+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: >> Rover 420 SI LPG Dönüşümü..

>> Rover 420 SI LPG Dönüşümü..

Arkadaslar aracimi degistirmek istiyorum, aylardan beri civic arastiriyorum(1999-2000) fakat birkacgundur gozume cok temiz bir rover carpti. ozellikler guzel, fiyat uygun. almayi planliyorum fakat beni dusunduren nokta, 2.0 motora sahip bu araba benzinde ne yakar lpg donusumunde kaca duser hic bilmiyorum. acikcasi rover ile ilk defa tanisiyorum.
    bu konuda aydinlanmaya ihtiyacim var, fiyatlari gordugumde kafama yatarsa uygun fiyata bir rover 420 + brc lpg donusumu satin almak istiyorum.

Cevap: >> Rover 420 SI LPG Dönüşümü..

Sn.clone
    Bizde rover 216 cabrıo var ve 4 yıldır kullanıyoruz (kızımla birlikte) Çok keyifli bir araç tek sorunu piyasada her usta onu iyi tanımıyor örneğin radyatör suyunun havasını almak bile bir bilen işi Yağ değişimi yine bilgili birinin işi .Tabii bu ingiliz motorlu olanlarda böyle , birde honda motorlu olanlar varki onu her serviste tanırlar o anlamda problem yok Haala duruyorsa satılmadıysa ve hoşunuza gittiyse kaçırmayın derim...

ROVER 420 SI

tesekkurler.

hocam madem rover kullanicisisin 420 den vazgectik, malum 2.0 motor cok yakar diye. cok uygun fiyata rover 45 bulduk 1.6 ve sirali sistem lpg var aracta.

ne dersin onerirmisin. bu araci servisler tanirmi, yakiti sence nedir. sendekide 1.6 malum.

dediğim gibi bizimki ingiliz motorlu ve brc sıralı sistem (sequent 24) var üzerinde, hem performansından hem de yakıtından oldukça memnunum, spor bir araba olmasına rağmen benzinde de oldukça ekonomik üstüne bir de lpg ile %50 tasarruf yapınca memnun olmamak elde değil ancak yine de size ingiliz motorlu bir rover önermekte tereddüt edebilirim nedeni yedek parçalarının çok pahalı olması ve malumunuz spor araçların 2. elinin yorgun olması ama honda motorlu bir rover bulursanız kaçırmayın derim, aracı satarken de az önce saydığım nedenler yüzünden alıcı bulmakta zorlanmazsınız böylece.
    daha önce montajını yaptığımız honda motorlu rover'lar da bulunuyor bunlarında performansında hiçbir kayıp olmadığı gibi yakıt tasarrufları da az önce belirttiğim gibi %50. karar vermek size kalmış saygılar...

Faruk Bey bu %50 tasarruf oranına ulaşmak için yaptığınız özel birşey var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Alıntı rota_2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faruk Bey bu %50 tasarruf oranına ulaşmak için yaptığınız özel birşey var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
    Sn.rota2008
    Evet geçtiğimiz yazki fiyatlarla % 50 idi tasarrufunuz ancak Iraq çıkartması sebebiyle lpg ye yapılan zamlar maalesef tasarrufumuzu düşürdü. Aldığımız duyumlara göre mart ayında fiyatlar yine 1500 mertebelerine düşecek. Bizim elimizden başka birşey gelmiyor.Ayarınızın iyi olup olmadığının basit ölçümü şudur, araç benzinden otomatik olarak gaza geçerken motor sarsıntısız bir şekilde geçiyorsa ayarınız iyidir.Hissedilir bir sarsılma ile geçiyorsa ayara ihtiyacınız vardır.Saygılarımla

+ Konu Cevaplama Paneli