıralı sistem Atiker marka LPG taktırdım. fakat araça LPG takan ustalar aracı bilgisayara bağlayıp kalibrasyon ve benzeri testlere tabii tuttular fakat araçın benzinle çalışırken rolanti rolesinde bir problem olduğunundan ayarını tam olarak gaza uyarlamadıklarını söylediler. Benzinle normal çalışıyor... fakat gaza geçtikten sonra devir gösterge ibresi 800-1000 arasında oynuyor ama durmak bilmiyor. bazende stop etmesine neden oluyor. Ama araçın gidişinde hızlanmasında herhagi bir durum söz konusu değil. Bu durum benim canımı çok sıktı inanın bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum...
    yakıt ayarı düzgün yapılırsa sıkıntı kalmaz.

PEUGEOT306 RÖLANTİ SORUNU

Aracınızın rölanti valfi arızalı olabilir.
    Ayrıca aracın Semi-Sequential/Yarı Sıralı olup olmadığını kontrol ettirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler