+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BENZİNDEN GAZA GEÇİŞTE SORUN VAR YARDIM LÜTFEN

BENZİNDEN GAZA GEÇİŞTE SORUN VAR YARDIM LÜTFEN

aracım 97 model 1.6 ie slx mpi motor tempra yeni tek nokta enjeksiyonlu tüp taktırdım yakıtol arak çok memnunum ama takılırken araç yaklaşık 3000-4000 devire çıktığında gaza geçiyordu daha düşük devirlerde geçmiyordu aracın komple devrelerini bilgisayara bağlattım bir problem yok dendi daha sonra tüpü takan usta iki buji kablosuna tel sardı ve onun tüpe bağladı nedeni araç tüpü algılamıyormuş şimdilik araç 2000-3000 arasında gaz verdiği zaman gaza geçiyo genel olarak bir probelem yok bunun nedeninde bana yardıncı olursanınz sevinirim.

Cevap: BENZİNDEN GAZA GEÇİŞTE SORUN VAR YARDIM LÜTFEN

Gönderdiğiniz özel mesaja vermiş olduğumuz cevapta da belirttiğimiz gibi;
    Normalde yakıt seçici anahtarın yanında gaza geçiş devrini ayarlayan trimer düğmesi vardır. Bu düğmeden 2000 devir civarında geçiş devrini ayarlatabilirsiniz. Ayrıca normalde devir sinyalinin ateşleme bobininin negatif ucundan alınması gerekir. Buji kablosundan alınırsa bir izolasyon makarasının üzerine sarılmalıdır.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

BENZİNE GEÇME

selam.benizinden gaza geçince bir süre sonra gaz bitti sinyali veriyor.benzine alıp tekrar gaza geçince ibre 2000 deviri geçince tekrar gaç bitti sinyali veriyor.depoda 13 litre gaz var.araç chervorelt.yardım ederseniz sevinirim..kiti taktıralı bir ay oluyor

SELAM.ARACIMA BİR AY KADAR ÖNCE SEGUENT 24 TAKTIRDIM HİÇ BİR SORUN YOKKEN GAZ BİTTİSİNYALE ALINCA GAZ DOLDURDUM FAKAT BENZİNDEN GAZA GEÇİP 2000 DEVİRİ GEÇİNCE GAZ BİTTİ SİNYALİ VERİYOR.BU NEDEN OLABİLİR..

+ Konu Cevaplama Paneli