+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İLK KALKIŞTA PATLAMA YAPIYOR

İLK KALKIŞTA PATLAMA YAPIYOR

MERHABALAR 2000 MODEL ŞAHİN 1.6 İE TEK NOKTA ENJEKSİYONLU BİR ARAÇ VAR. LPG'DE BAZEN KALKIŞLARDA BAZEN DÜŞÜK VİTESLERDE GAZ VERİLDİĞİ ZAMAN MOTORDA PATLAMA OLUYOR. BENZİNDE BÖYLE BİR PROBLEM YOK NORMAL ÇALIŞIYOR.YETKİLİ SERVİSE GÖTÜRDÜK GAZ AYARLARI KONTROL EDİLDİ PROBLEM GÖRÜLMEDİ.SİZCE SORUN NERDEN KAYNALANIYOR OLABİLİR. SİZLERİN DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM. İYİ GÜNLER.

Cevap: İLK KALKIŞTA PATLAMA YAPIYOR

Patlatma ateşleme sisteminden kaynaklanır. Aracınızın bujileri ve buji kabloları en son ne zaman değişti?

Alıntı sinansoysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MERHABALAR 2000 MODEL ŞAHİN 1.6 İE TEK NOKTA ENJEKSİYONLU BİR ARAÇ VAR. LPG'DE BAZEN KALKIŞLARDA BAZEN DÜŞÜK VİTESLERDE GAZ VERİLDİĞİ ZAMAN MOTORDA PATLAMA OLUYOR. BENZİNDE BÖYLE BİR PROBLEM YOK NORMAL ÇALIŞIYOR.YETKİLİ SERVİSE GÖTÜRDÜK GAZ AYARLARI KONTROL EDİLDİ PROBLEM GÖRÜLMEDİ.SİZCE SORUN NERDEN KAYNALANIYOR OLABİLİR. SİZLERİN DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM. İYİ GÜNLER.

KAYBETMEK YOK

İlk Kalkışta Patlama?

BUJİ VE BUJİ KABLOLARINI YENİ DEĞİŞTİRDİM BENZİNDE BÖYLE BİR SORUN YOK BİZİMDE AKLIMIZA GELDİ BOBİNLERİ BİLE KONTROL ETTİK AMA LPG DE ÖZELLİKLE KALKIŞLARDA VE VİTES KÜÇÜLTÜP MOTOR KOMPRESÖRE BİNDİKTEN SONRA GAZ VERİLDİĞİNDE YAPIYOR. ( HER ZAMAN DEĞİL BAZEN)

buji ve buji kablolarını değiştirdim ama hala lpg de zaman zaman patlamalar devam ediyor. benzinde herhengi bir sorun yok. lpg filtrelerini hortumlarını kontrol ettim en son ihtimal hava alması onunlada uğraşıyorum şuana kadar kaçak bulamadım yakıtı çok iyi ama patlamayı hala çözemedik.

Cevap: İlk Kalkışta Patlama?

BUJİ VE BUJİ KABLOLARINI YENİ DEĞİŞTİRDİM BENZİNDE BÖYLE BİR SORUN YOK BİZİMDE AKLIMIZA GELDİ BOBİNLERİ BİLE KONTROL ETTİK AMA LPG DE ÖZELLİKLE KALKIŞLARDA VE VİTES KÜÇÜLTÜP MOTOR KOMPRESÖRE BİNDİKTEN SONRA GAZ VERİLDİĞİNDE YAPIYOR. ( HER ZAMAN DEĞİL BAZEN)

buji ve buji kablolarını değiştirdim ama hala lpg de zaman zaman patlamalar devam ediyor. benzinde herhengi bir sorun yok. lpg filtrelerini hortumlarını kontrol ettim en son ihtimal hava alması onunlada uğraşıyorum şuana kadar kaçak bulamadım yakıtı çok iyi ama patlamayı hala çözemedik.
    Buji ve kablolarınızın orjinal olduğundan emin olun. Eğer orjinal ise yan-yana duran iki adet bobin vardır aracınızda yanılmıyorsam 45 tl kadar bişey onları değiştirin bişeyiniz kalmıyacaktır iyi ramazanlar efendim

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buji ve kablolarınızın orjinal olduğundan emin olun. Eğer orjinal ise yan-yana duran iki adet bobin vardır aracınızda yanılmıyorsam 45 tl kadar bişey onları değiştirin bişeyiniz kalmıyacaktır iyi ramazanlar efendim

FARUK BEY SORMAK İSTİYORUM BOBİNDEN İSE SORUN BENZİNDE DE AYNI SIKINTI YAŞANMAZ MI? BUJİ VE BUJİ KABLOLARI ORJİNAL. BİLGİLERİNİZE

LPG' nin tutuşma sıcaklığı benzinin neredeyse 2 katıdır. Bu nedenle benzinde bir sıkıntı hissetmezsiniz. Ateşleme hataları LPG' de hemen kendini belli eder.

KAYBETMEK YOK

FARUK BEY SORMAK İSTİYORUM BOBİNDEN İSE SORUN BENZİNDE DE AYNI SIKINTI YAŞANMAZ MI? BUJİ VE BUJİ KABLOLARI ORJİNAL. BİLGİLERİNİZE
    Sinan bey işimin yoğunluğu nedeniyle forumları takip edemiyorum, bu yüzden hemen cevap veremiyorum özür dilerim. Ama böyle sanal ortamda araç tamir etmek ve (Böyle olmazmı ) soruları bana garip geliyor Siz en iyisi bir servise gidin ve sorunlarınızı anlatın kesin çözüm o gibi geliyor bana, kolay gelsin efendim...

Faruk bey ilginize teşekkür ediyorum. Yazdıklarımı tam okuyamamışsınız herhalde. Servise götürdüm gaz ayarları kontrol edildi hala patlama devam ediyor demiştim. Ben sadece fikir almak istiyorum. İlginize tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Patlama egzostan bir yere mı geliyor yoksa motor bolumunden.

Egzostan geliyorsa katalitik konvertor tıkanmıştır .

Faruk bey ilginize teşekkür ediyorum. Yazdıklarımı tam okuyamamışsınız herhalde. Servise götürdüm gaz ayarları kontrol edildi hala patlama devam ediyor demiştim. Ben sadece fikir almak istiyorum. İlginize tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
    G.Prevazi

GENSİ BEY EVT BENİMDE AKLIMA GELDİ YALNIZ ŞİMDİYE KADAR PATLAMA OLAYI GİDEREK AZALMAYA BAŞLADI NEDENİNİ HALA ANLAYAMADIM. PATLAMA GENELDE ENJEKSİYON GÖVDEDİNDE GERÇEKLEŞİYOR BOĞUYOR VEYA GAZ YETİŞMİYOR BASINÇ OLUŞUYOR GİBİ. AMA DEDİĞİM GİBİ PATLAMA AZALDI NERDEYSE YOK DİYEBİLİRİM AMA HALA AZDA OLSA DEVAM EDİYOR. İYİ GÜNLER İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER

+ Konu Cevaplama Paneli