+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sequent Fast mi? yoksa Sequent 24 mu?

merhaba kadir bey kusura bakmayin sizleri de sik sik rahatsiz ediyoruz ama benim kafam oldukca karisdi nedeni ise hafta sonu once yaldizlar gittim ve seq24 en iyi model denildi ve 1500 ytl fiyat verildi sonra ustun otoya gittim ve fast in en iyi model oldugunu soylediler zira fast modelinde ekstradan rolantiye duzenleyicisi oldugunu ve beyninde metal govdeli oldugunu soylediler istersem seq24 1350 ye fast ise 1500 ytl ye takabileceklerini soylediler.zira ustun otoda seq24 u brc ucuz diger markalarla rekabet edebilmek icin cikardigini ve o nedenle ECU sunun plastik govdeli ve rolantiye duzenleyicisininde kaldirarak maliyetini dusurdugunu soylediler. Allah askina bunlarin hangisi daha iyi ve kaliteli lutfen bizlere bir aciklamada bulununuz tesekkurler.

Kadir bey,
    Yaldizlar ve ustun oto sizin bayiniz.Bunu sizin aciklamalarinizdan anliyoruz. Biliyorsunuz ben aracima seq 24 u yeni taktirdim.1650 ytl odedim. Bayileriniz arasindaki  fiyat farkliligi normal mi.300 ytl gibi bir fark var lutfen bunu aciklarmisiniz.En  onemliside seq 24 ile fast modelleri arasindaki kalite farki. gercekten yukarida soylendigi gibi rolanti duzenleyicisi  seq 24 te mevcut degilmi. (cunku aracimda rolantide iken hafif titreme hissettim) seq 24 un ECU sunun plastik govdeli oldugunu biliyorum.iki bayinizin birbirleriyle celisen aciklamalari ve sizin bizlere tavsiye ettiginiz seq 24 konusunda aciklama yaparmisiniz.Tabi yukaridaki aciklamar sizi karalama adina yapilyorsa her iki bayi ve orca 2002 ye vereceginiz cevaplarida buradan okumak isterim.Tesekkurler.

USTUN OTO KORSAN FIRMADIR.
    BU SITEDE KORSANLARA DIKKAT DIYE KOCAMAN BIR DUYURUMUZ VAR.
    1.350,-YTL FIYAT VERENE MALI NEREDEN GETIRIYORSUNUZ DIYE SORUN.
    VE 1.350,-YTL E TAKIN DEYIN. GARANTI HIZMETINI DE BIZ VERCEGIZ. ANCAK DIKKAT EDIN URUNLERDE BIR KOPYA-KONYA MALI OLMASIN. AYRICA HER URUN ORIJINAL BRC MI KONTROL ETTIRIN.
    AYRICA SEQUENT-24 AVRUPA DA TUM OTOMOTIV FIRMALARINCA VE ULKEMIZDE FIAT-TOFAS FABRIKALARINDA HER TURLU ZORLU TESTLERDEN GECEREK ONAYLANMIS BIR URUN VE TOFAS FABRIKALARINDA SIFIR ARACLARA TAKILIYOR.
    OTOMOTIV FIRMASI URETTIGI BIR CIVATADAN DAHI 7 YIL SUREYLE SORUMLU. BOYLE UST SEVIYEDE GUVENLIK GEREKTIREN BIR URUN ICIN SECIMIN VE ONAYIN NE KADAR ZORLU BIR SUREC OLDUGUNU TAKDIRLERINIZE BIRAKIYORUZ.
    SEQUENT-24 BASIT BIR PLASTIK KUTU ICERINDE DEGILDIR. EMC DENILEN ELEKTRO MANYETIK KONTROL TESTLERINDEN GECIRILMISTIR. BOYLECE BU ELEKTRONIK UNITENIN CIKARDIGI ELEKTRONIK DALGALARIN ARACIN DIGER SENSORLERINE VE ELEKTRONIGINE (CEP TELEFONLARINA AYNI ZAMANDA) ETKI ETMEYECEGI GARANTI ALTINA ALINMISTIR.
    SEQUENT-24 TE CIKARILAN ROLANTI DUZENLEYICI DEGILDIR. CIKARILAN PROGRAMLAMA ESNASINDA TAKILAN MAP DEDIGIMIZ (MANIFOLD BASINCINI OLCEN) SENSORDUR.
    TUM YENI NESIL ARACLARDA BU MAP SENSORU ZATEN VARDIR. SEQUENT-24 ILERI TEKNOLOJI URUNU OLARAK ARACLARDA ZATEN VAR OLAN BU ORJINAL MAP SENSORUNU KULLANMAKTADIR.
    SIZE BUNU SOYLEYENLERIN BU ISIN TEKNOLOJISINI  HIC BILMEDIKLERI, ARAC TEKNOLOJISINDEN BILE HABERDAR OLMADIKLARI ANLASILIYOR.
    BUNLARDAN UZAK DURUN.
    ISIN TEKNIGINI BURADA ACIKLAYACAK OLURSAK;

Sequent sistemlerin gelismesi BRC de su evrimlerden gecmistir:
    1- JUST-JUST HEAVY-FLYING
    2- SEQUENT
    3- SEQUENT FAST
    4- SEQUENT 24 (4 Silindirli araclar)
    5- SEQUENT 56 (5-6 ve 8 silindirli araclar)

Siralamada goruldugu gibi en son Sequent 56 ondan once Sequent 24 ve daha yasli Sequent Fast ve Sequent .
    Windows isletim sistemleriyle kiyaslayacak olursak;
    Sequent Fast -Windows 98
    Sequent 24 ve 56 -Windows XP denebilir.
    Sitemizde en son yenilikleri takip edip onlari koymayi tercih ediyoruz.
    Bu nedenle gerek 24 ve gerekse 56 konusunda yogunlasacagiz. Malum otmotiv elektronigi hergun gelisiyor. Bizde bu gelisime acik programlari tercih etmek durumundayiz. Cunku BRC de daha cok bu sistemler uzerinde calisiyor ve versiyonlar her an yenileniyor.

Sequent 24 ve 56 nin baslica ustunlukleri: 
    12 Volt Kontak ceryani baglanmiyor.
    TPS kablosu baglanmiyor.
    Sonda istege bagli..
    Devir, hatasiz bir sinyal icin Krank milinden aliniyor.
    Kablo kesilmedigi icin hata yapma riski azaliyor, aracin orijinalligi bozulmuyor.
    EURO 4 sinifi araclar bu kablo kesilmesi konusunda cok hassas.
    Ekstra sinyallere ihtiyac duymuyor, benzin ECU suna benzer sekilde calisiyor.
    Su anda TOFAS fabrikalarinda SEQUENT 24 monte ediliyor. Ayni sekilde Italya da otomobil firmalari SEQ.24 tercih ediyor. BRC de bu model uzerinde yogunlasmis durumda. Artik FAST modellerinde AR-GE calismasi yok. 
    SEQ 24 ve SEQ.56 da kablo KESILMIYOR VE MONTAJ SURESI KISALIYOR.. 
    Fiyat olarak bizim bir kampanyamiz var, o nedenle fiyati  uygun.
    Dolayisiyla bu ustunluklerinden dolayi ve yeni versiyonlariyla devamli programlarin guncellenmesi nedeniyle SEQUENT 24 ve 56 uzerinde yogunlasmis durumdayiz. 

Ankarada  Ustun Oto Baskent Sanayii Sitesi ve Ostim Alinteri Bulvari adreslerinde sozde BRC "distrubutoru" faaliyeti gostermektedirler. Ellerinde,BRC nin takabilecekleri tek urunu olan ihtiyar "FAST" sistemi musterilerine allayip pullayip kaliteli  ve son sistem diyerek turlu yalanlarla pazarliyorlar.
    24-56 sistem montajinin inceliklerini bilmiyorlar.Teknik altyapiya sahip degiller.Yapmis olduklari fast sistemin bile turlu detaylari oldugunu bilmezler.Yaptiklari montajda yol ayarini dahi neye gore yaptiklarinin farkinda degillerdir.BRC nin en can alici yonu cok hassas olusudur.Elektronik Kontrol Unitesinin Modular LD modulunu bile dune kadar kesip atan anlayistan ne bekleyebilirsiniz?
    Bizim sequent 24 Elektronik Kontrol Unitesinin plastik olusunu hep on planda tutarlar.Neden mi?Ellerinde asagilayabilecekleri tek tutar dallari odur.
    Sizlere basit bir olcut karsilastirmasi yapayim:
    Mercedes-Benz 1995 yili 6. ayina kadar E-200 (124) Tip aracina 111 942 (aluminyum emme manifolduna sahip) motor uretiyordu.
    Mercedes-Benz 1995 yili 6.ayindan itibaren urettigi E-200 (210) Tip aracina 111 947 (plastik emme manifolduna sahip) motor uretmeye basladi.
    Mercedes-Benz gibi dunyaca kalitesi ile unlu bir marka plastik emme manifolduna gectigi icin kalitesinden odun mu verdi? Hayir,ASLA
    Kisaca sunu da hatirlatmak istedimunyada hicbir LPG donusum kitinde "relanti ayarlayicisi" denilen bir materyal olmaz olamaz.Lpg sistem unitesi benzin kontrol unitesinden ne sinyali alirsa alsin (rpm,lambda,tps,duty scala,relanti,map,crankshaft vs.) sensorlerinden aldigi bilgilerin aynisini Lpg sistemine yansitir.
    BRC iyi bir marka sequent fast de iyi ama eski bir sistem.
    Onlarin olcutlerine kriterlerine uyacak olsak emme manifoldu aluminyum olan eski nesil motorlu eski araclara binmemiz gerekirdi.
    Hatirlatmadan da gecemeyecegim: saydigim firmalar BRC markasini turkiye konya da cok orijinal bir bicimde kopyalamislardir.
    LUTFEN KORSANLARA DIKKAT EDIN!!!

Kadir bey,
    Isin icinde bir takim islerin oldugunu tahmin ettim.Ancak sizin bayiniz oldugunu deklere ettiginiz icin acaba diyerek aciklama istedim.Ciddi bir sirket oldugunuzu genis aciklamanizdan sonra herkes anlamistir.Bizler soracagiz sizlerde bizlere dogru soyleyeceksiniz ki bizde bilelim.Size ilk yazdigimda hatirlarsaniz kontrol demistim bir yerde bunlari kastetmistim.Bu kadar emek vereceksiniz birileride sizin sirtinizdan gecinecek.Kesinlikle bunlari desifre edip hukuki yollara basvurmalisini.Insanlarin kafasini karistirmaya haklari yoktur.Sizi tebrik ediyoruz.Insallah bu anlayisiniz devam eder.Sizlerin temsilcisi durumunda olan bayilerle dogacak problemlerde  problemlerin aninda cozume kavusturulmasinda asla suphemiz yoktur.

SEQUENT 24 ve SEQUENT FAST hakkinda kullanicilarin sorulari geliyor. Bu konuya bir ilave daha yapmamiz gerekiyor.
    SEQ.24 ve 56 en son 12.05.2006 tarihinde guncellendi. Devamli iyilestirmeler ve yenilikler arka arkaya geliyor. Uzerinde calisilan ve devamli gelisen sistemler nedeniyle cok iyi performans ve musteri memnuniyeti elde ediyoruz.

Merhaba Kadir Bey,

sequent24 uzerinde yapilan iyilestirmeler yazilim konusundamidir? Bunlari urunu taktirdigimiz bayilerimizden yukletebiliyormuyuz, uctere tabimidir?

iyi calismalar.

Hergun yeni araclar cikiyor. Bu araclarda farkli sensorler geliyor. Bununla ilgili olarak yeni araclara uyum cercevesinde guncellemeler yapiliyor. Daha once yapilmis montajlar icin ayrica guncelleme icin servise gitmeye gerek yok. Periyodik bakimlarda yeni versiyonlar yuklenebilir.
    Herhangi bir ucrete tabi degildir.
    Iyi gunler.

ecotec hakkinda bilgi verebilirmisiniz.bunun en son teknoloji oldugu soyleniyor.

Son teknoloji diye bir olay yok. Teknoloji hergun degisiyor. Lanse edilen son teknoloji ne olabilir? Ana prensip belli.
    Motor  yonetim sistemleri degisirse, LPG sistemi de degisir. En son teknoloji kriteri E4 emisyon sartlarini saglayip saglamadigi. Bunu sorgulayacaksiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler