+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 ufak problem

2 ufak problem

Sequent 24'ten son derece memnunum. Fakat pek önemsemediğim bir sorunun başkasında da olduğunu görünce yazayım dedim.

Alıntı kmlkml11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CİTROEN XSARA ARACIMA DİYARBAKIR BRC YETKİLİ SERVİSİ ZEYNEL TİCARETDE SEQUENT 24 TAKTIRDIM.TAKILDIKTAN SONRA LPG İLE ARACI KULLANIRKEN ARAÇTA GAZ PEDALINA YÜKLENDİĞİMDE ARAÇTA TEKLEME PROBLEMİ VARDI.YAPILAN ARAŞTIRMALAR VE BRC SERVİSİNİN TECRÜBELERİNE BİNAEN ARIZANIN ARACIN BOBİNİN DE OLDUĞUNA KARAR VERİLDİ.BOBİNİ DEĞİŞTİRDİM ARAÇ ŞİMDİ SAAT GİBİ ÇALIŞIYOR.GEÇEN BU SÜREÇ İÇERİSİNDE BANA VERDİKLERİ TEKNİK BİLGİLERDEN DOLAYI 2A MÜHENDİSLİĞE,TÜPÜN MONTAJI VE ARIZANIN BULUNARAK GİDERİLMESİ ESNASINDAKİ ÇALIŞMALARI,İTİNA VE BANA GÖSTERİLEN İLGİ ALAKADAN DOLAYI ZEYNEL TİCARET VE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.
    Bende gaza ilk geçişte aynı problem var, gaza geçtikten 1-2 dk sonra sorun kalmıyor. Sadece ilk gaza geçişte 1-2 dk sürdüğü için kabullendim gerçi ama benimki de bobinden olabilir mi acaba?
    --------------------------------------
    Bir de geçenlerde motor ikaz lambası sürekli yanmaya başladı. Baktırdığımda P0301 : Cylinder 1 misfire detected hatası okundu, sildirdim. 1 senedir ilk defa oldu. Sildirdikten beri de 2 hafta oldu tekrar yanmadı. yukarıdaki problemle bir ilişkisi olabilir mi?
    Skoda Fabia 1.2 HTP 12V +Seq24

Cevap: 2 ufak problem

Birinci silindirde ateşleme hatası vermiş. Ateşleme bobini, kablosu veya buji nedeniyle olabilir. Kontrol ettirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli