+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yakıt Problemi++

Yakıt Problemi++

Arabam 96 skoda felicia,5-6 ay önce aldığımda 13 ykr yakıyordu. Çekiş biraz düşük olsada şehiriçinde idare ediyordu. uzun yola gideceğim için çekişin ve hızın artması için karbüratöre giden borudaki vanayı çok az açtım. Sonrasında eski yerine hatta belki daha düşük duruma getirdiysemde (Son haliyle araba ısındıktan sonra mesela 20 30 km sonra rölantisi 1000 devire kadar düştü) 18 ykr yakıyor. Gaz aldığım yeri hiç değiştirmedim. Birde Bu sorundan önce olan bi sorun daha var. Araba dururken boşta gaz verip bıraktıktan sonra motor devri düşerken boğuk bir pat pat pat sesi geliyor. Ancak özellikle dinlerseniz duyulabiliyor. Bunun hava ayarıyla ilgili olabileceğini söylediler. Bu sorunların çözümü için ne yapmalıyım. +Sincan Etimesgut Eryaman civarında gaz ayarından iyi anlayan bir yer bilen varsa yazarlarsa sevinirim.cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Cevap: Yakıt Problemi++

Regülatörünüz kaç yaşında?
    Patırtı ayar bozukluğunu gösteriyor. Dört gaz analiz cihazıyla ayarlarınızı yaptırın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Kaç yaşında olduğunu malesef bilmiyorum. Bu Dört gaz analiz cihazı olan Ankara'da hatta mümkünse sincan eryaman etimesgut civarında bir yer varsa bilen arkadaşlardan bekliyorum.+Şaşmaza da gidebilirim. Gaz ayarını bilmeyen birileri yaparsa çok masraflarada yol açabiliyomuş diye duydum.

arkadaşlar benim de yakıt ile ilgili önemli problemim var.arabam 1993 şahin brc lpg sistemi var. sorunum 30 ytl lpg ile 67 km yapabildim (lpg 1680) yeni ayrlattım ama bilgisayar ile kontrol ettirdim araç rölantide çalışırken 170 180 olması gereken egzoz değerleri 400 450 lere çıkıyordu beyninin değişmesi gerektiğini söyledi araç çalışmaya devam ettiğinde bu değerlerin düşmesi gerekirken değerler düzensizlik gösteriyordu bazen düşüyor kendiliğinden geri yükseliyordu sizce ne yapmam gerekiyor.bir de bu değerleri almadan önce tamircide hava filtresinin olduğu yerde 10 krş büyüklüğünde delik vardı onuda kapattılar çok yakmasında onun da zararı olurmu? teşekkürler

Araç 14 yaşında. Fazla yakıtın sebebi farklı olabilir.
    Aşağıda linki verilen konuyu okumanızda fayda var.
    http://www.2a-lpg.com/forum/showthre...-73/index.html

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli