+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ENJEKTÖR LAMBASI NİYE YANIYOR

ENJEKTÖR LAMBASI NİYE YANIYOR

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BENİM 97 MODEL TEMPRA 1.6 İ.E MPİ MOTOR ARARCIM VAR YENİ TEK NOKTA ENJEKSİYONLU TÜP BAĞLATIM SORUNUM YOLDA GİDERKEN GÖSTERGEDEKİ ENJEKSİYON LAMBASI ARADA BİR YANIYOR TÜPLE ALAKASI YOK BENZİNDEDE ÖYLE İDİ FAZLA YANMIYOR AMA BELLİDE OLMUYOR 2 DAKKA YANIYO SONRA EPEY YANMIYO YADA ARADA BİR YANIYO GİBİ ENJEKTÖRLERİMİ YENİ DEĞİŞTİRMİŞTİM ACABA ÇÖZÜM YOLU GÖSTERİRMİSİNZ BANA İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Cevap: ENJEKTÖR LAMBASI NİYE YANIYOR

Arıza lambası yanınca bir hata kodu vermesi lazım. Bu hata kodunu diagnostik kontrol cihazına bağlatarak öğrenebilirsiniz. Bu hata koduna göre arızanın nereden kaynaklandığı görülür. Böylece rasgele parça değiştirmemiş olursunuz.

Alıntı atg1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SEVGİLİ ARKADAŞLAR BENİM 97 MODEL TEMPRA 1.6 İ.E MPİ MOTOR ARARCIM VAR YENİ TEK NOKTA ENJEKSİYONLU TÜP BAĞLATIM SORUNUM YOLDA GİDERKEN GÖSTERGEDEKİ ENJEKSİYON LAMBASI ARADA BİR YANIYOR TÜPLE ALAKASI YOK BENZİNDEDE ÖYLE İDİ FAZLA YANMIYOR AMA BELLİDE OLMUYOR 2 DAKKA YANIYO SONRA EPEY YANMIYO YADA ARADA BİR YANIYO GİBİ ENJEKTÖRLERİMİ YENİ DEĞİŞTİRMİŞTİM ACABA ÇÖZÜM YOLU GÖSTERİRMİSİNZ BANA İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

merhaba polio 1,4el aracımda ilk çalışmada benzinde enjektör lambası yanıp sönüyor 3000dv gelip gaza geçince sürekli yanık kalıyor bu konuda ne yapabilirim arıza nerede bunun zararı nedir tofaş ana servisleri gazlı araç problemleriyle ilgileniyormu teşekkür ederim kolay gelsin

bir arkadaşla konuştum benzin gelmediği için yanık kalıyormuş bir role takarsak hallederiz dedi bu doğru bir uygulmamı ne dersiniz lütfen yardımcı olun

aracınızın enjektör lambasının neden yandığının anlaşılması için öncelikle yetkili serviste test cihazına başlanması ve arıza kodu verip vermemesine bakılması gerekmetedir bunun haricinde yapılacak işlemler gereksiz zaman ve para kaybı olacaktır

Alıntı erdal_oktar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba polio 1,4el aracımda ilk çalışmada benzinde enjektör lambası yanıp sönüyor 3000dv gelip gaza geçince sürekli yanık kalıyor bu konuda ne yapabilirim arıza nerede bunun zararı nedir tofaş ana servisleri gazlı araç problemleriyle ilgileniyormu teşekkür ederim kolay gelsin
    Arkadaşım kime sorduysam gazlı araçlarda bu lambanın yanması normal dedi Bendede 1.4 el var bendede aynı yanıyor ilk zamanlar kafaya çok taktım ama sorun değilmiş o lamba gazda iken yanıyor. Benzindeyken yanarsa problem var. Tofaş yetkili servisleri gazlı araç problemine bakıyor ancak benim sana tavsiyem Yetkili bir lpg servisine gitmen şeklinde olacak. Yanlız öyle sıradan lpg tamircisine değil bu işi iyi bilen yetkili birisine git başın ağrımasın saygılarımla kolay gelsin

+ Konu Cevaplama Paneli