+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARABAM DÜŞÜK DEVİRLERDE TEKLİYOR?

ARABAM DÜŞÜK DEVİRLERDE TEKLİYOR?

Şahin marka karbüratörlü arabam var.Araba düşük devirlerde tekleme yapıyor.Ustanın dediğine göre siboplar sıkıymış.O yüzden tekliyormuş.Birde size sorayım dedim.Doğru olabilir mi?Başka bir sebebi olamaz mı?

Cevap: ARABAM DÜŞÜK DEVİRLERDE TEKLİYOR?

Sübap sıkılığı bu tür sıkıntılar yaratır. Performansı etkiler. Sübap ayarlarınızı yaptırın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

cevabınız için teşekkürler.yarın ustaya gidip sibop ayarı yaptırayım...

Selamlar.İlk mesajımdan sonra gidip sübap ayarı yaptırdım.Araba bayağa rahatladı.Tekleme falan kalmadı.Ama şimdi yine tekliyor.Sanırım tekrar sübap ayarı bozuldu.Niye zırt pırt bozuluyor ki ayarı?Sorun ne olabilir?

Ayrıca bir sorum daha olacak.Ben LPG takalı neredeyse 300 bin km oldu.Ama hiç gaz filtresini değiştirmedim.Daha doğrusu değiştirmeye gittim ama benim filtrem süzgeçliymiş ve değişmiyormuş.Sadece içi açılıp temizleniyormuş.Ama gerek yokmuş.Bunu bana Ümraniye'deki Yaman Otogaz söyledi.Bu konuda ne diyorsunuz?

Arabam şu anda 100 km'de 14.5 litre gaz yakıyor.

Son mesajımdan sonra ustaya gidip subap ayarı yaptırdım.Ama sanırım ayarı yine bozuldu.Araba tekrar teklemeye başladı.Bu kadar sık bozulmasının sebebi ne olabilir.

Ayrıca arabam 100 km.de 15 litre lpg yakıyor.Bunun ideali nedir?Yani kaç litre yakması gerekir?

Sübap ayarı bozuk LPG kalibrasyonu yapıldıysa, hem fazla yakar, hemde ayar tutmaz. Aracınızı 1-2 gün benzinde kullandıktan sonra hiç LPG' ye geçmeden servise gidin. Hem filitrelerinizi değiştirin hemde sıfırdan ayar yaptırın. Filitreler en geç 20.000 Km de değiştirilmesi gerekiyor. Kağıt filitrelerde temizleme olmaz. (Sıralı sistemdeki filitreler mutlaka yenisiyle değiştirilir)

KAYBETMEK YOK

Sn.Jackie
    EĞER lpg VALFİNİZ (river) İSE EVET TEMİZLEMEK ÇÖZÜMDÜR Plastik olduğu için bu mümkündür, elinizi araç LPG de çalışırken hava filtresinin girişini daraltacak şekilde hava girişini kısıtlayın . Eğer aracınızın çalışmasında iyiye giden bir rolanti düzeltmesi oluşursa bana yazın size çözümü sunacağım dostum . İyi sürüşler

Arkadaşlar balon olsun diye yazmayın lütfen! Haala yanıt alamadım ?

Sorun beyindenmiş.Beyni değiştirdim ve herşey düzeldi.Biraz fazla yakıyor ama daha ayar yaptırmadım.Ayar yaptırınca düzelir sanırım.

+ Konu Cevaplama Paneli