+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karbüratörlü motorda gaz hortumununu uzunuluğu???

Question Karbüratörlü motorda gaz hortumununu uzunuluğu???

Karbüratörlü motorda buharlaştırıcıdan hava filtresine giden gaz fazını taşıyan hortumun boyunun uzunluğu aracın performansına, gaz pedalına olan tepki süresine ve marş süresine bir etkisi var mıdır?

Şuan mevcut hortumun uzunluğu 1m civarı? Buharlaştırıcının yerini değiştirip hava filtresine yaklaştırarak hortumun boyunu 30 cmye indirsek iyi olur mu?
    saygılar...

Araç : Ford Taunus 1.6

Cevap: Karbüratörlü motorda gaz hortumununu uzunuluğu???

Alıntı bfleo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü motorda buharlaştırıcıdan hava filtresine giden gaz fazını taşıyan hortumun boyunun uzunluğu aracın performansına, gaz pedalına olan tepki süresine ve marş süresine bir etkisi var mıdır?

Şuan mevcut hortumun uzunluğu 1m civarı? Buharlaştırıcının yerini değiştirip hava filtresine yaklaştırarak hortumun boyunu 30 cmye indirsek iyi olur mu?
    saygılar...

Araç : Ford Taunus 1.6
    Hortum ne kadar kısa olursa çekiş o kadar iyi olur
    Mercedes 230E
    Transporter 2.5 TDI

Evet, ne kadar kısa olursa o kadar iyi olur. Ayar vidasının da miksere mümkün olduğunca yakın olması lazım.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Gaz takan 3 dukkana gittim hiç biri yapmak istemedi. Yok efendim alakası yokmuş, ilk defa duyuyormuş, hafta içi gel diyen var. Yorum yapmadan iş yapanı yok malesef...

BAlıkesir sanayisinde 3 tane gazcıya gittim fakat hortum boyunun alakası olmadığını, hayatlarında ilk defa duyduklarını, vb şeyler söylediler.
    Regületörün yerini değiştirmek için baya bi naz ettiler. Anlaşılan parası az geldi. İşimi yaptıramadım.

Son olarak Balıkesir'de Tınaz LPG isimili bir otogaz dönüşüm yeri var. BRC resmi servisi olduklarını idda ediyorlar diye hatırlıyorum. Ana sayfadaki servis listenizde göremedim. Doğruluk payı nedir?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler