+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [B]LAGUNA YOL BİLGİSAYARI[/B]

Smile [B]LAGUNA YOL BİLGİSAYARI[/B]

merhaba bende brc yok landi renzo var ama soru sorabileceğim muhatap oladığından afınıza sığınarak benim sorunum hakındaki cevabınızı merakla bekliyorum ,
    1-)1 yıl önce landi renzo takdırdım,aracım 2001 model laguna,genel olarak sistemden memnun olmama karşın aracım ilk zamanlarda lpg gerçek tank ölçüm tüketimi ile yol bilgisayarı anlık tüketimleri arasında hemen hemen hiç fark yoktu,aradan birsene geçti takribi lpg ile 50000 km yapmış oldum ve aracım lpg tüketimi ile anlık veya 100 km ortalama arasında nerden baksanız %20 fazla fark var acaba aracın yol bilgisayarımı bozuldu desem değil benzine geçtiğinizde makul 90km sürüşlerde ortalama ve anlık değerleri tank ölçüm birebir tutuyor,yani lpg iken yol bilgisayarı saçmalıyor sebebi ve çözümü nedir
    2-)lpg iken eğer klimam açık değilse bazen vitesi boşa atıp frene bastığımda araç stop ediyor,benzinlideyken kesinlikle yapmıyor çözümü nedir.
    3-)bildiğiniz gibi reno araçlarda lpg de iken bile benzin göstergesi düşmeye devam ediyor siz buna çözüm bulabildinizmi.
    umarım uzun srularımla çok sıkmamışımdır,zahmetiniz için teşekür ederim.

Cevap: [B]LAGUNA YOL BİLGİSAYARI[/B]

Bu modelde 20-30.000 Km de LPG enjektörlerinin kontrol edilmesi ve LPG kalibrasyon ayarlarının yeniden yapılması gerekir. LPG ile 50.000 km yapmışsınız. LPG filitrelerinizin 10.000 Km de değişmesi gerekir. Hiç değiştirildi mi?
    Benzin göstergesi için bu modelde çözüm yok.
    İyi günler.

Alıntı erdemkaraman35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende brc yok landi renzo var ama soru sorabileceğim muhatap oladığından afınıza sığınarak benim sorunum hakındaki cevabınızı merakla bekliyorum ,
    1-)1 yıl önce landi renzo takdırdım,aracım 2001 model laguna,genel olarak sistemden memnun olmama karşın aracım ilk zamanlarda lpg gerçek tank ölçüm tüketimi ile yol bilgisayarı anlık tüketimleri arasında hemen hemen hiç fark yoktu,aradan birsene geçti takribi lpg ile 50000 km yapmış oldum ve aracım lpg tüketimi ile anlık veya 100 km ortalama arasında nerden baksanız %20 fazla fark var acaba aracın yol bilgisayarımı bozuldu desem değil benzine geçtiğinizde makul 90km sürüşlerde ortalama ve anlık değerleri tank ölçüm birebir tutuyor,yani lpg iken yol bilgisayarı saçmalıyor sebebi ve çözümü nedir
    2-)lpg iken eğer klimam açık değilse bazen vitesi boşa atıp frene bastığımda araç stop ediyor,benzinlideyken kesinlikle yapmıyor çözümü nedir.
    3-)bildiğiniz gibi reno araçlarda lpg de iken bile benzin göstergesi düşmeye devam ediyor siz buna çözüm bulabildinizmi.
    umarım uzun srularımla çok sıkmamışımdır,zahmetiniz için teşekür ederim.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

firma tarafından bana 50000 km de bir filtrniz değişecek denildi bu sebeple bende 50000 km de değiştirdim,birde 15000 km lerdede biraz çok yaktığımı dile getirince yola çıkılıp laptop ile ayar yapıldı ayar yapan kişi bana benzin ile lpg yakma map değerlerini aynı yaptığını söyledi ben anlamadım tabi neyaptığını ,bide gazdan benzine geçiş sıcaklığını 35 c ayarlamıştı eskisi 50 olduğundan benzim maliyetimi artırıyordu,tüm bu şartlar altında benim yol bilgisayarım neden lpg de iken sapıtıyor anlamadım

olayı toparlayayım uzun yolda
    benzinde yol bilgisayarı 6.7 lt ölçüyor tank ölçüm 6,7 lt gözüküyor
    lpg de göstermesi gereken 1.2 katsayı ile 8 lt olması lazım ancak
    lpg yol bilgisayarı 11 lt ölçüyor tank ölçüm 8,1 lt gözüküyor
    sorun aracım lpg çok az yakıyor fakat yol bilgisayarı öyle göstermiyor,benzinde bu hatayı yapmıyor.

guncel guncel

+ Konu Cevaplama Paneli