+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tipo jiklesiz çalışmıyor

tipo jiklesiz çalışmıyor

merhabalar
    bende 96 model 1,6 motor tipo slx marka lpg li bir araç var
    aracı kışın almıştım o dönemde sabahları çalışma problemi vardı akü bitik olduğu için aküyü değiştirdim daha sonraki dönemlerde de buji, buji kabloları, diğer ateşleme bileşenleri, hava ve yakıt filtrelerini değiştirdim ama sorun bir türlü çözülmedi arabada landi renzo marka kit var ne zaman takıldığını bilmiyorum
    sonuç olarak
    -yaz kış farketmiyor motor soğuk ise sıcaklık 80-90 derece oluncaya kadar jileyi çekmek gerekiyor
    -bir diğer problem ise gaza aniden fazla yüklendiğimde arabanın yığılığ kalmasımesela 1. viteste patinaj çektireyim diyorum 1-2 metre gidiyor sonra yığılıyor ayağımı gazdan çekince tekrar dan düzeliyor
    bu arada eski şehirdeyim ve konuyla ilgili tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum

Cevap: tipo jiklesiz çalışmıyor

Bizim markamız değil ama, bayimize uğrayın yardımcı olurlar.
    ESKİŞEHİR
    OTO EMRE /MEHMET TEKİN
    Sanayi Çarşısı Polat Sokak No: 20 ESKİŞEHİR
    TEL: 0 222 237 20 47- 0 222 227 95 25
    ÖMER TEKİN 0 532 475 50 95

Alıntı emanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    bende 96 model 1,6 motor tipo slx marka lpg li bir araç var
    aracı kışın almıştım o dönemde sabahları çalışma problemi vardı akü bitik olduğu için aküyü değiştirdim daha sonraki dönemlerde de buji, buji kabloları, diğer ateşleme bileşenleri, hava ve yakıt filtrelerini değiştirdim ama sorun bir türlü çözülmedi arabada landi renzo marka kit var ne zaman takıldığını bilmiyorum
    sonuç olarak
    -yaz kış farketmiyor motor soğuk ise sıcaklık 80-90 derece oluncaya kadar jileyi çekmek gerekiyor
    -bir diğer problem ise gaza aniden fazla yüklendiğimde arabanın yığılığ kalmasımesela 1. viteste patinaj çektireyim diyorum 1-2 metre gidiyor sonra yığılıyor ayağımı gazdan çekince tekrar dan düzeliyor
    bu arada eski şehirdeyim ve konuyla ilgili tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum

KAYBETMEK YOK

MERHABA KARDESIM BENIMDE ARABAM TİPO YANLIZ BENIMKI 1.4 BENDEDE AYNI SORUN VARDI EGER ARABAN ENJEKSONLU ISE SORUNU ORADAN ARAMANITAVSIYE EDERIM

Alıntı gokhan kopuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MERHABA KARDESIM BENIMDE ARABAM TİPO YANLIZ BENIMKI 1.4 BENDEDE AYNI SORUN VARDI EGER ARABAN ENJEKSONLU ISE SORUNU ORADAN ARAMANITAVSIYE EDERIM
    yok araba karbüratörlü tip

yok araba karbüratörlü tip
    Emre otogaza gidip mikserinizi söktürün ve (Kepiçi) mikser taktırın , arabanızı tanıyamıyacaksınız...Şu anki mikseriniz çemberli tip ve merdiven altı tabir ettiğimiz cinsten

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre otogaza gidip mikserinizi söktürün ve (Kepiçi) mikser taktırın , arabanızı tanıyamıyacaksınız...Şu anki mikseriniz çemberli tip ve merdiven altı tabir ettiğimiz cinsten
    bu durumda bana maliyeti ne kadar olur acaba değişimin

bu durumda bana maliyeti ne kadar olur acaba değişimin
    Ayar vidası da plastikse , metal olanı takılacak. Dolayısı ile ayar vidası ve mikser toplam 50 tl kadar tutar, Ama zamanla yaptıracağınız ayar, fazla yakıt v.s. gibi giderleri düşünürsek bedawaya gelecektir

Merhabalar;

Benimde 94 model karbüratörlü Tempram var.
    İlk çalıştırmada jikle çekmeden kesinlikle yapamıyorum.
    Aracımda BRC kit var.
    Acaba genel bir problemmidir,yoksa Metin beyin bilgileri doğrultusunda problem çözüldümü?

Saygılarımla,

Alıntı kuka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Aracımda BRC kit var.
    Acaba genel bir problemmidir,yoksa Metin beyin bilgileri doğrultusunda problem çözüldümü?

Saygılarımla,
    merhabalar
    bu hafta sonu sorunu halletmek için 2a mühendislik eskişehir servisine gittim
    herzamanki gibi makinaya bağlandı devir 3000 civarında tutuldu bi tur at gel denildi. turu attım geldim çok değişen olmamıştı, hava filtresine biraz paket bandı yapıştırıldı. yani çözüm üretilemedi
    servis görevlisine derdimi anlatamadım veya ısrarla anlamak istemedi adama arabanın sabahları rahat çalıştığını, motor ısınınca çalışmasının daha zor olduğunu, 3000 deviri geçince sanki arabanın arkadan birileri tarafından çekilir gibi olduğunu söylememe rağmen tam olarak çözüm üretilemedi
    yani adam hiç mikserden hiç zengin karışımdan bahsetmedi
    neyse çimen otogaz eskişehir temsilciyle görüşüp mikseri değiştireceğim, muhtemelen sorunlarım azalacak

Alıntı kuka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Aracımda BRC kit var.

Saygılarımla,

Pardon METİN bey değil, Faruk bey olacaktı,özür dilerim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler