+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lamda Sensör arzası

Lamda Sensör arzası

Opel astar aracımdaki lamda sensör arzasını gidermek için önerebileceğiniz ikitelli icarında bir servis varmı. slm
    Opel Astra Comfort 2003 model aracımda lpg takılmasından sonra Oksijen sensörü (Lamda) arızası oluşuyor, arza normal midir, gidermek için ne yapılabilir.

Cevap: Lamda Sensör arzası

Arıza lambası fakir karışım nedeniyle yanar. Böyle kullanırsanız katalitik konvertörünüz hasar görür.
    Aracınızda ne marka kit takılı? Servislerimizde sadece BRC markalı ürünlere servis hizmeti verilir.

Alıntı mugurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opel astar aracımdaki lamda sensör arzasını gidermek için önerebileceğiniz ikitelli icarında bir servis varmı. slm

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

1998 model volvo s-70 T aracım var.5 ay önce ankara da üstün otogaz da brc sıralı sistem taktılar.fakat hiç verim alamıyorum.aracta arasıra rolanti düzensizliği ve tekleme oluyor.arıza lambası yanıyor.servis rolanti ayarlayıcısı bozuk diyor.volvo servisi bozuk degil diyor.sizce arıza neden olabilir

Cool Cevap: Lamda Sensör arzası

sevgili 2a bir sorum olacak aracı lpg dönüşümünü yaptırdım takan usta bazen lamda sensörü yana bilir dedi ama şimdiyekadar bir sorun yok neden acaba yanabilir?
    :PDT_95:

İyi bir LPG kalibrasyonunda hiçbir arıza lambası yanmaz. Eğer yanarsa haberimiz olsun. Arıza kodunu bilmemiz lazım. Ona göre tedbir alınır.

Cool Cevap: Lamda Sensör arzası

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir LPG kalibrasyonunda hiçbir arıza lambası yanmaz. Eğer yanarsa haberimiz olsun. Arıza kodunu bilmemiz lazım. Ona göre tedbir alınır.
    yanarsa sizlere bilgi veririm ama benim düşüncem yansaydı şimdiyekadar çoktan yanardı buda ayarların mükemmel olduğunu gösteriyor çünkü araçlardaki sensörler hassas ölçüm yapan elektronik ekipmanlardır en küçük bir farkı kolaylıkla algılıyorlar.
    :PDT_95:

2004 model 200 motor hyundai sonata marka aracıma 10 gün kadar önce brc fast marka sıralı sistemi ankarada taktırdım.

vana gitmem gerekti yola çıktım kırşehir civarında araç stop etti ve arıza lambası yandı, yaklaşık 20 dakika kadar çalışmadı, çalışınca benzinle kayserideki hyundai servisine gittim, arıza lambasının lpg den dolayı yandığını ve söndürdüklerini ancak tekrarlayabileceğini söylediler tekrar yola çıktım, 100 km sonra aynı arıza lambası tekrar yandı, vana kadar geldim van girişinde araç tekrar stop etti ve çalışmadı.
    servis çağırdım, sensör arızası gösteriyor dediler servise çektiler parça yokmuş ellerinde arıza veren parçayı temizleyince arıza lambası söndü ve makinede sensör arızası vermedi, halloldu herhalde dedik çıktık gidiyoruz tam 45 km kadar sonra arıza lambası tekrar yandı
    şu an tedirginim acaba sorun neden kaynaklanıyor, lpg sistemini kontrol ettirebileceğim bir servis vanda var mı varsa bilgilerini alabilir miyim
    teşekkürler

FAST modelini getirmiyoruz ve servis vermiyoruz. Eğitimsiz Korsanlar sırf BRC markasını kullanarak müşteriyi aldatıyorlar, yapıştırma-kopya programlarla markayada zarar veriyorlar.
    Aracınızdaki sorun LPG kalibrasyon ayarlarının düzgün yapılmamasından kaynaklanıyor. Ancak ANKARA' ya döndüğünüzde ücreti mukabili baktırmak üzere yetkili bir servisimize yönlendirebiliriz.
    Resmi distribütör olarak SEQUENT-24 modelimizi seçmiş olsaydınız, Van' da da servis alıyor olacaktınız. VAN servisimiz FAST konusunda deneyimsiz olduğu için size yardımcı olamaz.
    İyi günler.

Anlamadığım nokta fast modeli ile sequent 24 modeli ikiside brc nin kendi ürünü değil mi ? Verilen iki yıllık garanti ne anlama geliyor?

ayrıca benzinde çalışırsa araç bu arıza lambası sorunu olur mu? ve stop ettikten sonra çalışması için ne yapılmadı başıma gelen iki durumda tamamen tesadüf eseri mi çalıştı araç yoksa bir süre dinlenince benzinde normal mi çalışıyor? sensörü değiştirmem gerekli mi çünkü arızalı olup olmadığını da tam anlamış değilim.
    ne önerirsiniz sadece benzinde çalıştırıp iyi bir servis bulup dediğiniz ayarları yaptırıncaya kadar lpg kullanmamalı mıyım sonuçta araca zarar verir mi?

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim

Alıntı coolermavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2004 model 200 motor hyundai sonata marka aracıma 10 gün kadar önce brc fast marka sıralı sistemi ankarada taktırdım.

vana gitmem gerekti yola çıktım kırşehir civarında araç stop etti ve arıza lambası yandı, yaklaşık 20 dakika kadar çalışmadı, çalışınca benzinle kayserideki hyundai servisine gittim, arıza lambasının lpg den dolayı yandığını ve söndürdüklerini ancak tekrarlayabileceğini söylediler tekrar yola çıktım, 100 km sonra aynı arıza lambası tekrar yandı, vana kadar geldim van girişinde araç tekrar stop etti ve çalışmadı.
    servis çağırdım, sensör arızası gösteriyor dediler servise çektiler parça yokmuş ellerinde arıza veren parçayı temizleyince arıza lambası söndü ve makinede sensör arızası vermedi, halloldu herhalde dedik çıktık gidiyoruz tam 45 km kadar sonra arıza lambası tekrar yandı
    şu an tedirginim acaba sorun neden kaynaklanıyor, lpg sistemini kontrol ettirebileceğim bir servis vanda var mı varsa bilgilerini alabilir miyim
    teşekkürler
    Dostum millet aya gitmiş sen haala kara sabanla tarla sürmeye çalışıosun... Korsanları besliyorsunuz, Hiçmi araştırma yapmadınız, Paranıza yazık, Kadir beyin dediği gibi ankaraya dönünce bir 2-a bayiine giderek zararın neresinden dönün . Geçmiş olsun

+ Konu Cevaplama Paneli