+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: opel lütfen yardım

Exclamation opel lütfen yardım

Merhaba,
    Aracım opel 1.8 karbüratörlü.yaklaşık 2 ay önce BRC marka tüp taktırdım.
    Benim sorunum aracım ilk marşa basmada çalışmıyor.4-5 marş sonra çalışıyor.Sabah-öğle-akşam fark etmiyor.Motor sıcak veya soğuk fark etmiyor.Ancak araç benzinlide iken hiçbir sorunla karşılaşmıyorum.İlk marşta çalışıyor.
    Bir de aracın benzindeki rolente ile lpgdeki rolente farklı.Aracın lpgdeki rolentesi normal iken benzinlideki rolentesi düşüyor.
    Servise götürdüm anlamadılar;sorun nedendir?
    Teşekkürler.

Cevap: opel lütfen yardım

Karbüratörlü (Mikserli) veya enjeksiyonlu (Sıralı sistem) olsun ilk çalıştırma hep benzinle olmalı. Motor suyu belirli bir sıcaklığa geldikten sonra araç LPG' ye geçmeli. Doğrusu böyledir. Sıcak havalarda mikserli sistemlerde ilk çalıştırma için regülatörde yeterli buharlaşma olabilir. Ancak yinede motora fazla yüklenmemek lazım. Siz regülatörünüzde yeterli sıcak su devridaimi olup olmadığını kontrol ettirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

rölanti problemi bizim arkadaştada vardı kaç gündür uğrasıyoduk sanayide.otomatik çikle bozulmuş ondan yapıyomuş.sıfır sorduk 3 sene önce 180 liraymış.ertesi gün araba düzeldi.birde 1,8 vectralar için hazır karbüratörün oraya konulan adını unuttum bi parca var ondan koydurun tabi bulabilirseniz.ama dikkat edin skoda favarit le tıpatıp aynı oluyor.ondan olmasın.tam adını öğrenir yazarım buraya.
    PoLo 1,6 brc seq 24

Exclamation Cevap: opel lütfen yardım

Cevaplarınız için teşekkür ederim,
    Bugün arabayı tekrar servise götürdüm.Lpg ve benzindeki rolente farkının karbüratörün hava almasından kaynaklandığını söylediler.Karbüratörün sökülmesi gerekiyormuş.
    UuR arkadaşım; eğer o parçayı hatırlayıp bana da söylerseniz aklımızda bulunsun.

ya bizim arkadaştada cok oldu bu çalışmama muhabbeti.ama üzerinden baya zaman geçti unuttum nasıl hallettiğimizi.bu işten anlayan doğru düzgün bi usta bulmaya bakın o halleder.ama herkesede kurcalatmayın..fazla masrafa girmeyin.ustalara kalsa komple motor atacaklar utanmasalar arabayya.aman dikkat.
    PoLo 1,6 brc seq 24

Sevgili uğur cuğum o parçanın adı mikser. 1.8 karbüratörlü Opel vectralarda (Kepiçi) dediğimiz mikser çok güzel randıman veriyor,Skoda mikserleri (Ventüri'si) dar olduğu için Benzin performansını bozuyor. Birde bu araçlarda eğer distribütör kapağı, tevzii makarası,kablo ve buji takımı orjinal olmak zorunda eğer orjinal değil yada eskimiş ise (Backfire)patlatma yaparak karbüratörün üzerindeki kepi kırıyor Bilgilerinize

+ Konu Cevaplama Paneli