SEVGİLİ "2A MÜHENDİSLİK" YETKİLİSİ;
06/09/2007 GÜNÜ MEMLEKETİMDE ARACIMA KME MARKA SIRALI SİSTEM TAKDIRDIM. (1996 MODEL TOYOTA COROLLA XLİ.) BERABER TEST ETTİK, AYAR YAPILDI GÜLE GÜLE KULLAN DEDİLER. O GÜN YOLA ÇIKACAKTIM. YOLA ÇIKANA KADAR ARACI KLULLAN Bİ ŞEY OLURSA HABER VER DEDİLER. SADECE ENJEKTÖRLERDEN AŞIRI SES GELİYORDU. YERİNİ DEĞİŞTİRDİLER. SES AZALDI. FAZLA RAHATSIZ ETMİYOR. KEYFE KEDER Bİ SES. NE KADAR YAPAR DEDİM 300-350 KM AMA 280 GARANTİ. BURAYA KADAR SORUN YOK. HATTA ARACIN PERFORMANSI BİLE ARTTI DİYEBİLİRİM. YOLA ÇIKTIM LPG İSTASYONNA GİRDİM (BP) VEEE BU NOKTADAN SONRA OLANLAR OLMAYA BAŞLADI.
KISA BİR SÜRE SONRA 1. YEŞİL LED GİTTİ. 100. KM DE 2. YEŞİL DE GİTTİ. 123. KM DE 4. YEŞİLDE GİTTİ. SONRA BİR DE NE GÖREYİM 250-280 KM BEKLERLEN 148.KM DE GAZ BİTTİ. (TANK 32'LİK. ALDIĞIM MİKTAR 26,730 LT) İLK DOLUM. OLABİLİR DEDİM. İKİNCİDE 151 DEMEDİ YİNE BİTTİ. 3. DEPOYU DOLDURDUM 149 KM YAPTI. KESİN Bİ ANORMALLİK VAR DEDİM VE İZMİR DEKİ BAYİNİN YOLUNU TUTTUM. ORADAKİ GÖREVLİ NE DESE BEĞENİRSİNİZ? MONTAJI KİMİN YAPTIĞINI FALAN SORDU. NEYSE SONUÇ DEDİM. ENJEKTÖR BORULARI ÇOK UZUN, YALITIM YOK, İŞÇİLİK "0" V.S. V.S. SIRALADI. ÇÖZÜM? BORULARI KISALTACAĞIM ŞUNU TAKACAĞIM, BUNU YAPACAĞIM BİRDE ENJEKTÖR MEMELERİ ÇOK GENİŞ DELİNMİŞ ONLARI DEĞİŞTİRECEĞİM DEDİ. PEKİ BEN NE YAPACAĞIM DEDİĞİMDE; ÖNCE ARACIN BENZİN AYARLARINI YAPTIRCRKSIN ÇÜNKÜ NONTAJDAN DOLAYI ARACIN BEYNİ ZARAR GÖRMÜŞ OLABİLİR HAZIRLIKLI OLUN DEDİ. (USTANIN SÖYLEDİKLERİ GERÇEK OLABİLİRMİ?) SONRADA MASRAFLARI KARŞILAYACAKSIN DEDİ. (HATIRI SAYILIR BİR MİKTAR) ŞU ANDA NE YAPACAĞIMI KİME GÜVENECEĞİMİ BİLMİYORUM. ÇÜNKÜ MEMLEKETİMDEKİ SERVİSE GÖRE HER ŞEY NORMAL. BU ARADA FORUMU ARAŞTIRDIM. ORADAKİ SAYISAL VERİLERİ (ŞU KADAR YAKTI, BU KADAR GİTTİ) GÖRDÜKÇE KAFAYI YİYECEM. NE ANLADIM BİLGİSAYAR KONTROLLÜ KİT TEN? NE ANLADIM LPG NİN TASARRUFUNDAN. BENZİNDE BİLE BUNDAN DAHA AZ YAKIYODU. BİRDE EMİSYON DEĞERLERİNDEN FALAN BAHSETTİLER. ARAŞTIRDIM LAMBDA DEĞERİ DENEN DEĞER ÖLÇÜM SIRASINDA GÖZÜME ÇARPTI 0 İLE 1 ARASINDA (SANIRIM NORMAL DEĞER) İDİ. DİĞER CO DEĞERİ İSE 2-3 LERDE SEYREDİYO. CO2 YE BAKMADIM ZATEN. BU DEĞERİNDE (CO) 0'IN ALTINDA OLMASI LAZIM DİYORLAR. OLMAZSA BİZ AYAR YAPMAYIZ DEDİLER. BAŞKA BİR SERVİSTE ÖLÇTÜRDÜM. 2,5-3 OLMASI ARACIN NORMAL DEĞERLERİ DİYORLAR. (1996 MODEL ARAÇ) KONU BU ŞEKİLDE UZAYIP GİDİYO. ŞU ANDA KULLANMA DEDİKLERİ İÇİN LPG KULLANMIYORUM. BENZİNDE KULLANIRSAM BELKİ DÜZELEBİLİRMİŞ. AÇIKÇASI NE YAPACAĞIMIDA BİLMİYORUM. SADECE SİSTEMİN GARANTİLİ OLDUĞUNU BİLİYORUM. SONUÇ OLARAK NE ÖNERİRSİNİZ. (DESTAN GİBİ OLDU ŞAYET VAKİT AYIRIPTA OKUSANIZ ÖNERİNİZİ BEKLİYORUM) İLGİ VE ALAKANIZA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇAKALIN.

-------------------------------------------------------------
ÖNCELİKLE İLGİ VE ALAKANIZA TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.
YUKARIDA BELİRTTİĞİM KONUYA EK OLARAK KISACA SORUNUZU AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE CEVAPLAMAK İSTİYORUM.

1- ARACIM 1996 MODEL TOYOTA XLİ 1.6
2- 1587 CC, 104 HP
3- KİT MARKASI: KME
4- MONTAJ YERİ: AFYON İLİ SANDIKLI İLÇESİ. (İZMİR'DE İKAMET ETMEKTEYİM)
AYRICA SON OLARAK 27/09/2007 GÜNÜ TEKRAR AYAR YAPILDI. ŞU ANDA NE GİBİ BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK DOĞRUSU BENDE MERAK EDİYORUM. BAYRAMDA UZUN YOLA GİDECEĞİM. BİR DE SARFİYAT UZUN YOLDA DEĞİŞECEK Mİ? BAKACAĞIM. TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇA KALIN. SEVGİYLE KALIN.