+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3.18 bmv ne yakar lütfen

Angry 3.18 bmv ne yakar lütfen

arkadaşlar 1999 model 3.18 bmv marka aracıma brc lpg taktırdım simit tank var.uzun yolda benzin de ortalama 180 km sabit hızda 350 kuruş yaktı.yine aynı sabit hızda lpg de 200 kuruş yaktı,klima açıktı.şehir içi yıne benzin de 350 kuruş yakıyor lpg de ise 260 kuruş yakıyor.
    38 litre gaz alıyorum şehiriçi 210 km gidiyorum
    38 litre gaz alıyorum şehirdışı 255 km gidiyorum
    litresini 1500 ytl den hesaplıyorum
    taktıralı 2 ay oldu ve 7000 km yol yaptım.Bu arada servise anlatıyorum normal oldugunu söylüyor.
    RİCA EDİYORUM ACABA BU NORMALMİDİR? DEGİLSE NE YAPABİLİRİM

TEŞEKKÜR EDERİM.

Cevap: 3.18 bmv ne yakar lütfen

Benzin ölçümleri doğruysa, aracınızın 200,-YTL civarında yakması lazım. Ayarlarınızı kontrol ettirin.
    Not: Dönüşümü nerede, hangi serviste yaptırdığınız ve size ulaşabileceğimiz telefonları bize yazar mısınız? lpg@2a-lpg.com

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Exclamation Cevap: 3.18 bmv ne yakar lütfen

Alıntı dimacka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1999 model 3.18 bmv marka aracıma brc lpg taktırdım simit tank var.uzun yolda benzin de ortalama 180 km sabit hızda 350 kuruş yaktı.yine aynı sabit hızda lpg de 200 kuruş yaktı,klima açıktı.şehir içi yıne benzin de 350 kuruş yakıyor lpg de ise 260 kuruş yakıyor.
    taktıralı 2 ay oldu ve 7000 km yol yaptım.Bu arada servise anlatıyorum normal oldugunu söylüyor.

TEŞEKKÜR EDERİM.
    arkadaşım uzun yolda 180 km SABİT HIZDA demişsin, eğer gerçekten 180 km sabit hızla gitmişsen lpg'nin 200 ykr yakması normaldir. eğer 100 km hızla gitseydin 100-120 ykr yakalardın bu da gayet güzel bi yakıt tüketimi olurdu. şehir içi lpg tüketiminde normal gözüküyor. aracınız şehiriçi yoğun trafikte 200-250 civarı yakabilir.

araba 100 km hızdan sonra çok fazla yakmaya başlar, lütfen bunu göz önünde bulundurun

saygılar

180 km sabit hızla 200bin yakması bana normal geldi, yüksek süratten bahsediyoruz çünkü.
    2005 Focus Ghia 1.6 Ti-VCT HB Tonik Mavi
    Şimdilik LPG'siz.

arkadaşım birde 90 km sabit hızda denermisin?çünkü bende 95-2000 model arası bmw almak istiyorum yakıt nedir öğremem gerekir.teşekkürler.

selam arkadaşlar.ben bu yakıt olayını çok denedim.sonuç olarak gittiğiniz yol güzergahı ve hız durumu yakıtınızı farklılaştırabilir.denemek için uzunyolda 90 km sabiht hızla gidip km hesabı yapalım.ben bunu denedim.37 yada 36 litre gaz ile uzun yolda ortalama 420 km eksi artı gidiyor.normali budur.fakat 180 km sabit hızla giderseniz herhalde yarısı kadar gidersiniz.

Alıntı dimacka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

TEŞEKKÜR EDERİM.
    kesinlikle anormal

Allah korumuş sizi 180km hız da giderken size birşey olmamış ya önemli olan bu Bırakın istediği kadar yaksın araba

+ Konu Cevaplama Paneli