+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: buji tırnak aralığı

buji tırnak aralığı

ecu'lu araçlarda avans ayarı yapılamadığı için. buji tırnak aralığını daraltılmasını tavsiye edenler var.

sizin fikriniz nedir ? doğru mudur ?

Cevap: buji tırnak aralığı

ECU' lu araçtan neyi kastediyorsunuz ama genel olarak şunu söyleyebiliriz.
    Her aracın ECU' sunda ateşleme avans haritası ve yakıt haritası vardır. LPG kalibrasyonu bu haritalara göre yapılır. Kalite burada kendini göstermekte ve hangi LPG ECU' su bunlara göre bir LPG haritası oluşturuyorsa o marka müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Alıntı utkucay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ecu'lu araçlarda avans ayarı yapılamadığı için. buji tırnak aralığını daraltılmasını tavsiye edenler var.

sizin fikriniz nedir ? doğru mudur ?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ECU' lu araçtan neyi kastediyorsunuz ama genel olarak şunu söyleyebiliriz.
    Her aracın ECU' sunda ateşleme avans haritası ve yakıt haritası vardır. LPG kalibrasyonu bu haritalara göre yapılır. Kalite burada kendini göstermekte ve hangi LPG ECU' su bunlara göre bir LPG haritası oluşturuyorsa o marka müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.
    ecu'lu derken injeksiyonlu demem gerekirdi sanırım.

dediğinizden anladığım kadarıyla sıralı sistem lpg kitlerinde lpg ecusunun avansı ayarlayabildiğinden bahsediyoruz.

yalnız benim aracım 95 model 1.6 i corolla. aracımda tek nokta injeksiyonlu sistem takılı, dolasıyla lpg kiti tamamen benzin avansı ile çalışıyor.
    bir iki form sitesinde okudum ama sizin bilginize daha çok güvendiğim için burda soruyorum. benim araç gibi araçlarda tırnak aralığını azaltarak lpg'ye uygun avans ayarı yapılabiliyormuş

şimdiden bilginize ve ilginize teşekkür ederim

Otomatik Avans ayarı olmayan araçlarda ateşleme avansının 2-3 derece yükseltilmesini tavsiye ediyoruz.
    Ayrıca LPG' nin tutuşma sıcaklığının benzine göre daha yüksek olması nedeniyle daha iyi bir ateşleme için buji tırnak aralığınında benzine göre daha kapalı olması gerekiyor. Yani orijinal tırnak aralığı aracınız için 1 mm ise bunun bir kademe düşük (0,9mm) ayarlanması gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli