+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mikserler hakkında bir soru..

mikserler hakkında bir soru..

aracım karbüratörlü kullanımı uygun olan mikser nedir,önerebileceğiniz mikser nedir??

Cevap: mikserler hakkında bir soru..

Aracınızın marka ve modeli nedir?

Alıntı Cuneyt D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım karbüratörlü kullanımı uygun olan mikser nedir,önerebileceğiniz mikser nedir??

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

1992 model renault broadway

birde bişey daha sorcaktım.. 1 hafta once falan montaj yapıldı arabanın biraz su eksiltmesi normalmidir?

1992 model renault broadway

birde bişey daha sorcaktım.. 1 hafta once falan montaj yapıldı arabanın biraz su eksiltmesi normalmidir?
    Sn.cüneyt
    Aracınız için en uygun mikser çift girişli olanıdır. Eğer LPG taktırmadan önce su eksiltme yoksa LPG taktırdıktan sonra başladıysa , Hortum bağlantı noktalarındaki kelepçeleri bir kontrol ettirin. LPG nizi hayırlı günlerde kullanın

faruk bey ilginize teşekkur ederim su ekledim 2-3 gün kullandım şuan da hiçbir eksiltme yok fakat biraz yağ eksiltmiş bu seferde bakalım yağda koydum onu da bekliyorum. 600-700 km yol yaptım lpg den sonra. içinde normal 10w 40 lık motor yagı var lpg için olan yağlar varmıs arabanın yağ değişimine az kaldı onerirmisiniz. araba izmir ve manisa da kullanılacak. sanırım yağ seçiminde iklim koşulları da onemli.

Lpg montajından sonra otomobilinizin montaj öncesi arıza yapma riski montaj sonrasında da aynen mevcuttur.
    Lpg montajından sonra otomobil yağ eksiltebilir, ön takımdan ses gelebilir,rot ayarı bozulabilir ama bunlar lpg ile ilgili değildir

faruk bey ilginize teşekkur ederim su ekledim 2-3 gün kullandım şuan da hiçbir eksiltme yok fakat biraz yağ eksiltmiş bu seferde bakalım yağda koydum onu da bekliyorum. 600-700 km yol yaptım lpg den sonra. içinde normal 10w 40 lık motor yagı var lpg için olan yağlar varmıs arabanın yağ değişimine az kaldı onerirmisiniz. araba izmir ve manisa da kullanılacak. sanırım yağ seçiminde iklim koşulları da onemli.
    Sn .Cüneyt bey
    Sizin aracınız broadway olduğuna göre aracınız için uygun olan yağ 20w50 dir 10w40 yağlar sentetic yağdır ve (HI-TECH) motorlara uygulanır. Aracınızın yağ eksiltmesi bu nedenledir. Yağ değişiminde 20w50 normal yağ kullanın LPG li değil. Çeşitli marka yağ ların seminerlerine katıldım (araştırmayı seviyorum naapiyim) İzlenimim şudurki LPG nin yağı kirletmediğini gören yağ üreticileri Binlerce dolar ödeyerek (yağın ömrünü uzatan katkı md.)ni tasarruf etmek için daha vasat bir yağ üreterek bakın sizin için özel yağ ürettik diye pazara bu yağları sokmuşlardır. İşin özü budur . Siz bu yağlara itibar etmeyin ve normal yağınızı kullanmaya devam edin. 5000 km de değişmeniz gereken yağınızı, yağ çubuğunuzu çektiğinizde yağınızın haala kirlenmemiş ve viskozitesinin bozulmamış olduğunu göreceksiniz, Tamircinizin kontrolü altında olması kaydıyla 7500 km kadar kullanabilirsiniz böylece yakıttan yaptığınız tasarrufa yağ tasarrufuda eklenecektir. LPG nin nimeti bununlada bitmiyor, normalde 20.000 km. de değişmeniz gereken bujilerinizi aracınızın LPG li olması itibariyle 50.000 km. rahatca kullanabilirsiniz.Daha bitmedi iki yılda bir değiştirdiğiniz susturucunuzu dört yıl kullanabilirsiniz (Kurum,nem ve paslanma) Kurum nemi sünger gibi tutar ve paslanmayı hızlandırır . Lpg kurum yapmadığı için saç olan susturucunuz doğal zamanında çürüyecektir. Berekete bak...

faruk bey bilgilendirmeleriniz için çok tesekkurler.. eger ki bizlere söyleyeceginiz böyle degerli bilgiler varsa (daha başka) bu konu altında aydınlatırsanız cok sevinirim saygılar..

faruk bey bilgilendirmeleriniz için çok tesekkurler.. eger ki bizlere söyleyeceginiz böyle degerli bilgiler varsa (daha başka) bu konu altında aydınlatırsanız cok sevinirim saygılar..
    Arkadaşlar hepinizden öncelikle , vaktinde cevap yazamadığım için özür dilerim Sağolsun 2-a müh. 10.cu yılımızda Bizi FS OTOGAZ olarak Marmara bölgesi baş bayii'si olarak ödüllendirdi. Dolayısı ile geziler,bayii araştırmaları,bunların eğitimlei,lojistik ve teknik destekleri beni biraz PC den uzaklaştırdı, Bildiklerimizi yazmak yerine , Soruları cevaplamak daha yerine nokta atışı olur diye düşünüyorum.Maalum okumaya üşenen bir toplumuz lütfen beni yanlış anlamayın Benim iş yerimde (anadolu cetelem ile 24 aya kadar taksit) yazılı bir dev pankart vardı , en az 50 kişi gece 12 den sonra arayarak ABİ BURADA 24 SAAT ACIK DİYE YAZMIŞIN AMA BEN GELDİM DÜKKAN KAPALI diye benim telefonumu aradılar. dolayısı ile gerektiği zaman gereken cevabı yazmak en doğrusudur diye düşünüyorum....Belkide hata bende 24 'ü biraz vurgulu yazmıştım,!

+ Konu Cevaplama Paneli